Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Atlanti-óceán

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 08 18:48 #41728

  • Bazooka Joe
Szerintem Roland, \'44-ben a Luftwaffe már kezdett önmaga árnyékává válni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 08 19:08 #41730

Ez egyszer már biztos!
Sok ifjú van itt ma, akik a háborúban dicsőséget keresnek, de fiúk, ez itt maga a pokol. Elvihetitek ezt a figyelmeztetést a következő generációnak. Én rémülettel tekintek a háborúra. William Tecumseh Sherman
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 08 19:23 #41733

Bazooka Joe írta:
Szerintem Roland, \'44-ben a Luftwaffe már kezdett önmaga árnyékává válni.


Igazad van, de ez mélyebb okokra vezethető vissza.
Mint Gipszj írta, a Luftwaffe taktikai légierő volt, és taktikai eszközökkel stratégiai feladatokat nem lehet megoldani.
Következésképpen, ha ereje teljében is lett volna, mint ahogy pl. 1940-ben abban volt, akkor is képtelen lett volna stratégiai feladatokat ellátni, éppen úgy, ahogy 1940-ben sem volt képes.
1940-ben sem volt képes egy integrált védelmi rendszert áttörni, ezért veszítette el az angliai légi csatát, és ezáltal már előrevetült a háború elvesztése.
A nürnbergi per folyamán megkérdeztek egy tábornokot, hogy mikor gondolta úgy először, hogy elveszítik a háborút, talán Sztálingrádnál?
Mire úgy válaszolt, hogy nem, már az angliai légicsatánál.

Hitler, éppen úgy mint Napóleon, nem értette igazából a tengeri háborúk, és a stratégiai eszközök és rendszerek jelentőségét, és éppen úgy elbukta a terveit, mint ahogy Napóleon is.

Szárazföldi erőkkel meg lehet nyerni bármennyi csatát, de az eredményeket megtartani csak stratégiai eszközökkel lehet.
A stratégiai eszközök drágák.
Miután Versailles megfosztotta Németországot a gyarmataitól, és a stratégiai erejétől a flottájától, már nem volt képes arra, hogy stratégiai eredményeket érjen el.
A túl korán kirobbantott háború nem tette lehetővé, hogy erős és korszerű flottát építsen, azt kivezesse a Balti-tenger fogságából, így aztán az eredményeit se tarthatta meg.
De nem is gondolkodott ebben, mert nem volt stratégiai gondolkodó.

Ugyanakkor a modern haderő a második világháború idején nem nélkülözhette a stratégiai légierőt sem.
Ennek hiányában pedig a vereség eleve elrendelt, azaz determinált esemény volt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 10 22:01 #41903

  • Roland
Bazooka Joe írta:
Szerintem Roland, \'44-ben a Luftwaffe már kezdett önmaga árnyékává válni.


Nem, szerintem csak a minőségi fölényre akartak szert tenni. Elég közel álltak hozzá.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 10 23:01 #41910

Roland írta:
Bazooka Joe írta:
Szerintem Roland, \'44-ben a Luftwaffe már kezdett önmaga árnyékává válni.


Nem, szerintem csak a minőségi fölényre akartak szert tenni. Elég közel álltak hozzá.


A minőségi fölényt - elvileg - megszerezték, de már késő volt. Ezt akkor már képtelenség volt mennyiségi fölénnyé átváltani.

Megintcsak Hitler elbizakodottsága okozta, ahogy pl. Adolf Galand is megírta a memoárjaiban, amikor három évre leállíttatta az Me 264-es kísérleteit.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 11 07:42 #41914

  • Zeki
Hajcihő írta:
A minőségi fölényt - elvileg - megszerezték


Azt az \"elvileg-et\" nem kell annyira elrejteni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 11 09:39 #41927

  • Roland
Hajcihő írta:
Roland írta:
Bazooka Joe írta:
Szerintem Roland, \'44-ben a Luftwaffe már kezdett önmaga árnyékává válni.


Nem, szerintem csak a minőségi fölényre akartak szert tenni. Elég közel álltak hozzá.


A minőségi fölényt - elvileg - megszerezték, de már késő volt. Ezt akkor már képtelenség volt mennyiségi fölénnyé átváltani.

Megintcsak Hitler elbizakodottsága okozta, ahogy pl. Adolf Galand is megírta a memoárjaiban, amikor három évre leállíttatta az Me 264-es kísérleteit.


Igen. Illetve a fejlesztésekhez szükséges anyagok is csak korlátozott mennyiségben álltak rendelkezésükre.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 11 10:30 #41935

Zeki írta:
Hajcihő írta:
A minőségi fölényt - elvileg - megszerezték


Azt az \"elvileg-et\" nem kell annyira elrejteni.


Már, hogy nem is elvileg, hanem gyakorlatilag, vagy, hogy nagyon elvileg?

Nem értem.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 11 10:37 #41936

Roland írta:
Hajcihő írta:
Roland írta:
Bazooka Joe írta:
Szerintem Roland, \'44-ben a Luftwaffe már kezdett önmaga árnyékává válni.


Nem, szerintem csak a minőségi fölényre akartak szert tenni. Elég közel álltak hozzá.


A minőségi fölényt - elvileg - megszerezték, de már késő volt. Ezt akkor már képtelenség volt mennyiségi fölénnyé átváltani.

Megintcsak Hitler elbizakodottsága okozta, ahogy pl. Adolf Galand is megírta a memoárjaiban, amikor három évre leállíttatta az Me 264-es kísérleteit.


Igen. Illetve a fejlesztésekhez szükséges anyagok is csak korlátozott mennyiségben álltak rendelkezésükre.


Igen. Ez is annak a következménye, hogy a szükséges háttérkutatások is leálltak, mind metallurgiai, mind egyéb kémiai anyagok szempontjából, valamint nem volt lehetőség ezalatt az idő alatt készletezésre egyéb anyagok tekintetében, továbbá nem történt meg a gyártóüzemek felszerszámozásának még az előkészülete sem.
1944-re pedig már olyan nehézségeket okozott a gyártás feltételeinek a megszervezése, aminek csak korlátozottan tudott a német ipar eleget tenni. Ráadásul akkora volt az azonnali gyártási szükséglet a hagyományos vadászgépek termelése tekintetében, hogy a képzett élőerőt sem tudták nélkülözni a termelésből, a képzetlen, de alkalmas munkások képzésére pedig már nem volt elegendő idő, de megfelelő oktatói állomány sem.
Szóval ezt - nem kicsit - elszúrták. (Meg még sok minden egyebet is.)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 11 12:32 #41950

  • Zeki
Azért mondtam, hogy nem kell az \"elvileg\", mert gyakorlatilag szinte biztos, hogy nem volt minőségi fölény a Luftwaffe-nél.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 11 15:35 #41976

Zeki írta:
Azért mondtam, hogy nem kell az \"elvileg\", mert gyakorlatilag szinte biztos, hogy nem volt minőségi fölény a Luftwaffe-nél.


Hát az elvek szintjén megszerezték, mert megépítették azt a fegyvert, ami erre alkalmas lett volna, viszont már nem tudták a szükséges szinten hadbaállítani, tehát gyakorlatilag nem volt meg a minőségi fölényük.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 11 17:19 #41979

  • Roland
Hajcihő írta:
Zeki írta:
Azért mondtam, hogy nem kell az \"elvileg\", mert gyakorlatilag szinte biztos, hogy nem volt minőségi fölény a Luftwaffe-nél.


Hát az elvek szintjén megszerezték, mert megépítették azt a fegyvert, ami erre alkalmas lett volna, viszont már nem tudták a szükséges szinten hadbaállítani, tehát gyakorlatilag nem volt meg a minőségi fölényük.


Szerintem a prototípusok alapján gyakorlatilag is megvolt a fölény.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 11 17:25 #41981

  • Gipszj
A prototípus az egy, kettő három esetleg tíz darab. Vagy húsz. Miheztartás végett a 109-ből a háború utániakat nem számítva kb. 30000 db épült. Néhány prototípus semmit sem ér ha nem követi sorozat, legföljebb arra jó, hogy berakjuk a mi van a képen rovatba.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 11 17:33 #41984

  • Roland
Gipszj írta:
A prototípus az egy, kettő három esetleg tíz darab. Vagy húsz. Miheztartás végett a 109-ből a háború utániakat nem számítva kb. 30000 db épült. Néhány prototípus semmit sem ér ha nem követi sorozat, legföljebb arra jó, hogy berakjuk a mi van a képen rovatba.


Na és ha valaki elkészíti a prototípust és más valaki fejezi be?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 11 18:43 #41987

  • Gipszj
Akkor másé a dicsőség vagy a bukás. Bár a bukást nem szokták szétkürtölni.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.27 másodperc
Joomla templates by a4joomla