Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Atlanti-óceán

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 05 14:25 #45928

Biztos nem annyit, mint szerettek volna.


Hitler elrendelte a Kiregsmarine fejlesztését, mely a \"Z\" fedőnevet viselte.

A Z terv érelmében:
1938 elején a bizottság azt jelentette, hogy két lehetséges út van:

egy zsebcsatahajókból és tengeralattjárókból álló flotta létrehozása rövid idő alatt,
-a Brit Királyi Haditengerészethez hasonló flotta kiépítése, melynek megépítéséhez közel egy évtized lenne szükséges.
-A német hadvezetés az utóbbit választotta. Ez a terv 10 csatahajó és csatacirkáló, 12 zsebcsatahajó, 2 repülőgép-hordozó, 50 cirkáló, 158 romboló és torpedónaszád, valamint 249 U-boot és számos kisebb hajó építését szorgalmazta. A haditengerészet létszámát 200 000 főre kívánták bővíteni.

Ezt, a Z-tervű haditengerészetet négy csoportra akarták osztani:

a brit hazai flottát sakkban tartó flotta,
kereskedelmi hajókat támadó flotta,
két gyorshadtest az utóbbi védelmére.

Ez elég foghíjasan sikerült a terv végrehajtása.
Tudod, egy tengeralattjárót nem egy nap alatt sikerült megépíteni, még feszített tempójú tömeggyártásban sem.
Ugyanakkor a nyersanyagbeszerzés és a későbbi bombázások is hátráltatták a munkálatokat.
Pontos adatokkal nem tudok szolgálni, de utánanézek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 05 17:27 #45931

  • Gipszj
Zeki írta:
Angliába nagyobb fegyveres ütközet a XV-XVI. szd. között volt.

Hát ha magunknak keresik a németek akkor miért ne? Az USA csupán a nevető harmadik. Németország szép pusztításokat végzett Európa szerte, tehát az érvelésed bukott. Az USA szintén rombolt, de abban az előnyös helyzetben, hogy őt nem érte támadás saját területén.

Nem értem, hogy miért bukott?
Azt állítottam, hogy az angolok nem voltak hozzászokva a szigetükön a háborús pusztításokhoz és mégsem estek pánikba a német bombázásoktól, tehát az amerikaiakról feltételezni ennek az ellenkezőjét merész gondolat. Egyébként az, hogy a XV-XVI. században voltak utoljára harcok a brit szigeteken az téves, a polgári forradalom alatt voltak az utolsó harcok. (1642-1660) De ezek nem jártak komoly pusztítással, úgyhogy nem voltak hozzászokva a romboláshoz.
Úgyhogy érdeklődéssel várom, hogy miért bukott meg a logikám.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 05 18:55 #45978

Egyébként 1815-ben a Szent Szövetségbe sem léptek be a britek,mert teljesen függetlenek akartak lenni,és külön világot szerettek voltak létrehozni
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 06 13:26 #46045

  • indián
Egyetértek\" Gipszj\" logikájával és érveléséve l,sokkolta volna az amerikai közvéleményt egy esetleges sikeres támadás, a közhangulat elég háború ellenes volt.A német flottára térve,ha nem eröltetik a felszíni flottánál a hatalmas csatahajók építését(bocsi a Tirpitz kedvelőitől).nagyobb hangsúlyt fektettek volna rombolók és búvárnaszádok fejlesztésére? Talán nagyobb sikereket értek volna el az Atlanti Oceánon,de máshol is. A Q-hajók pl. jól vizsgáztak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 06 19:50 #46108

indián!

A felszíni flotta építése a következő képpen kellett:

A versaillesi békediktátum szerint nem lehetett nagyobb hajókat építeni.
- Hitler gondolataiban szerepelt már 1936 óta óta Anglia megtámadása. Anglia, mint a vizek ura hatalmas flottával rendelkezett. Ha labdába akart rúgni Hitler, mindenképpen kellett egy felszíni flotta, mely képes felvenni a versenyt az angol flottával.
- A Seelöwe hadművelet kivitelezéséhez (bár nem valósult meg) szükség volt partraszállító hajókkal, és azokra a hajókra, amik a hadműveletet fedezik- Hitler be is szerezte, de mint tudjuk, végül nem volt szüksége rá.

Az U-bootok fejlesztését Hitler mihamarabb elakarta kezdeni (Z terv), amely azonban eléggé hiányosan valósult meg.
Hiába volt kevesebb U-boot a Kriegsmarine kötelékében, mint az várták, Dönitz farkasfalka-taktikája mégis megvalósult-az első években. Azonban a szövetséges erők hamar rájöttek az U-bootok megtalálására és annak elsüllyesztésére.

A háború alatt folyamatosan készítették, fejlesztették az U-bootokat. Nagyobb hagsúlyt fektettek ezeknek a feljesztésére, mint a felszíni hajókra.

Az Atlanti-Óceán kérdésével egyetértek. Anglia csak egy hajszálon függött attól, hogy az utánpótlási utak megbénulásával a szigetország is kudarcot valljon.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 07 11:31 #46158

  • indián
Nézzünk egy másik elméletet!Csatacirkálók helyett elkészül a két hordozó,légitámogatást kaphattak volna a kissebb fregattok,rombolók.Milyen esélyel indult volna a felszíni flotta?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 07 11:34 #46159

  • koi
Ugyanakkorával.Az angoloknak nem tudom,mennyi,de sokkal több hajójuk volt.Lehet,hogy győznek,de meddig?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 07 12:20 #46168

  • Gipszj
koi írta:
Ugyanakkorával.Az angoloknak nem tudom,mennyi,de sokkal több hajójuk volt.Lehet,hogy győznek,de meddig?

Többszörösse. Az brit német egyezmény szerint 5 a 1,5-höz volt az engedélyezett arány, de Németország még ezt sem tudta kihasználni. Repülőgép hordozója egy sem volt, pedig ekkor már ez volt a meghatározó. A német tengeralattjárókkal is -főleg a háború vége felé- a légierő végzett. A Bismarck elsüllyesztésében komoly szerepe volt a repülőgépnek, a nagy hajók csak befejezték. A Tirpitz-et csak a légierő egyedül süllyesztette el.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 07 18:25 #46255

Hát a mai napig nem győzték le őket a rómaiak óta.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 07 18:41 #46273

  • Zeki
Mármint az angolokat? Vízen? Szegény Napóleon forog a sírjában...
De még a százéves háború franciái is, no meg a skótok...azért ők csináltak egy két dolgot. Ha az angolokat mondtad. Mert már késő van...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 07 18:44 #46278

  • Gipszj
Zeki írta:
Mármint az angolokat? Vízen? Szegény Napóleon forog a sírjában...
De még a százéves háború franciái is, no meg a skótok...azért ők csináltak egy két dolgot. Ha az angolokat mondtad. Mert már késő van...

Úgy emlékszem az angolokat nem sikerült egyetlen-egyszer sem legyőznie Napóleonnak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 07 18:46 #46280

  • Zeki
Esküszöm én meg úgy tudom, holnapra megnézem, a Nílusnál ért el sikereket a nagy vereség előtt. De megnézem.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 07 18:48 #46283

Az belső háború,én a külsőről beszéltem!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 07 18:49 #46284

  • Gipszj
Zeki írta:
Esküszöm én meg úgy tudom, holnapra megnézem, a Nílusnál ért el sikereket a nagy vereség előtt. De megnézem.

A Nílusnál a mamelukkokat verte meg. Ezek (mamelukkok) elvileg török alattvalók voltak, de már régen beintettek a szultánnak. Törököktől a függőségük csak jelképes volt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 07 18:51 #46286

  • Zeki
Akkor bocsánat, de azért csak ellenőrzöm magam, de hiszek neked...
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.23 másodperc
Joomla templates by a4joomla