Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Atlanti-óceán

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 12 15:00 #42081

  • Roland
Hajcihő írta:
Roland írta:
Hajcihő írta:
Zeki írta:
Azért mondtam, hogy nem kell az \"elvileg\", mert gyakorlatilag szinte biztos, hogy nem volt minőségi fölény a Luftwaffe-nél.


Hát az elvek szintjén megszerezték, mert megépítették azt a fegyvert, ami erre alkalmas lett volna, viszont már nem tudták a szükséges szinten hadbaállítani, tehát gyakorlatilag nem volt meg a minőségi fölényük.


Szerintem a prototípusok alapján gyakorlatilag is megvolt a fölény.


Csak az elvi, azaz a szellemi fölény, az adott technikai eszköz tekintetében.

Valós - hadsereg szintű - harcértéket nem képviselt, mert ahhoz mennyiségre lett volna szükség.

Az a helyzet, hogy annyira elutasítók vagytok egyes gondolkodók valós axiómáival szemben, ha azok ideológiailag nem a ti elképzelésetek szerint fejtik ki a nézeteiket, hogy Marx Károly közgazdasági meglátásait is - gondolkodás nélkül - dobjátok ki, holott az az állítása, hogy a mennyiség minőségbe csap át (minőséggé válik), ebben az esetben is kiállja a próbát.

Tehát, egy minőségi eszköz, ha abból nincs elegendő, alkalmatlan arra, hogy a feladatának eleget tegyen, tehát egy másik minőség - esetünkben egy légierő ütőképessége tekintetében - nem képvisel értéket.
Abban az esetben azonban, ha ebből az eszközből kellő mennyiség állt volna rendelkezésre, akkor a másik minőség a csapásmérő képesség tekintetében megváltoztak volna a Luftwaffe kvalitásai, és minőséggé nemesült volna a gép rendszerbeállítása által.

Következésképpen fölényt teremtett volna.
De mert nem volt meg a szükséges mennyiség, így nem volt gyakorlati fölénye, csak elvi.

Tessenek már kicsinyég gondolkodni is. <br><br>Szerkesztette: Hajcihő, Időpont: 2010-09-11 23:37


Igen, természetesen szükséges egy tisztes mennyiség ezekből a szerkezetekből ahhoz, hogy a gyakorlatban is jól produkáljanak. De arról sem szabad megfeledkezni, hogy megfélemlítés céljából is kitűnően működtek volna ezek a találmányok. Ez közel sem egy utolsó nézőpont.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 13 09:30 #42141

Roland írta:
Hajcihő írta:
Roland írta:
Hajcihő írta:
Zeki írta:
Azért mondtam, hogy nem kell az \"elvileg\", mert gyakorlatilag szinte biztos, hogy nem volt minőségi fölény a Luftwaffe-nél.


Hát az elvek szintjén megszerezték, mert megépítették azt a fegyvert, ami erre alkalmas lett volna, viszont már nem tudták a szükséges szinten hadbaállítani, tehát gyakorlatilag nem volt meg a minőségi fölényük.


Szerintem a prototípusok alapján gyakorlatilag is megvolt a fölény.


Csak az elvi, azaz a szellemi fölény, az adott technikai eszköz tekintetében.

Valós - hadsereg szintű - harcértéket nem képviselt, mert ahhoz mennyiségre lett volna szükség.

Az a helyzet, hogy annyira elutasítók vagytok egyes gondolkodók valós axiómáival szemben, ha azok ideológiailag nem a ti elképzelésetek szerint fejtik ki a nézeteiket, hogy Marx Károly közgazdasági meglátásait is - gondolkodás nélkül - dobjátok ki, holott az az állítása, hogy a mennyiség minőségbe csap át (minőséggé válik), ebben az esetben is kiállja a próbát.

Tehát, egy minőségi eszköz, ha abból nincs elegendő, alkalmatlan arra, hogy a feladatának eleget tegyen, tehát egy másik minőség - esetünkben egy légierő ütőképessége tekintetében - nem képvisel értéket.
Abban az esetben azonban, ha ebből az eszközből kellő mennyiség állt volna rendelkezésre, akkor a másik minőség a csapásmérő képesség tekintetében megváltoztak volna a Luftwaffe kvalitásai, és minőséggé nemesült volna a gép rendszerbeállítása által.

Következésképpen fölényt teremtett volna.
De mert nem volt meg a szükséges mennyiség, így nem volt gyakorlati fölénye, csak elvi.

Tessenek már kicsinyég gondolkodni is. <br><br>Szerkesztette: Hajcihő, Időpont: 2010-09-11 23:37


Igen, természetesen szükséges egy tisztes mennyiség ezekből a szerkezetekből ahhoz, hogy a gyakorlatban is jól produkáljanak. De arról sem szabad megfeledkezni, hogy megfélemlítés céljából is kitűnően működtek volna ezek a találmányok. Ez közel sem egy utolsó nézőpont.


A megfélelmlítéssel legfeljebb időleges előnyre lehet szert tenni, az pedig csak taktikai előny. Háborút csak tényleges erőfölénnyel lehet nyerni, az meg mennyiségi kérdés, a fejlettebb műszaki eszközökkel is.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 13 09:32 #42142

Roland írta:
Zeki írta:
Roland írta:
Szerintem a prototípusok alapján gyakorlatilag is megvolt a fölény.


Ez pont ellentmondásos. Nem vetették be, így a gyakorlatban NEM használták.

Tessék már néha félretenni azt a nagy németekbe vetett fanatizmust és gondolkodni egy kicsit.


Németekbe vetett fanatizmus? Könnyen lehet. Ha abból indulok ki, hogy a tejből is csak a \"made in Deutschland\" feliratút iszom meg.


No akkor én inkább maradnék a Svájci feliratúnál, viszont inkább iszom magyar tejet, mert \"Magyar vagyok, magyarnak születtem, magyarul dalolt a dajka felettem.\" Hát te?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 13 13:54 #42157

  • Zeki
Ki tudja, hogy \"magyar tej\" néven milyen külföldi tejet adnak ami hónapokig állt a hűtőházakban...vannak kivételek amik tényleg magyarok.
Elkalandoztunk még a zárógondolatokat le lehet írni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 13 14:04 #42160

Tényleg elég jól elkalandoztatok...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 13 14:58 #42164

Zeki írta:
Ki tudja, hogy \"magyar tej\" néven milyen külföldi tejet adnak ami hónapokig állt a hűtőházakban...vannak kivételek amik tényleg magyarok.
Elkalandoztunk még a zárógondolatokat le lehet írni.

Nos én tudom, hogy mit iszom, mert ismerem akitől veszem.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 13 17:08 #42177

  • Zeki
Hajcihő írta:
Nos én tudom, hogy mit iszom, mert ismerem akitől veszem.


Bocs.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 13 19:39 #42229

  • Roland
Hajcihő írta:
Roland írta:
Zeki írta:
Roland írta:
Szerintem a prototípusok alapján gyakorlatilag is megvolt a fölény.


Ez pont ellentmondásos. Nem vetették be, így a gyakorlatban NEM használták.

Tessék már néha félretenni azt a nagy németekbe vetett fanatizmust és gondolkodni egy kicsit.


Németekbe vetett fanatizmus? Könnyen lehet. Ha abból indulok ki, hogy a tejből is csak a \"made in Deutschland\" feliratút iszom meg.


No akkor én inkább maradnék a Svájci feliratúnál, viszont inkább iszom magyar tejet, mert \"Magyar vagyok, magyarnak születtem, magyarul dalolt a dajka felettem.\" Hát te?


Na jó. Az utóbbi időben (meg nem nevezett okok miatt) én is magyar tejet fogyasztok.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 14 11:06 #42270

Roland írta:
Hajcihő írta:
Roland írta:
Zeki írta:
Roland írta:
Szerintem a prototípusok alapján gyakorlatilag is megvolt a fölény.


Ez pont ellentmondásos. Nem vetették be, így a gyakorlatban NEM használták.

Tessék már néha félretenni azt a nagy németekbe vetett fanatizmust és gondolkodni egy kicsit.


Németekbe vetett fanatizmus? Könnyen lehet. Ha abból indulok ki, hogy a tejből is csak a \"made in Deutschland\" feliratút iszom meg.


No akkor én inkább maradnék a Svájci feliratúnál, viszont inkább iszom magyar tejet, mert \"Magyar vagyok, magyarnak születtem, magyarul dalolt a dajka felettem.\" Hát te?


Na jó. Az utóbbi időben (meg nem nevezett okok miatt) én is magyar tejet fogyasztok.


Csak nem költöztél be egy tehenészetbe?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 14 11:58 #42274

Moderálva!

Szerkesztette: cserpakszabi, Időpont: 2010-09-14 15:31

(Ilyenkor törölheted az egészet, nem kell magyarázkodni.)<br><br>Szerkesztette: Zeki, Időpont: 2010-09-14 18:08
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 14 12:03 #42277

bálint21 írta:
Mondjuk ki, a többi tej szar!!!


Kimondhatnánk, de egyrészt nem igaz, másrészt meg vulgáris.
Maradjunk annyiban, hogy a házi tej, az a finom.<br><br>Szerkesztette: David9999999, Időpont: 2010-09-14 21:09
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 14 15:47 #42319

Kérlek, térjetek vissza a témához!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 14 17:03 #42339

  • Roland
cserpakszabi írta:
Kérlek, térjetek vissza a témához!


Oké szabi. De talán ennyi belefért. És nagy örömömre Hajcihő írt egy végmondatot.

Akkor Atlanti-óceán.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 24 12:15 #43142

  • koi
Roland írta:
cserpakszabi írta:
Kérlek, térjetek vissza a témához!


Oké szabi. De talán ennyi belefért. És nagy örömömre Hajcihő írt egy végmondatot.

Akkor Atlanti-óceán.
Ha Atlanti-óceán,akkor U-boot.Ha U-boot,akkor Farkasfalka.Ha Farkasfalka,akkor brit bombázók.Ha brit bombázók,akkor az U-bootok kinyiffannak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 szep. 24 13:07 #43146

koi írta:
Roland írta:
cserpakszabi írta:
Kérlek, térjetek vissza a témához!


Oké szabi. De talán ennyi belefért. És nagy örömömre Hajcihő írt egy végmondatot.

Akkor Atlanti-óceán.
Ha Atlanti-óceán,akkor U-boot.Ha U-boot,akkor Farkasfalka.Ha Farkasfalka,akkor brit bombázók.Ha brit bombázók,akkor az U-bootok kinyiffannak.


Ha kinyiffannak, akkor Németország veszít.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.37 másodperc
Joomla templates by a4joomla