Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: I. világháború

Válasz/Re:I. világháború 2012 jan. 20 22:52 #60609

  • Gipszj
Molnos Márton írta:
Szerintem elég furák voltak az I. vh-s tankok. És nem is volt nehéz őket megsemmisíteni. A Regiment egyik számában szó van az I.vh-s magyar páncéloselhárító kézifegyverekről.

Csakugyan nem volt nehéz kilőni őket, gyakorlatilag csak kézifegyverek ellen védett a páncélzatuk.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2012 jan. 21 11:38 #60614

  • Molnos Márton
És már a háború végén voltak páncéltörő gránátok is, amik tovább nehezítették a páncélosok bevetését.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2012 jan. 22 20:38 #60637

  • Gipszj
Molnos Márton írta:
És már a háború végén voltak páncéltörő gránátok is, amik tovább nehezítették a páncélosok bevetését.

Páncéltörő gránát már az első világháború előtt is volt (hajóágyúkhoz mindenképp), sőt már az orosz-japán háborúban is. A gránát megvolt, csak löveg kellett hozzá.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2012 jan. 23 15:31 #60651

  • Panther
És ha azt nézzük, sok hadsereg még a második világháborúban is alkalmazott páncéltörő és nehéz puskákat, bár többnyire élőerő ellen, de pl. a lengyelek sok Panzer I-est és II-est kaptak el velük, de a Panzer 35(t) és 38(t)ellen is hatásosak lehettek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2012 jan. 27 16:59 #60680

  • Magyarharcos
Moscow írta:
Álcázás
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.



Du!

F*sza egy rejtekhely orvlövészeknek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2012 jan. 27 18:46 #60681

  • Gipszj
A saját az mesterlövész, az ellenséges az orvlövész, a saját az felderítő, az ellenséges az kém....
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2012 jan. 29 12:13 #60688

  • Magyarharcos
Én azt hittem képzettség szerint vannak osztva.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2012 jan. 29 14:46 #60689

  • Gipszj
A saját az mindig pozitív, az ellenség az mindig negatív. Ez a propaganda, amit sokan benyalnak történelemként.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2012 jan. 30 20:59 #60699

  • Panther
De én nem .
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2012 feb. 04 12:49 #60748

  • Magyarharcos
Gipszj írta:
A saját az mesterlövész, az ellenséges az orvlövész, a saját az felderítő, az ellenséges az kém....


Én mindig is úgy hittem, hogy mesterlövész a kiképzés végén, harctéren aki mindig álcáza magát és az ellenséges vonalaknál van az meg az orvlövész.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2012 feb. 04 14:46 #60751

  • Panther
A mesterlövész halott, ha nem olvad bele a környezetébe, és orvul támad, úgy, hogy általában azt sem tudják, honnan.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:I. világháború 2012 júl. 13 19:10 #61899

  • Magyarharcos
Olvastam a napokban, hogy a "bombázógépeknek" terveztek egy olyan védelmi funkciót, hogy ha az ellenséges elfogó vadászgép a közelébe került hátulról, akkor lövedék zápor helyett egy egyszerű ernyőt dobtak az ellenséges gép elé. Valaki valami több információt?
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:I. világháború 2012 júl. 14 08:23 #61908

  • Gipszj
Magyarharcos beküldte:
Olvastam a napokban, hogy a "bombázógépeknek" terveztek egy olyan védelmi funkciót, hogy ha az ellenséges elfogó vadászgép a közelébe került hátulról, akkor lövedék zápor helyett egy egyszerű ernyőt dobtak az ellenséges gép elé. Valaki valami több információt?

Az I. vh.-ban sok mindennel próbálkoztak, nyilat szórtak az ellenségre, bombát dobtak a léghajókra stb.... Erről nem hallottam, de kétségbeesés szülte ötlet lehetett, mert halott ötlet volt.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:I. világháború 2012 júl. 20 20:10 #61990

  • Magyarharcos
Hát, én úgy olvastam, hogy egy kb. 5m szélességű, és 3m magasságú vásznat dobtak volna.

A franciák fejlesztették volna ki, a Focker Albatrosokra válaszolva.

Lett volna része, ami a propeller tengelyére csavarodik, eldugítja a motorteret, meg a vezérsíkokat lefogja.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:I. világháború 2012 júl. 23 04:26 #62031

  • Gipszj
Magyarharcos beküldte:
Hát, én úgy olvastam, hogy egy kb. 5m szélességű, és 3m magasságú vásznat dobtak volna.

A franciák fejlesztették volna ki, a Focker Albatrosokra válaszolva.

Lett volna része, ami a propeller tengelyére csavarodik, eldugítja a motorteret, meg a vezérsíkokat lefogja.

Leginkább arra lehetett volna számítani, hogy rátekeredik a srófra, lerontja a hatásfokot és az áldozatnak le kell vitorláznia. Azért arra külön kíváncsi lennék, hogy képzelték azt, hogy egy szűk helyről előrángatnak egy vászondarabot, azt kibontják az erős légáramban, majd céloznak, nem a saját gépük kormányait teszik működésképtelenné, az ellenség nem kerüli ki, azt jó helyen találja el.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.21 másodperc
Joomla templates by a4joomla