Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: I. világháború

Válasz/Re:I. világháború 2011 már. 22 18:19 #54905

  • Gipszj
Magyarharcos írta:
Egy állandó bosszúság az I. világháborúval kapcsolatban:
Akárhányszor nézek az I. világháborús dokumentum filmeket, 80-90% -ban ez hangzik el:
\"A németek megtámadják Franciaországot Belgiumon keresztül, és kitör az I. világháború.\"
Má nem azért, de nem a szerbek adták az ürügyet, hogy a OMM megtámadja őket?

Azért a dolog ennyire nem volt egyszerű. Mind a Monarchia, mind Oroszország hajtott a Balkánra. Németország pedig Irakot szerette volna. Oroszország a Pánszláv mozgalom keretében támogatta Szerbiát a Monarchia ellen. Amikor a Fekete Kéz elintézte Ferenc Ferdinándot (aki Szerbia egyik legnagyobb ünnepén provokálta Szerbiát, egyébként ha nincs a tízmillió halott meg sebesült akkor azt mondanám úgy kellett neki) a szerbek fölajánlották, hogy a Monarchia nyomozhat Szerbiában a tettesek után. Ha ezt elfogadja Monarchia nem lehet tudni mi lett volna. De német bíztatásra nem fogadta el, hadat üzent. Egyébként az előző hozzászólásban, hogy ürügyet az mindent elmond.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 már. 25 16:13 #54987

Magyarharcos írta:
Egy állandó bosszúság az I. világháborúval kapcsolatban:
Akárhányszor nézek az I. világháborús dokumentum filmeket, 80-90% -ban ez hangzik el:
\"A németek megtámadják Franciaországot Belgiumon keresztül, és kitör az I. világháború.\"
Má nem azért, de nem a szerbek adták az ürügyet, hogy a OMM megtámadja őket?




Az I. vh után a győztes hatalmak Németországot vádolták meg azzal, hogy miatta tört ki a háború. A porosz militarizmust vádolták, ezért volt a büntetés- fegyverimport, hadsereg korlázotás, stb...
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 már. 25 17:19 #54992

  • HunBütyök
Az első világháború a szabadkőművesek műve volt. Igazából a demokrata államok akarták hogy a hatalmi egyensúly megszűnjön, és a feudális jellegű, normális államokat szétzúzzák. Ebben a francia Nagy Oriens páholynak nagy szerepe volt, ahogy ők szorgalmazták a Trianoni békediktátumot is, hogy végleg szétforgácsolják Európát...
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 már. 25 20:55 #54998

  • Gipszj
Lehet. De ezzel azt a tényt álcázták ha így volt, hogy voltak országok amelyek gyarmatosítottak és voltak későn érőek is akik lemaradtak a gyarmatosításról. Pedig a gyarmatok jól jönnek. Olcsó nyersanyag és drágán lehet nekik eladni a vackot. Az anyaország jól él a gyarmat nyomorából.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 már. 26 07:35 #55001

  • Magyarharcos
Erről a szabad kőműves elméletről én is halottam már.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 már. 26 07:43 #55004

  • Gipszj
Én is, de ettől még nem biztos, hogy igaz. Nem mondom, hogy nem igaz, mert ahhoz messze nem rendelkezem elegendő ismerettel. Számomra sokkal valószínűbb az a megoldás, hogy a szabadkőművesekre elegánsabb hivatkozni, mint arra, hogy a hatalmak összevesztek a koncon. További érdekes kérdés, ha kiszivárgott, hogy a szabadkőművesek (vagy négerek vagy kínaíak vagy féllábúak) voltak, akkor miért állt itt meg az információ. Valószínűleg dezinformációról van szó az igazság elrejtése érdekében.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 már. 27 20:24 #55045

  • Magyarharcos
Haverom, aki ezerrel jártas az összeesküvés-elméletekben, váltig állítja, hogy a németek rendelkeztek lézer ágyú meg Mig-21-es teljesítményű gépekkel. Szerintem ez részegen bevésődött neki, mert én soha nem is hallottam ilyesmiről.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 ápr. 16 07:59 #55883

  • Magyarharcos
Gallipolinak akkor mi értelem is volt? Egy harmadik frontot akartak meg nyitni?
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 ápr. 16 11:39 #55897

Magyarharcos írta:
Gallipolinak akkor mi értelem is volt? Egy harmadik frontot akartak meg nyitni?


Ezt már egyszer kitárgyaltuk (4.lap)
De hogy ne kelljen bogarászni, röviden: A támadás okai között a szuezi brit és kaukázusi orosz front tehermentesítése, Bulgária és Görögország antant oldalára való csábítása játszotta a fő szerepet. Emellett ráhatás lett volna a siker a még szintén semleges Romániára és a még kitartó Szerbiára is.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 ápr. 16 18:18 #55925

  • Magyarharcos
Csendes-óceánról valaki valamit tud?

Ja, és bocs!<br><br>Szerkesztette: Magyarharcos, Időpont: 2011-04-16 20:18
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 ápr. 17 10:50 #55954

Magyarharcos írta:
Csendes-óceánról valaki valamit tud?

Ja, és bocs!&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Magyarharcos, Időpont: 2011-04-16 20:18


Ha ide szólt, nincs miért, pláne nem egy kérdésért

Csendes-óceán? Sok minden nem történt ott. A von Spee vezette német kelet-ázsiai hajóraj okozott nem kis galibát, volt ott minden kalózkodás, rajtaütések, hajsza, tenger csaták, végül hazafele menet a Falkland szigeteknél megsemmisült a hajóraj, az admirális mellett mindkét fia is odaveszett. Csak a Dresden úszta meg egy ideig, de ezt is elcsípték, egy tisztje kalandos úton hazajutott, bizonyos Wilhelm Canaris...
Az Emden nem tartott a rajjal, egyedül kalózkodott, nagy sikerrel, de végül az auszik elsüllyesztették, a legénység egy része hazajutott, egy filmet megérne rendkívüli történetük.
Szárazföldön csak a kínai Csingtao ostroma jelentős, német és osztrák-magyar csapatok védték a japán-brit támadókkal szemben, ideig-óráig.
A II. vh szempontjából talán a legfontosabb, hogy Japán a részvételért cserébe ekkor szerzi meg a német gyarmatokat mint pl. a Marshall-, Carolina-, Mariana szigetek.
Dióhéjban ennyi

De ha bárkit bővebben érdekel a téma John Keegan: A háborús felderítés c. könyvét ill. a viasat history rendszeresen ismételt Vadászat a császár cirkálói után c. minisorozatát ajánlom.<br><br>Szerkesztette: karoton, Időpont: 2011-04-17 12:52
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 máj. 07 20:19 #56564

  • Moscow
1918.junius.14
nem tudom melyik csata lehet valaki tudna segíteni? A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 máj. 08 08:21 #56568

  • Gipszj
Moscow írta:
1918.junius.14
nem tudom melyik csata lehet valaki tudna segíteni? A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A boxtop-i.
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 máj. 14 17:31 #56691

  • Moscow
Találtam még néhány jó képet remélem tetszeni fognak A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:I. világháború 2011 máj. 14 17:32 #56693

  • Moscow
. A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.21 másodperc
Joomla templates by a4joomla