Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: I. világháború

Válasz/Re:I. világháború 2011 jún. 13 15:23 #57313

  • koi
Az nem két L? <br><br>Szerkesztette: koi, Időpont: 2011-06-13 17:23
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 jún. 15 17:45 #57369

  • Gipszj
vonSchmolhausen írta:
Nagyon jók ezek az I.vh-s képek:laugh: Tavaj nyáron én is rajzoltam kettőt. a somme-nél előszőr jelennek meg a brit tankok,de ez még nincs kész a szinezés váratmagára:)

Somme-nál (Szommnál)
A szállunk az két l, egy l-el szálunk(fonalunk)<br><br>Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2011-06-15 19:46
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 jún. 19 16:32 #57487

  • Moscow
. A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 jún. 19 16:34 #57488

  • Moscow
. A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 jún. 28 19:34 #57727

Ki szereti amúgy az elsővht?

És aki szereti mit szeret benne őszintén?

1.Egyenruhák? Német, angol, francia nevetséges...
2.Fegyverek? Semmi változásság.
3.Harcjárművek? Hatástalan tankok, repülők...
4.Brilliáns hadászati fogások, vezérek? Soroljatok egyet kettőt...
5. Változatosság? Sokmindenn em történt.
6. Tengeri ütközetek? Tengely blokádban, ennyi.
7.Izgalom? Értelmetlen bunkaerharc végig.

Én semmi izgalmat nem találok, hol van az ideólógia harc, a nácizmus, a holokauszt, az Afrika Korps, a Waffen SS, sok sok német híres hadvezér, brilliáns hadászati manőverek Mannsteintől, Rommeltől, a szovjet bikarohamok, háborút eldöntő harcjárművek, Bliztkrieg, gigantikus tankcsaták, vérre menő légiharcok, vérre menő tengeri ütközetek, 6 éven keresztül, egyfolytában.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 jún. 28 22:48 #57731

Nem akarok gonosz lenni ( dehogynem ) de el kellene olvasni egy-két könyvet az I.vh-ról, mielőtt ilyeneket írnál...
1. egyenruhák? színesben kezdték, aztán a második vh-s stílusban fejezték be, számtalan forma szín, kísérletezés, fejlesztés...
2.fegyverek, semmi változatosság?? Gyakorlatilag az összes II.vh-s fegyver megjelenik itt, sokszor még kezdetleges, házilag barkácsolt formában, számtalan módozatban, számos kuriózummal
3.harcjárművek, sok tényleg nem volt, de hatástalannak azért nem nevezném őket, különösen érdekes a légi fegyverkezési verseny és annak hatásai
4. briliáns hadászati fogások? nem jellemző, de volt Tannenberg, Gorlice, Bruszilov offenzíva, Caporetto, Erdély és Románia, kialakulnak a II. vh-ra jellemző harceljárások, taktikák stb.
5. sok minden nem történt, erre nem is mondok semmit...
6. tengeri ütközetek? sokkal több komoly klasszikus tengeri csata a II. vh-ban sem volt
7. értelmetlen bunkerharc végig? Nyugaton és az olaszoknál, ott sem mindig és nem végig, orosz, balkáni, török és afrikai hadszíntéren a mozgó hadviselés volt a jellemzőbb

Ettől függetlenül engem is a II.vh érdekel jobban, de ha nem ismered legalább alapszinten az I.vh-t akkor a második összefüggéseinek, eseményeinek stb. megértése sem fog menni...
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 jún. 29 04:33 #57734

  • HunBütyök
portillo írta:
Ki szereti amúgy az elsővht?

És aki szereti mit szeret benne őszintén?

1.Egyenruhák? Német, angol, francia nevetséges...
2.Fegyverek? Semmi változásság.
3.Harcjárművek? Hatástalan tankok, repülők...
4.Brilliáns hadászati fogások, vezérek? Soroljatok egyet kettőt...
5. Változatosság? Sokmindenn em történt.
6. Tengeri ütközetek? Tengely blokádban, ennyi.
7.Izgalom? Értelmetlen bunkaerharc végig.

Én semmi izgalmat nem találok, hol van az ideólógia harc, a nácizmus, a holokauszt, az Afrika Korps, a Waffen SS, sok sok német híres hadvezér, brilliáns hadászati manőverek Mannsteintől, Rommeltől, a szovjet bikarohamok, háborút eldöntő harcjárművek, Bliztkrieg, gigantikus tankcsaták, vérre menő légiharcok, vérre menő tengeri ütközetek, 6 éven keresztül, egyfolytában.


Igazából az első világháború az a második világháboirú is, csak volt 20 év nyugalom... Igazából már it tmegjelent az ideolüógiai harc, ugyanis a hagyományos monarchiális, és kicsit még feudális berendezkedésű államok eltörlése volt a cél a szabadkőműves demokratikus államok szemszögéből. A boolgár cárs, a török szultán, a német császár az OMM mind mind kellemetlen szálkák voltak a szabadkőműves felforgatók szemében. A Trianoni békeszerzdősor eme szabadkőművesek viszont igyekeztek jól odacsapni ezeknek a konzervatív államoknak. Érdekesség, hogy Apponyi Albert is szabadkőműves volt és mondott egy szép beszédet is Trianonban, de ő is tudta mi lesz az ország sorsa...

Az első világháború haditechnikáját a második világháború mindvégig alkalmazta. Jópár második világháborús csodafegyver vezethető vissza az első vh-ig. Ott van pl. a szovjet 152 mm-es ML-20 tarackágyú... Mindneki ismeri, a világháború leghíresebb fegyverei között tartják számon... Igen, ez bizony a híres 152 mm-es Schneider Mle.1910 nehéztarackból született, amit a szovjetek is elkezdtek gyártani 152 mm M1910 néven, majd modernizálták 1934-ben (152 mm M1910/34) majd végül felturbózták 1937-ben és megszületett a 152 mm M1937 azaz ML-20 tarackágyú... és még sorolhatnék millió ilyet.

Mivel a \'30-es évek fejlesztései a kedvenc témaköröm a villámháború mellett, ezért én sok érdekességet találok az első világháborúban. Események terén nem vagyok tájékozott, de ahogy olvasgatok a kedvenc témáimról mindig tanulok valami újat...

Ja ajánlok egy könyvet, csak ez az egy első vh-s könyvem van, Norbi is írta, az a címe, hogy Halálfejes katonák. Na ők a Monarchia rohamcsapatai voltak. Megéri elolvasni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 jún. 29 08:24 #57743

  • Bazooka Joe
HunBütyök írta:
Érdekesség, hogy Apponyi Albert is szabadkőműves volt és mondott egy szép beszédet is Trianonban, de ő is tudta mi lesz az ország sorsa...


Szerintem nem ezt a szófosót kellett volna kiküldeni...
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 jún. 29 11:23 #57747

  • Zeki
Igen, ő a halálraítéltek nyugalmával ment oda, hogy aláírja amit elé raknak. Horthyt, (Telekit) (tegyük fel) \&quot;megnéztem volna\&quot;.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 júl. 06 13:24 #57924

  • koi
Más vizekre terelve a szót,a kezdőket kérdem,hogy mi volt a közös a Soissons-i ütközet,az 1939-es lengyelországi hadsereg és a párizsi felkelés között?
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 júl. 06 16:26 #57933

  • Magyarharcos
Németek?
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 júl. 06 16:52 #57935

  • koi
Nem,köze sincs hozzá.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 júl. 06 18:10 #57938

  • Zeki
A kezdőket kérded? Miért ki vagy te?
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 júl. 07 08:34 #57946

  • koi
Zeki írta:
A kezdőket kérded? Miért ki vagy te?
Nem azért kérdetem így,csak azért,mert szerintem te is,meg Bütyi,meg a többiek is tudják a megfejtést.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 aug. 03 15:56 #58338

  • koi
Senki se?Akkor megmondom,a Renault FT-17.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.22 másodperc
Joomla templates by a4joomla