Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Könyvek

Válasz/Re:Könyvek 2011 júl. 23 19:57 #58203

  • Moscow
Köszönöm viszont akkor a Totenkopf hadosztályról nincsen magyarul olyan könyv amit érdemes megvenni?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 júl. 24 07:33 #58205

  • Számvéber Norbert
Moscow írta:
Köszönöm viszont akkor a Totenkopf hadosztályról nincsen magyarul olyan könyv amit érdemes megvenni?


Sajnos nincs. A legjobb hadosztály-történet hatkötetes, németül.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 júl. 25 14:59 #58216

  • Bazooka Joe
Moscow írta:
Bazooka Joe írta:
Moscow írta:
A Butler Rupert könyvekről mi a vélemény???


Nekem tetszettek.

Köszönöm neked ezek közöl melyik van meg?

SS-Leibstandarte - Az első SS-hadosztály története, 1933-1945 - 20. századi hadtörténet - A Waffen-SS egységei a háborúban

SS-Das Reich - A 2. SS-hadosztály története, 1939-1945 - 20. századi hadtörténet - A Waffen-SS egységei a háborúban

SS-Totenkopf - A halálfejes hadosztály története, 1940-1945 - 20. századi hadtörténet - A Waffen-SS egységei a háborúban

SS-Wiking - Az 5. SS-hadosztály története, 1941-1945 - 20. századi hadtörténet - A Waffen-SS egységei a háborúban


Természetesen mind, hiszen a Waffen-SS az egyik kedvenc témaköröm.

Számvéber Norbert írta:
Moscow írta:
Köszönöm viszont akkor a Totenkopf hadosztályról nincsen magyarul olyan könyv amit érdemes megvenni?


Sajnos nincs. A legjobb hadosztály-történet hatkötetes, németül.


Ez így van. <br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2011-07-25 17:03
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 júl. 28 11:22 #58250

  • Bazooka Joe
Egyébként nem kis örömömre szolgál, hogy a magyar könyvesboltok polcain évről évre több II. világháborús könyvet látok. Jó irányba haladnak a dolgok.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 júl. 28 13:14 #58252

  • Nix
Bazooka Joe írta:
Egyébként nem kis örömömre szolgál, hogy a magyar könyvesboltok polcain évről évre több II. világháborús könyvet látok. Jó irányba haladnak a dolgok.


Szerencsére az érdeklődés is nő, és végre szabad is írni a háborúról. Az viszont nagy gond, hogy eltolódunk az egyik oldal megismertetése felé. Nagyon jó lenne pártatlan és őszinte hangokat hallani a szovjetek oldaláról is. Tud valaki ajánlani valami idevágó irodalmat? Természetesen elsődlegesen a magyarországi harcokhoz köthetően.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 júl. 28 14:49 #58254

  • Bazooka Joe
A magyarországi harcokat csak szovjet oldalról bemutató könyvet nem tudok ajánlani. + Én arról az oldalról nem is nagyon várnék őszinte hangokat.

Amiről tudok az ez a két könyv:

- A legnagyobb csata

- Moszkva 1941<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2011-07-28 16:50
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 júl. 28 17:34 #58262

  • Nix
Bazooka Joe írta:
A magyarországi harcokat csak szovjet oldalról bemutató könyvet nem tudok ajánlani. + Én arról az oldalról nem is nagyon várnék őszinte hangokat.

Amiről tudok az ez a két könyv:

- A legnagyobb csata

- Moszkva 1941&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2011-07-28 16:50


A remény hal meg utoljára... mert azok a beszámolók, amik most a rendelkezésemre (ezek szerint rendelkezésünkre) állnak enyhén szólva gondosan válogatott és szerkesztett darabok... magyarán használhatatlanok. Pedig jó lenne valami igazán életszagú forrást találni orosz részről. Kicsit unalmasak ezek az ifjúsági regény stílusban megfogalmazott propagandakiadványok.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 júl. 28 17:45 #58263

  • Bazooka Joe
Nekem nincs meg ez a két könyv. Nem nyerték el a tetszésemet, mikor beléjük olvastam.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 júl. 28 17:47 #58264

Én egy szovjet vhs könyvet olvastam. Maga Csujkov írta a sztálingrádi ütközetről ( Az évszázad ütközete)

Nem szólok inkább a minőségéről, a nagyrésze száraz felsorolás, századonként sorolja fel hogy ez meg ez a század ennél a szaros kis csajkovszkijnál, a másik meg bölömbeszaruszknál állt, stb. Szépen részletesen leírja aztán a következőmondattal lerendezi hogy hátravetették a csapatokat, és megint felsorolja az új harcálláspontokat.

Persze a németek gyávák, külön megjegyeztem hogy lenézi a németeket mert azok csak páncélos és légi fedezet mellett vezetnek gyalogsági támadásokat. Bezzeg az oroszok... És felsorol ezer példát amikor a nyers gyalogságot vezették az ellenségnek( az eredményekről hallgat).
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 júl. 28 18:07 #58265

  • Bazooka Joe
Akkor azt hiszem ezt a könyvet se szerzem be magamnak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 júl. 28 18:49 #58267

  • Moscow
Én 1 éve olvastamel A vörös út a volgától a dnyeperig című könyvet
egy szovjet katonáról szól aki Sztálingrádnál lépát a tűzkeresztségen harcol Kursnál végül megsebesül ...
Neken nagyon tetszett<br><br>Szerkesztette: Moscow, Időpont: 2011-07-28 20:50
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 júl. 28 21:32 #58271

Bazooka Joe írta:
Akkor azt hiszem ezt a könyvet se szerzem be magamnak.


Hát szerintem neked se tetszene. Szörnyülködni viszont jó.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 júl. 28 21:51 #58272

Bazooka Joe írta:
A magyarországi harcokat csak szovjet oldalról bemutató könyvet nem tudok ajánlani. + Én arról az oldalról nem is nagyon várnék őszinte hangokat.

Amiről tudok az ez a két könyv:

- A legnagyobb csata

- Moszkva 1941&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2011-07-28 16:50


Mindkettő inkább szovjet szemszögből mutatja be az eseményeket. Az elsőt már ajánlottam itt, egész jó, a másodikat pont ma kezdtem el így arról még nem nyilatkoznék
Egyébként az angolszász szerzők többnyire elfogulatlanul írnak a keleti frontról, a probléma inkább a minőséggel van...
Ha orosz írót kerestek magyarul, ott van pl. Plesakov könyve: www.europakiado.hu/index.php?l=h&amp;s=3&amp;n=1132
vagy Dmitrij Volkogonov : Győzelem és tragédia c. könyve is, ezek a jobbak közé tartoznak.

De érdemes olvasni a Csujkov féle emlékiratokat is, hiszen csak így érthetjük meg a szovjet tábornokok gondolkodását. A minőségük persze nagyon vegyes, magyar vonatkozásai értelemszerűen az itt ill. ellenünk harcolóknak vannak pl. Malinovszkij, Moszkalenko, Grecsko, Konyev stb. visszaemlékezései.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 aug. 05 12:30 #58387

  • Moscow
Sir John Keegan

Az első világháború
A második világháború

Című könyveket olvasta valaki? ha igen akkor milyen a véleménye a könyvekről?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 aug. 05 14:54 #58392

  • Számvéber Norbert
Moscow írta:
Sir John Keegan

Az első világháború
A második világháború

Című könyveket olvasta valaki? ha igen akkor milyen a véleménye a könyvekről?


A második világháborús témájú könyvéről ebben a topikban is írtam 2008. 10. 21-én 10:31 órakor.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.25 másodperc
Joomla templates by a4joomla