Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Atlanti-óceán

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 11 21:37 #41998

Roland írta:
Hajcihő írta:
Zeki írta:
Azért mondtam, hogy nem kell az \"elvileg\", mert gyakorlatilag szinte biztos, hogy nem volt minőségi fölény a Luftwaffe-nél.


Hát az elvek szintjén megszerezték, mert megépítették azt a fegyvert, ami erre alkalmas lett volna, viszont már nem tudták a szükséges szinten hadbaállítani, tehát gyakorlatilag nem volt meg a minőségi fölényük.


Szerintem a prototípusok alapján gyakorlatilag is megvolt a fölény.


Csak az elvi, azaz a szellemi fölény, az adott technikai eszköz tekintetében.

Valós - hadsereg szintű - harcértéket nem képviselt, mert ahhoz mennyiségre lett volna szükség.

Az a helyzet, hogy annyira elutasítók vagytok egyes gondolkodók valós axiómáival szemben, ha azok ideológiailag nem a ti elképzelésetek szerint fejtik ki a nézeteiket, hogy Marx Károly közgazdasági meglátásait is - gondolkodás nélkül - dobjátok ki, holott az az állítása, hogy a mennyiség minőségbe csap át (minőséggé válik), ebben az esetben is kiállja a próbát.

Tehát, egy minőségi eszköz, ha abból nincs elegendő, alkalmatlan arra, hogy a feladatának eleget tegyen, tehát egy másik minőség - esetünkben egy légierő ütőképessége tekintetében - nem képvisel értéket.
Abban az esetben azonban, ha ebből az eszközből kellő mennyiség állt volna rendelkezésre, akkor a másik minőség a csapásmérő képesség tekintetében megváltoztak volna a Luftwaffe kvalitásai, és minőséggé nemesült volna a gép rendszerbeállítása által.

Következésképpen fölényt teremtett volna.
De mert nem volt meg a szükséges mennyiség, így nem volt gyakorlati fölénye, csak elvi.

Tessenek már kicsinyég gondolkodni is. <br><br>Szerkesztette: Hajcihő, Időpont: 2010-09-11 23:37
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 12 09:49 #42040

  • Zeki
Roland írta:
Szerintem a prototípusok alapján gyakorlatilag is megvolt a fölény.


Ez pont ellentmondásos. Nem vetették be, így a gyakorlatban NEM használták.

Tessék már néha félretenni azt a nagy németekbe vetett fanatizmust és gondolkodni egy kicsit.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 12 09:51 #42041

  • Bazooka Joe
Konkrétan melyik fegyverről is van szó?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 12 09:57 #42044

Bazooka Joe írta:
Konkrétan melyik fegyverről is van szó?


Me 262-ről kezdtük, most már a prototípusoknál tartunk.
Az én állításom, és még másoké is az, hogy ez a gép csak elvi (műszaki) fölényre volt alkalmas, mert nem tudtak már belőle eleget gyártani. A véleményem megegyezik Adolf Gallandéval, aki akkor a a vadászrepülők szemlélője volt, azaz ő vezette a vadászrepülő fegyvernemet.

Ja, és a prototípusba való \&quot;átcsapás\&quot; az meg már teljes hozzá nem értésre utal.<br><br>Szerkesztette: Hajcihő, Időpont: 2010-09-12 11:58
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 12 10:01 #42047

  • Bazooka Joe
Aha. Nos ez így van, viszont a prototípusoknál, nem azt kell nézni, hogy gyakorlatban nem lett kipróbálva, hanem azt, hogy valakiknek ezt az értéket létre kellett hozniuk, amihez nem kevés szellemi munka kellett. Ezekben a haditechnikai eszközökben ez a szép.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 12 10:04 #42050

  • Gipszj
Sajnálatos módon arra, hogy lehetne több pénzem is, mert rájöttem, hogy hogy kell elérni, semmit sem adnak az üzletben. Azt mondják, menjek vissza majd ha lesz is.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 12 11:15 #42061

Bazooka Joe írta:
Aha. Nos ez így van, viszont a prototípusoknál, nem azt kell nézni, hogy gyakorlatban nem lett kipróbálva, hanem azt, hogy valakiknek ezt az értéket létre kellett hozniuk, amihez nem kevés szellemi munka kellett. Ezekben a haditechnikai eszközökben ez a szép.


Persze, hogy szép, azonban a gyakorlati alkalmazása az egy új eszköznek, ami a hadászati előnyt képes megteremteni.
Ha nem képes, mert nincs belőle megfelelő számú eszköz, akkor csak elvi előnyről beszélhetünk. Mit nem lehet ezen érteni?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 12 11:16 #42062

Gipszj írta:
Sajnálatos módon arra, hogy lehetne több pénzem is, mert rájöttem, hogy hogy kell elérni, semmit sem adnak az üzletben. Azt mondják, menjek vissza majd ha lesz is.


Ez így igaz. Aki ezt nem képes extrapolálni más helyzetekre, az vagy nagyon gyerek, vagy nagyon elfogult.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 12 11:30 #42064

  • Bazooka Joe
Én azon tervezők, mérnökök munkáját tisztelem, akik ezeket az eszközöket megtervezték, megalkották. Ezen tervek, eszközök pedig a későbbi korokban sok fegyver tervezésekor fel lettek használva.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 12 11:41 #42066

  • Gipszj
Ezek valóban tiszteletre méltó dolgok, de ettől még gyakorlati hasznuk rögtön nincs. Majd lesz. Egy idő múlva. Talán.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 12 11:43 #42068

  • Gipszj
Kiegészítés az előzőhöz.
Tanult szakmám szerint mérnök vagyok. Ezt-azt már kellett tervezni. Azonban sohasem felejthettem el, hogy más a laboratóriumi prototípus és más a sorozat. A kettő között ég és föld a különbség.<br><br>Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2010-09-12 13:44
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 12 13:44 #42075

Bazooka Joe írta:
Én azon tervezők, mérnökök munkáját tisztelem, akik ezeket az eszközöket megtervezték, megalkották. Ezen tervek, eszközök pedig a későbbi korokban sok fegyver tervezésekor fel lettek használva.


Én is tisztelem, de nem ez volt a kérdés.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 12 13:47 #42076

  • Bazooka Joe
Arra én már 12:01-kor válaszoltam (egyetértéssel).
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 12 13:49 #42077

Gipszj írta:
Kiegészítés az előzőhöz.
Tanult szakmám szerint mérnök vagyok. Ezt-azt már kellett tervezni. Azonban sohasem felejthettem el, hogy más a laboratóriumi prototípus és más a sorozat. A kettő között ég és föld a különbség.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2010-09-12 13:44


Egyik tanult, és (sokáig)gyakorolt szakmám szerint én is (akusztikus mérnök), így aztán megerősíthetem, hogy nagyon más egy - akár laboratóriumban tökéletesen működő - prototípus, és egy sorozatgyártott berendezés. Sőt, az első sorozaton még számtalan hiba jön elő, ezért aztán az első modifikációk ezt küszöbölik ki, utána pedig jönnek az időközi kutatások és tapasztalatok eredményei, amik változtatásokhoz vezetnek, (Aztán ezek hiányosságai meg újabb modifikációkhoz:whistle: )<br><br>Szerkesztette: Hajcihő, Időpont: 2010-09-12 15:50
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 12 14:52 #42080

  • Roland
Zeki írta:
Roland írta:
Szerintem a prototípusok alapján gyakorlatilag is megvolt a fölény.


Ez pont ellentmondásos. Nem vetették be, így a gyakorlatban NEM használták.

Tessék már néha félretenni azt a nagy németekbe vetett fanatizmust és gondolkodni egy kicsit.


Németekbe vetett fanatizmus? Könnyen lehet. Ha abból indulok ki, hogy a tejből is csak a \&quot;made in Deutschland\&quot; feliratút iszom meg.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.26 másodperc
Joomla templates by a4joomla