Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Könyvek

Válasz/Re:Könyvek 2011 aug. 05 17:38 #58399

  • Dezsőőőke
Én a Panzerkrieg-et (Peter McCarthy,Mike Syron) olvastam nem olyan régen.Ez a könyv mennyire hiteles?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 aug. 05 18:55 #58402

  • Számvéber Norbert
Dezsőőőke írta:
Én a Panzerkrieg-et (Peter McCarthy,Mike Syron) olvastam nem olyan régen.Ez a könyv mennyire hiteles?


Használható összefoglalás haladó laikusok számára.
Ám messze nem ez a téma legjobbja.<br><br>Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2011-08-05 20:56
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 aug. 05 19:23 #58405

Én meg vettem féltucat Stephan Niemayer könyvet, a gonosz \'nácik\'-ról sorozatot. 290 ft per db, metrón olvasni vettem valamit.
Vélemény Norbi?

+ 1 Joachim Peiper könyv
+ Az NKVD hóhér Szudoplatovról egy könyvet Henry Hamiltontól.<br><br>Szerkesztette: portillo, Időpont: 2011-08-05 21:25
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 aug. 05 19:31 #58406

Mellesleg a Niemayer könyvet, ami Kesselringről szólt, eléggé összedobta a szerző. Késett 40 percet az IC elkezdtem olvasni, mire megérkezett a vonat befejeztem a \'könyvet\' ...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 aug. 22 05:48 #58737

  • Számvéber Norbert
A 2011 novemberében megjelenő könyvem borítóterve;)
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 aug. 22 08:11 #58741

  • Bazooka Joe
Klassz téma! Várom már.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 aug. 26 15:30 #58796

  • Kugyi
Szép napo, asszem az első hozzászólásom ennek a topiknak szentelem.

Viszonylag nem olyan rég kezdett el kiemelt módon érdekelni a II. vh, leginkább a keleti hadszíntér. De Magyarországon sajnos nem túl sok rendes ilyen témájú könyv van. Elsőként Manszur Abdulin élményeit leíró Vörös út című könyvet olvastam el (Már itt is volt említve, ajánlom mindenkinek, a Vörös Hadsereget a lehető legközelebbről mutatja meg.) Majd Számvéber Norbert (ahogy látom ő itt is van a fórumon) és Szabó Péter könyvét, A keleti hadszíntér és Magyarország 1943-1945-öt olvastam, ez is nagyon jó volt, már készülök is megszerezni a Páncélosok a Felvidéken-t, de sajnos a régebbi könyveket sehol nem találom:( . Most voltam kint nyaralni Londonban, ahova betértünk egy ötemeletes könyvesboltba, ahol rengeteg hadtörténeti könyv is volt, ott is maradt jópár font:cheer: .

Esetleg tudnátok ajánlani még könyveket (magyarul vagy angolul)

a, A különböző fegyverek fejlesztéséről, felépítéséről, használatáról (harckocsik, kézifegyverek, akár tüzérség: akármi, leginkább szovjet és német)
b, A Szovjetunió Japán elleni harcairól
c, A Téli Háborúról és a folytatásáról
d, Lengyelország lerohanásáról (német és szovjet egyaránt)
e, Jugoszlávia és Görögország lerohanásáról

Nagyon megköszönném.<br><br>Szerkesztette: Kugyi, Időpont: 2011-08-26 17:32
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 aug. 29 15:07 #58820

Mindenkinek ajánlom ezt a könyvet !


A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Sok ifjú van itt ma, akik a háborúban dicsőséget keresnek, de fiúk, ez itt maga a pokol. Elvihetitek ezt a figyelmeztetést a következő generációnak. Én rémülettel tekintek a háborúra. William Tecumseh Sherman
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 aug. 29 15:13 #58822

  • koi
andy50 írta:
Mindenkinek ajánlom ezt a könyvet !


A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Azzal a tankkal a jobb alsó sarokban mi lett,elkapta,egy 152 mm-es?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 aug. 29 15:20 #58825

  • Számvéber Norbert
koi írta:
andy50 írta:
Azzal a tankkal a jobb alsó sarokban mi lett,elkapta,egy 152 mm-es?


Felborította egy nagyobb repülőbomba vagy hajótüzérségi gránát. A képet angolszász szövetségesek készítették.
A 152 mm-es azért ehhez kevés.

Üdv<br><br>Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2011-08-29 17:23
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 aug. 29 15:39 #58830

andy50 írta:
Mindenkinek ajánlom ezt a könyvet !


Én annyira nem Ezt anno bezúzták, legálisan nem is kapható. A képeket jogdíjfizetés és engedély nélkül összelopkodták, majd egyetemistákkal szöveget írattak mellejük, olyan is lett...
Én még potom pénzért a bevonás előtt beszereztem, mert Mo-n ritkán látható képekkel van tele a fenti okok miatt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 aug. 29 18:44 #58835

  • Dezsőőőke
Számvéber Norbert írta:
koi írta:
andy50 írta:
Azzal a tankkal a jobb alsó sarokban mi lett,elkapta,egy 152 mm-es?


Felborította egy nagyobb repülőbomba vagy hajótüzérségi gránát. A képet angolszász szövetségesek készítették.
A 152 mm-es azért ehhez kevés.

Üdv&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2011-08-29 17:23


Szerintem inkább egy dózerrel letolták az útról.Van ilyen kép ahol ott a \&quot;tettes\&quot; is csak az éppen egy Tigris B-t borogat az Ardenekben.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 aug. 29 18:53 #58838

  • Számvéber Norbert
Dezsőőőke írta:
Számvéber Norbert írta:
koi írta:
andy50 írta:
Azzal a tankkal a jobb alsó sarokban mi lett,elkapta,egy 152 mm-es?


Felborította egy nagyobb repülőbomba vagy hajótüzérségi gránát. A képet angolszász szövetségesek készítették.
A 152 mm-es azért ehhez kevés.

Üdv&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2011-08-29 17:23


Szerintem inkább egy dózerrel letolták az útról.Van ilyen kép ahol ott a \&quot;tettes\&quot; is csak az éppen egy Tigris B-t borogat az Ardenekben.


Ha dózer volt, ritka hanyag munkát végzett. Így bármire bármikor ráborulhat...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 aug. 30 19:01 #58862

  • Dezsőőőke
Lehet hogy siettek és hát \&quot;hamar munka ritkán jó\&quot; Ez a kép annak idején benne volt a törikönyembe hogy \&quot;Felborult (vagy lebombázott) Tigris tank Líbiában\&quot; vagy valami ilyesmi.Hát mondom hogy lenne már líbiába amikor ez egy közép vagy kései verzió...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 szep. 19 15:20 #59039

  • marcell1995
Mindenkinek ajánlom Ciano gróf naplóját nagyon érdekes,sok olyan dolog van benne,amiről ma nem is tudnánk,ha a Gestapo megszerezte volna az eredeti példányt.Nem könnyű megszerezni,ha Valaki mégis próbálkozik akkor résen kell lenni,én is sokáig kerestem.....most van egy példány a Bookline-on,bár az enyém más kiadás.
bookline.hu/product/home!execute.action?_v=Gibson_Hugh_szerk_Ciano_naploja_1939_1943&amp;id=2100736541&amp;type=10
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.27 másodperc
Joomla templates by a4joomla