Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Könyvek

Válasz/Re:Könyvek 2011 szep. 22 12:08 #59085

  • Moscow
Valaki tudna segíteni? Hol lehet megszerezni a
A pokolba Hitlerért
Írta:Henry Metelmann
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 szep. 22 22:24 #59097

Moscow írta:
Valaki tudna segíteni? Hol lehet megszerezni a
A pokolba Hitlerért
Írta:Henry Metelmann


Passz, én most olvastam ki (könyvtári példány volt), de még nem tértem magamhoz, akkora szemét volt
Egy német közkatona visszaemlékezése az oroszországi harcaira. Egész jól hangzott, de amit ehelyett kapunk egy kommunista propagandakönyv. Először azt hittem valamikor az 50-60-as években adták először ki NDK-ban a párt megrendelésére, de kiderült hogy a szerző Angliában él...
Kb. minden második oldalon olvashatunk hosszú komcsi ideológiai kirohanásokat valamelyik német katona vagy szovjet katona/civil szájába adva, a legdurvább ferdítésekkel békés, senkinek sem ártó SZU-ról ( amely 1939-41 között gyakorlatilag valamennyi szomszédját megtámadta, bekebelezte, megcsonkította), boldog és jólétben élő lakosságról (no comment), az őket lerohanó nácikról, és gonosz kizsákmányoló német tisztektől a mindenkor hős szovjet emberekig. Jellemző, hogy a bajtársairól szinte egy sort sem ír - ahogy többnyire a harcokról sem - ellenben a könyv tele van szovjet katonákról és civilekről írt sztorikkal, akik mindig hősök, egyenes jellemű, büszke, meg nem alkuvó derék emberek...
Az már csak hab a tortán, hogy miután Sztálingrádnál szétverték az egységét, különböző harccsoportokban visszavonulva jutott el Németországig és ezalatt végig tél volt - a valóságban a két esemény között két év telt el...
Nem akarom tovább ragozni, kár volt elolvasni:dry:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 szep. 23 14:53 #59110

  • Bazooka Joe
Készült belőle film is.

Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 szep. 23 20:35 #59115

  • Moscow
karoton írta:
Moscow írta:
Valaki tudna segíteni? Hol lehet megszerezni a
A pokolba Hitlerért
Írta:Henry Metelmann


Passz, én most olvastam ki (könyvtári példány volt), de még nem tértem magamhoz, akkora szemét volt
Egy német közkatona visszaemlékezése az oroszországi harcaira. Egész jól hangzott, de amit ehelyett kapunk egy kommunista propagandakönyv. Először azt hittem valamikor az 50-60-as években adták először ki NDK-ban a párt megrendelésére, de kiderült hogy a szerző Angliában él...
Kb. minden második oldalon olvashatunk hosszú komcsi ideológiai kirohanásokat valamelyik német katona vagy szovjet katona/civil szájába adva, a legdurvább ferdítésekkel békés, senkinek sem ártó SZU-ról ( amely 1939-41 között gyakorlatilag valamennyi szomszédját megtámadta, bekebelezte, megcsonkította), boldog és jólétben élő lakosságról (no comment), az őket lerohanó nácikról, és gonosz kizsákmányoló német tisztektől a mindenkor hős szovjet emberekig. Jellemző, hogy a bajtársairól szinte egy sort sem ír - ahogy többnyire a harcokról sem - ellenben a könyv tele van szovjet katonákról és civilekről írt sztorikkal, akik mindig hősök, egyenes jellemű, büszke, meg nem alkuvó derék emberek...
Az már csak hab a tortán, hogy miután Sztálingrádnál szétverték az egységét, különböző harccsoportokban visszavonulva jutott el Németországig és ezalatt végig tél volt - a valóságban a két esemény között két év telt el...
Nem akarom tovább ragozni, kár volt elolvasni:dry:

Amíg el nem olvastam amit a könyvről írtál adig szerettem volna beszerezni de ezek alapján inkább kihagyom.Köszönönm a választ:)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 szep. 23 21:29 #59120

Moscow írta:

Amíg el nem olvastam amit a könyvről írtál adig szerettem volna beszerezni de ezek alapján inkább kihagyom.Köszönönm a választ:)


Nem akartalak elriasztani Ízlések és pofonok... Én végig reménykedtem, hogy feljavul és bár az utolsó harmada egy kicsit tényleg jobb lett - kevesebb volt a propaganda - örültem, hogy befejeztem.
Ezért szeretem a könyvtárakat, kockázat nélkül bepróbálhatok bármit és ha bejön akkor megveszem.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 szep. 24 11:01 #59125

  • szenszej95
És kinek mi a véleménye Szimonov: Nappalok és éjszakák c. művéről? Engem valamiért nagyon megfogott...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 szep. 25 18:51 #59171

  • Magyarharcos
Számvébert Norbert!

Most voltam 2 hete könyves boltban, és megláttam az egyik könyvedet. Pontos címére nem emlékszem, de valami SS-páncélosok Normandiában vagy mi volt. Megragadott a könyv, és mihelyst lesz annyi pénzem, meg fogom venni. Egy kérdés: az összes könyved ilyen szerkezetű?

Ja igen, meg láttam egy könyvet, amiben az egyiptomi katonáktól kezdve egy modern béke fentartó ruházata és fegyvereit mutassa be. Ne vegye neg senki, mert már elsőnek egy képet tláltam, ami elégé \"fail\". Egy brit ejtőernyős van ott, ahol egy anerikai ejtőernyősnek kénne lenni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 szep. 25 19:06 #59173

  • Számvéber Norbert
Magyarharcos írta:
Számvébert Norbert!

Egy kérdés: az összes könyved ilyen szerkezetű?


Áááá, dehogy. A többi gyermek-kifestő.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 szep. 27 14:12 #59199

  • Moscow
Gerd von Rundstedt-ről megjelent magyarul olyan könyv amit érdemes megvenni?ha igen akkor melyik az?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 szep. 27 16:36 #59204

  • Számvéber Norbert
Moscow írta:
Gerd von Rundstedt-ről megjelent magyarul olyan könyv amit érdemes megvenni?ha igen akkor melyik az?


Tudomásom szerint magyar nyelven csak ez jelent meg:

www.bibl.u-szeged.hu/bibl/mil/ww2/konyv/m/bibJAT00324634.html

Nem rossz.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 szep. 27 18:47 #59207

  • Magyarharcos
Számvéber Norbert írta:
Magyarharcos írta:
Számvébert Norbert!

Egy kérdés: az összes könyved ilyen szerkezetű?


Áááá, dehogy. A többi gyermek-kifestő.


Á, pont ez kellett nekem estére hogy felvidítson az egésznapos egyetemi sz*rakodás után. De úgy gondoltam hogy ilyen, nem is tudom, idő taglózott. vagy minek hívják.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 szep. 30 17:52 #59255

  • Gipszj
Magyarharcos írta:
Számvébert Norbert!

Most voltam 2 hete könyves boltban, és megláttam az egyik könyvedet. Pontos címére nem emlékszem, de valami SS-páncélosok Normandiában vagy mi volt. Megragadott a könyv, és mihelyst lesz annyi pénzem, meg fogom venni. Egy kérdés: az összes könyved ilyen szerkezetű?

Ja igen, meg láttam egy könyvet, amiben az egyiptomi katonáktól kezdve egy modern béke fentartó ruházata és fegyvereit mutassa be. Ne vegye neg senki, mert már elsőnek egy képet tláltam, ami elégé \"fail\". Egy brit ejtőernyős van ott, ahol egy anerikai ejtőernyősnek kénne lenni.

fenntartó, mutatja be (mutassa be az felszólító mód). A többi gépelési hiba, de azért nem árt ellenőrizni mielőtt elküldi az ember.<br><br>Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2011-09-30 19:55
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 okt. 01 16:13 #59290

  • banditos
Lehet hogy nem ide tartozik de nem volt hova írnom!
Tisztelt Számvéber Norbert!
benjamin Freedman 1969-es beszédét hallotad?Mi a hozzá fűzni valód?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 okt. 01 17:41 #59292

  • Gipszj
banditos írta:
Lehet hogy nem ide tartozik de nem volt hova írnom!
Tisztelt Számvéber Norbert!
benjamin Freedman 1969-es beszédét hallotad?Mi a hozzá fűzni valód?

Azért Tisztelt Számvéber Norbert Úr! egy fokkal udvariasabb megszólítás lenne!
Tisztelt Számvéber Norbert! megszólításnak olyan hatóság szaga van, amikor az ügyféllel tárgyal, aki fölött állónak tartja magát!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 okt. 02 08:20 #59298

  • Számvéber Norbert
banditos írta:
Lehet hogy nem ide tartozik de nem volt hova írnom!
Tisztelt Számvéber Norbert!
benjamin Freedman 1969-es beszédét hallotad?Mi a hozzá fűzni valód?


Az a beszéd 1961-ben hangzott el. A hozzáfűzni valóm pedig az, hogy semmi köze a második világháború hadtörténetéhez.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.31 másodperc
Joomla templates by a4joomla