Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Atlanti-óceán

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 dec. 18 18:22 #50352

  • indián
Valóban nem, ott a pont. De el kell ismerni az új test nagyon jóra sikerült sokkal áramvonalasabb lett és a legénység életkörülményeire is jobban figyeltek. Már csak ara lennék kiváncsi az új LUT torpedók tényleg jobbak lettek-e elődeiknél.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 dec. 26 16:15 #50582

Annak érdekében, hogy továbblendítsem a topicot:
Ha sikerült Readernek a \"Z\" terv tökéletes kivitelezése, akkor mekkora esélye lett volna az angol felszíni flottával szemben?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 dec. 28 19:56 #50706

  • koi
Szerintem 40 százaléka lett volna a győzelemre,bár nem biztos,ha az USA is beszáll a buliba az angolok oldalán.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 dec. 31 18:03 #50779

  • Gipszj
cserpakszabi írta:
Annak érdekében, hogy továbblendítsem a topicot:
Ha sikerült Readernek a \"Z\" terv tökéletes kivitelezése, akkor mekkora esélye lett volna az angol felszíni flottával szemben?

Amíg a németek a \"Z\" terven dolgoznak addíg mit csináltak volna a britek?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 dec. 31 19:45 #50784

Gipszj írta:
cserpakszabi írta:
Annak érdekében, hogy továbblendítsem a topicot:
Ha sikerült Readernek a \"Z\" terv tökéletes kivitelezése, akkor mekkora esélye lett volna az angol felszíni flottával szemben?

Amíg a németek a \"Z\" terven dolgoznak addíg mit csináltak volna a britek?



A britek féltek a németektől. Bíztak a haditengerészetükben, de általában véve féltek.
mit csináltak volna a britek? Ugyanazt tették volna, mint ahogy a franciák tették 1933-tól: semmit.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2011 jan. 02 13:10 #50853

  • indián
B.U.É.K. mindenkinek.
Egyetértek Cserpakszabival,addig sem tettek semmit a britek, megvoltak győződve róla hogy a haditengerészetük legyőzhetelen és simán felülkerekednek bárkin. Prien sikeres akciója döbbentette rá őket számos tévedésre pl.
Korábban utaltam rá már, a\"Z\"-terv megvalósulásával a 2 hordozó jelentőségére. Csak Gipszj.-úr letörte a szarvam.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2011 szep. 18 10:46 #59027

  • marcell1995
A Z-terv alapján a németek 1945-ig 13 csatahajóval,33 cirkálóval,4 repülőgéphordozóval és 250 tengeralattjáróval rendelkeztek volna.Amikor 1939-ben kitört a háború még csak a 3 régi csatahajóval(Schleswig-Holstein,Schlesien,Hessen),2 csatacirkálóval(Scharnhorst,Gneisenau),3 zsebcsatahajóval(Admiral Graf Spee,Admiral Scheer,Deutshland[később Lützow]),2 nehézcirkálóval(Admiral Hipper,Blücher),6 könnyűcirkálóval(Emden,Köln,Nürnberg,Leipzig,Karlsruhe,Königsberg),20 rombolóval,17 gyorsnaszáddal,pár aknarakóval,néhány felfegyverzett kereskedelmi hajóval és 57 tengeralattjáróval rendelkezett(kb. fele nyílt tengeri).A Z-terv-et 1943 januárjában állították le,azután,mikor az Admiral Hipper,és a Lützow elmenekült egy jóval gyengébb brit kötelék elől.A Z-terv leállításával egyidejűleg a führer leváltotta Raedert(utóda Dönitz),valamint eltervezte a flotta leszerelését,és hogy a hadihajók ágyúit be fogják ásni partvédelemre,de az utóbbiról Dönitz lebeszélte.A Z-terv felfüggesztése miatt nem tudták befejezni a Graf Zeppelint,a rá szánt speciális repülőgépek egy részét pedig Horvátországnak ajándékozták.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2011 szep. 18 10:46 #59028

  • marcell1995
De már Norvégiában elveszették a cirkálók harmadát,és a rombolók felét.....

Szerkesztette: marcell1995, Időpont: 2011-09-18 13:32<br><br>Szerkesztette: marcell1995, Időpont: 2011-09-18 13:33
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2011 szep. 20 17:42 #59063

  • indián
Erről lemaradtam! Mit ajándékoztak a horvátoknak és mi célból?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2011 szep. 21 15:30 #59074

  • Zeki
Németország későn ismerte fel a tengeri csaták győzelmének a kulcsát, ezek pedig a repülőgép hordozók. Mikor már elkezdték tervezni, nagy lemaradásban voltak. Esélyük nem lett volna a \&quot;Z\&quot; terv tökéletesítésére ezek nélkül...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2011 szep. 21 16:21 #59076

Zeki írta:
Németország későn ismerte fel a tengeri csaták győzelmének a kulcsát, ezek pedig a repülőgép hordozók. Mikor már elkezdték tervezni, nagy lemaradásban voltak. Esélyük nem lett volna a \&quot;Z\&quot; terv tökéletesítésére ezek nélkül...


Németo. kontinentális nagyhatalommá kívánt válni, gyarmatszerzés nem szerepelt a célok között, így a flottafejlesztés is eszerint lett betervezve. A Balti- és Északi-tengerre nem igazán volt fontos a rpg.hordozó flotta kifejlesztése, a cél a hazai vízek védelme volt, ami Dánia és Norvégia birtoklása után még a meglévő erőkkel is biztosított volt.
A Z-terv flottája bőven képes lett volna fedezni egy Anglia elleni inváziót is (ami a terv megalkotásakor még nem is volt szempont) légi fedezetet pedig a Nyugat-Európai bázisokról gond nélkül kaphattak volna. Hordozóra itt sem volt szükség, az óceánok meghódítása csak ezután jöhetett volna ( megfelelő politikai akarat esetén), szóval rövidtávon igazi kényszer hordozóflotta kiépítésre nem volt...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2011 szep. 21 16:24 #59077

  • marcell1995
indián írta:
Erről lemaradtam! Mit ajándékoztak a horvátoknak és mi célból?

Fieseler Fi 167 kétfedelű torpdó bombázókat adtak nekik,mert a Graf Zeppelin építését leállították.....a horvátok 1944 szeptemberében kapták őket. A horvátok elsősorban a hadsereg támogatására vetették be,gyakran lőszert szállítottak elszigetelt helyőrségeknek.
en.wikipedia.org/wiki/Air_Force_of_the_I...br>Szerkesztette: marcell1995, Időpont: 2011-09-21 20:38
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2011 szep. 21 18:27 #59081

  • Gipszj
marcell1995 írta:
indián írta:
Erről lemaradtam! Mit ajándékoztak a horvátoknak és mi célból?

Fieseler Fi 167 biplane torpdó bombázókat adtak nekik,mert a Graf Zeppelin építését leállították.....a horvátok 1944 szeptemberében kapták őket. A horvátok elsősorban a hadsereg támogatására vetették be,gyakran lőszert szállítottak elszigetelt helyőrségeknek.
en.wikipedia.org/wiki/Air_Force_of_the_I...ent_State_of_Croatia

A biplane az magyarul kétfedelű. Kéretik erre kijavítani.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2011 szep. 22 17:04 #59095

  • marcell1995
A háború előtt a Z-terv elég jól haladt, 1940 után viszont egyre kevesebb új hajó épült.A Bismarck,a Tirpitz,és a Prinz Eugen volt az utolsó 3 nagy hadihajó ami elkészült.Neki álltak még 2 nagy,még a Tirpitzet is felülmúló szupercsatahajó építésének(ezeket H,és J betűkkel jelölték),de 1940-ben úgy vélték,hogy már meg is nyerték a háborút,ezért inkább lebontották őket.A Graf Zeppelin,még ha el is készült sem tudta volna komolyan befolyásolni a tengeri háborút.Feltehetően ezt is a Szovjetúnióba irányuló Szövetséges konvojok elleni norvégiai támaszpontokról végrehajtott támadásokra használták volna.Elkészült még egy másik repülőgép-hordozó törzse is,de 1940-ben azt is lebontották.Elvileg Peter Strasser lett volna a neve.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2011 szep. 23 18:23 #59111

  • indián
Köszi az infót!Én úgy látom ezek a kétfedelűek nem sok vizet zavartak volna,ha meg is tartják őket.
A Peter Strasser-ről én is olvastam,de a törzs lefektetésén alig jutottak túl 1939-ben.
Már kifejtettem erről a véleményemet...Az én álláspontom szerint, igen meggyőző jelentőségű lett volna a három hordozó az Atlanti Csata során,légvédelmi funkciók betöltésére.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.28 másodperc
Joomla templates by a4joomla