Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Könyvek

Válasz/Re:Könyvek 2011 jún. 27 11:37 #57671

Számvéber Norbert írta:
banditos írta:
Sven Hassel könyveit érdemes megvenni?Mert most láttam boltban,de egyáltalán nem ismerem.


Persze!!!! Vedd meg az összeset! Azoknál hitelesebb, adatban gazdagabb, a valósághoz jobban ragaszkodó szakirodalmat égen-földön nem találsz!!!! <br><br>Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2011-06-27 11:01


Remélem, most ez nem irónia volt:unsure: ...
Természetesen érdemes. Nem holmi száraz, fejfájdító adathalmaz, évszámok, stb...Hanem egy történet, ami a II. világháborúról szól, és még izgalmas is.
Nem kell mindig olyan könyvet olvasni, ami pusztán tényekről szól. Igaz, előttem szóló? <br><br>Szerkesztette: cserpakszabi, Időpont: 2011-06-27 13:39
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 jún. 27 11:56 #57672

  • Számvéber Norbert
cserpakszabi írta:
Számvéber Norbert írta:
banditos írta:
Sven Hassel könyveit érdemes megvenni?Mert most láttam boltban,de egyáltalán nem ismerem.


Persze!!!! Vedd meg az összeset! Azoknál hitelesebb, adatban gazdagabb, a valósághoz jobban ragaszkodó szakirodalmat égen-földön nem találsz!!!! &lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2011-06-27 11:01


Remélem, most ez nem irónia volt:unsure: ...
Természetesen érdemes. Nem holmi száraz, fejfájdító adathalmaz, évszámok, stb...Hanem egy történet, ami a II. világháborúról szól, és még izgalmas is.
Nem kell mindig olyan könyvet olvasni, ami pusztán tényekről szól. Igaz, előttem szóló? &lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: cserpakszabi, Időpont: 2011-06-27 13:39


KITALÁLT, hadtörténeti/katonai szempontból teljesen hiteltelen történetek. Akinek ez kell, olvassa nyugodtan.
Ha valaki igazi háborús regényt akar olvasni, azt is megteheti. SH azonban a háborús regények T...co gazdaságosa.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 jún. 27 12:00 #57673

  • Számvéber Norbert
cserpakszabi írta:
Számvéber Norbert írta:
banditos írta:
Sven Hassel könyveit érdemes megvenni?Mert most láttam boltban,de egyáltalán nem ismerem.


Persze!!!! Vedd meg az összeset! Azoknál hitelesebb, adatban gazdagabb, a valósághoz jobban ragaszkodó szakirodalmat égen-földön nem találsz!!!! &lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2011-06-27 11:01


Remélem, most ez nem irónia volt:unsure: ...
Természetesen érdemes. Nem holmi száraz, fejfájdító adathalmaz, évszámok, stb...Hanem egy történet, ami a II. világháborúról szól, és még izgalmas is.
Nem kell mindig olyan könyvet olvasni, ami pusztán tényekről szól. Igaz, előttem szóló? &lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: cserpakszabi, Időpont: 2011-06-27 13:39


Melyik könyvemet olvastad? A tényszerűség nem jelent kizárólag évszámokat vagy \&quot;fejfájdító adathalmazt\&quot;...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 jún. 27 12:10 #57675

Számvéber Norbert írta:
cserpakszabi írta:
Számvéber Norbert írta:
banditos írta:
Sven Hassel könyveit érdemes megvenni?Mert most láttam boltban,de egyáltalán nem ismerem.


Persze!!!! Vedd meg az összeset! Azoknál hitelesebb, adatban gazdagabb, a valósághoz jobban ragaszkodó szakirodalmat égen-földön nem találsz!!!! &lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2011-06-27 11:01


Remélem, most ez nem irónia volt:unsure: ...
Természetesen érdemes. Nem holmi száraz, fejfájdító adathalmaz, évszámok, stb...Hanem egy történet, ami a II. világháborúról szól, és még izgalmas is.
Nem kell mindig olyan könyvet olvasni, ami pusztán tényekről szól. Igaz, előttem szóló? &lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: cserpakszabi, Időpont: 2011-06-27 13:39


Melyik könyvemet olvastad? A tényszerűség nem jelent kizárólag évszámokat vagy \&quot;fejfájdító adathalmazt\&quot;...


Most írjam le a könyveid címét? Nem kritizálom a könyveidet, csak általánosítottam.<br><br>Szerkesztette: cserpakszabi, Időpont: 2011-06-27 14:11
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 jún. 27 12:23 #57676

  • Számvéber Norbert
cserpakszabi írta:
Számvéber Norbert írta:
cserpakszabi írta:
Számvéber Norbert írta:
banditos írta:
Sven Hassel könyveit érdemes megvenni?Mert most láttam boltban,de egyáltalán nem ismerem.


Persze!!!! Vedd meg az összeset! Azoknál hitelesebb, adatban gazdagabb, a valósághoz jobban ragaszkodó szakirodalmat égen-földön nem találsz!!!! &lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2011-06-27 11:01


Remélem, most ez nem irónia volt:unsure: ...
Természetesen érdemes. Nem holmi száraz, fejfájdító adathalmaz, évszámok, stb...Hanem egy történet, ami a II. világháborúról szól, és még izgalmas is.
Nem kell mindig olyan könyvet olvasni, ami pusztán tényekről szól. Igaz, előttem szóló? &lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: cserpakszabi, Időpont: 2011-06-27 13:39


Melyik könyvemet olvastad? A tényszerűség nem jelent kizárólag évszámokat vagy \&quot;fejfájdító adathalmazt\&quot;...


Most írjam le a könyveid címét? Nem kritizálom a könyveidet, csak általánosítottam.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: cserpakszabi, Időpont: 2011-06-27 14:11


Ne a könyveim címét írd le! Csak azokét, amiket olvastál is!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 jún. 27 12:57 #57677

Ezt inkább PM-ben
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 jún. 27 13:32 #57678

  • Számvéber Norbert
cserpakszabi írta:
Ezt inkább PM-ben


Miért?! Nem off-topic itt könyvekről beszélgetni, ugye?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 jún. 27 13:36 #57679

Számvéber Norbert írta:
banditos írta:
Sven Hassel könyveit érdemes megvenni?Mert most láttam boltban,de egyáltalán nem ismerem.


Persze!!!! Vedd meg az összeset! Azoknál hitelesebb, adatban gazdagabb, a valósághoz jobban ragaszkodó szakirodalmat égen-földön nem találsz!!!! &lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2011-06-27 11:01


Ezek regények, amelyek elsődleges célja a szórakoztatás... Rejtő könyveit sem azért szeretjük, mert ezeknél \&quot;hitelesebb, adatgazdagabb, a valósághoz jobban ragaszkodó szakirodalmat\&quot; nem találunk az idegenlégió történetéről
Tizenévesként én nagyon szerettem a Hassel könyveket, aztán már engem is egyre inkább zavart a sok hiteltelenség, de ezzel együtt nem bánom, hogy anno elolvastam őket.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 jún. 27 13:55 #57680

Számvéber Norbert írta:
cserpakszabi írta:
Ezt inkább PM-ben


Miért?! Nem off-topic itt könyvekről beszélgetni, ugye?


Hát hogyne lehetne! <br><br>Szerkesztette: cserpakszabi, Időpont: 2011-06-27 15:56
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 jún. 27 16:00 #57683

  • Számvéber Norbert
karoton írta:
Számvéber Norbert írta:
banditos írta:
Sven Hassel könyveit érdemes megvenni?Mert most láttam boltban,de egyáltalán nem ismerem.


Persze!!!! Vedd meg az összeset! Azoknál hitelesebb, adatban gazdagabb, a valósághoz jobban ragaszkodó szakirodalmat égen-földön nem találsz!!!! &lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2011-06-27 11:01


Ezek regények, amelyek elsődleges célja a szórakoztatás... Rejtő könyveit sem azért szeretjük, mert ezeknél \&quot;hitelesebb, adatgazdagabb, a valósághoz jobban ragaszkodó szakirodalmat\&quot; nem találunk az idegenlégió történetéről
Tizenévesként én nagyon szerettem a Hassel könyveket, aztán már engem is egyre inkább zavart a sok hiteltelenség, de ezzel együtt nem bánom, hogy anno elolvastam őket.


Ezek regények, amelyek elsődleges célja a pénzcsinálás. Rejtő teljesen más tészta. Karaktereit még évszázadokig fogják idézgetni. SH még a szereplőiben sem következetes...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 jún. 27 17:30 #57685

Rejtő könyvei jóval nagyobb értéket képviselnek, de Hassel és Rejtő is nagyüzemben gyártotta a ponyvát, szakmaiságot egyiken sem érdemes számon kérni, nem is ez volt a cél a megírásukkor, az meg, hogy kinek milyenek a karekterei, azt döntse el nálam avatottabb kritikus
Van sajnos még lejjebb is, \&quot;ajánlom\&quot; Leo Kessler könyveit...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 jún. 27 18:13 #57686

  • Számvéber Norbert
karoton írta:
Rejtő könyvei jóval nagyobb értéket képviselnek, de Hassel és Rejtő is nagyüzemben gyártotta a ponyvát, szakmaiságot egyiken sem érdemes számon kérni, nem is ez volt a cél a megírásukkor, az meg, hogy kinek milyenek a karekterei, azt döntse el nálam avatottabb kritikus
Van sajnos még lejjebb is, \&quot;ajánlom\&quot; Leo Kessler könyveit...


Leo Kessler esetében az a durva, hogy ez tulajdonképpen egy elismert hadtörténész, Charles Whiting álneve volt... 2007-ben elhunyt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 jún. 27 18:44 #57687

  • Gipszj
karoton írta:
Rejtő könyvei jóval nagyobb értéket képviselnek, de Hassel és Rejtő is nagyüzemben gyártotta a ponyvát, szakmaiságot egyiken sem érdemes számon kérni, nem is ez volt a cél a megírásukkor, az meg, hogy kinek milyenek a karekterei, azt döntse el nálam avatottabb kritikus
Van sajnos még lejjebb is, \&quot;ajánlom\&quot; Leo Kessler könyveit...

Rejtő egyedülálló a maga nemében. Óriási érdeme, hogy ő valójában nem akarja másnak eladni a könyveit mint amik. Ezzel együtt is a karakterei óriásiak. És ha jól tudom a könyveit hamisították is, nem mindet ő írta. Ezen felül tudott krimit is (Menni vagy meghalni) meg drámát is írni (Csontbrigád). Én nagyon szeretem a műveit, harminc évvel ezelőtt olvastam utoljára, de még mindig tudok belőlük idézni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 jún. 27 19:42 #57688

  • HunBütyök
Számvéber Norbert írta:
karoton írta:
Rejtő könyvei jóval nagyobb értéket képviselnek, de Hassel és Rejtő is nagyüzemben gyártotta a ponyvát, szakmaiságot egyiken sem érdemes számon kérni, nem is ez volt a cél a megírásukkor, az meg, hogy kinek milyenek a karekterei, azt döntse el nálam avatottabb kritikus
Van sajnos még lejjebb is, \&quot;ajánlom\&quot; Leo Kessler könyveit...


Leo Kessler esetében az a durva, hogy ez tulajdonképpen egy elismert hadtörténész, Charles Whiting álneve volt... 2007-ben elhunyt.


Olvastam egy könyvét (Menekülés a birodalomba), sok nyomot nem hagyott bennem, de valahol a Krími félszigetnél vagy Ogyesszánál (nememlékszem pontosan) a német tengaralattjáró 88-assal lőtte a T-34-eseket. Még nem hallottamilyenről máshol.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 jún. 27 23:16 #57691

Egy lista, regények és a belőlük készült filmek, elől a filmcím (azt talán többen ismerik) aztán a könyvcím(már ha más az eredeti cím, írót lusta vagyok írni )

Híd a Kwai folyón - számtalan későbbi fogolytáboros film/könyv alapja, ha nem is kedvenc, de jó
A domb - filmben könyvben is kitünő, nálam a könyv a nyerő
A nap birodalma- fogyaszthatóak, de semmi különös
A piszkos tizenkettő - mély nyomokat egyik változata sem hagyott bennem, de azért élvezhetőek
22-es csapdája- a film nem jött be, könyvben jobb
A sas leszállt - ponyva jelleg, a film szerintem jobb, bár elfogult vagyok néhány szereplő iránt...
Két nap az élet- mindkettő alapmű
Vaskereszt- kedvenc filmek között van, de könyvben még jobb, itt a legnagyobb az eltérés a film és könyv között
A tengeralattjáró- szintén nagy kedvencek, itt a hangulat miatt a film a jobb nálam
Zendülés a Caine hadihajón- a film borzalmas, a könyv nagyon jó
Az őrület határán/A vékony vörös vonal- nagyon jó a film is, de a regény zseniális
Iván Csonkin közlegény...- egyik jobb mint a másik, talán a regény a nyerő
Ellenség a kapuknál/Patkányháború- erősen közepes mindkettő
Nagy vörös egyes-szerintem mindkét mű gyenge
Az ötödik pecsét- legyen egy magyar is, két emlékezetes alkotás
Az ötös számú vágóhíd- bár nem teljesen II.vh, de az egyik kedvenc íróm, így nem hagyhatom ki, a film viszont nem tetszett
A rémkirály- nagy hatású művek, de kedvencnek nem nevezném egyiket sem
Navarone ágyúi 1-2- korabeli akciófilm/könyv, olyan átlagos mindkettő
Hideg napok- még egy magyar, kemény történet olvasva-nézve is

Van még biztosan több is, de most már befejezem, mert mindig beugrik egy újabb mű , írjatok nyugodtan további címeket. Cornelius Ryan művei nem regények, ahogy a BoB és Pacific könyvek sem, ezért maradtak ki, ahogy a filmekből utólag összedobott regények is...
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.35 másodperc
Joomla templates by a4joomla