Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Könyvek

Válasz/Re:Könyvek 2011 okt. 02 13:27 #59304

  • banditos
De nem úgy gondoltam!azért írtam ide,mert nem tudtam tudom.Ha nem arra gondolok,hogy reális-e vagy nem?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 okt. 02 18:00 #59307

  • Számvéber Norbert
banditos írta:
De nem úgy gondoltam!azért írtam ide,mert nem tudtam tudom.Ha nem arra gondolok,hogy reális-e vagy nem?

Ennek eldöntése nem az én \"asztalom\".
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 okt. 03 12:34 #59310

  • banditos
Köszönöm azért segítségedet!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 okt. 17 03:40 #59480

  • Tiesto22
Sziasztok! Én igazából még egyetlen könyvet se olvastam a 2. világháborúról, csak mostanában kezdett el érdekelni a téma. (Dokumentumfilmekből viszont rengeteget láttam már) De most kinéztem magamnak egy könyvet neten aminek a megrendelésén gondolkozok. Címe: A Wehrmacht - A Harmadik Birodalom fegyveres ereje
Ez a téma ami nagyjából érdekelne a bevezetője alapján.
Tudtok esetleg valamit mondani róla hogy jó könyv érdemes-e megvennem?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 okt. 21 12:04 #59524

Most, hogy van végre van egy kis időm, röviden néhány nyári olvasmányról:
Rodric Braithwaite: Moszkva 1941
Nem volt rossz, de a már kivesézett Nagorski könyv után talán hiba volt még egy Moszkva ostromot olvasni, szerkezete, stílusa sőt még a történetek egy része is egyezett, mindenesetre akit érdekelnek az emberi - civil és katona - sorsok a csataleírások mellett, azoknak jó szívvel ajánlom. 7/10
Robert J. Kershaw: Hídfő
Írtunk már róla eleget, még tizenévesen olvastam utoljára, így kívácsi voltam változott-e róla a véleményem, de nem. Kitünő könyv az arnhemi csatáról, igen ritka módon német szemszögből. Rávilágít hogyan tudtak a németek az ad hoc módon, sebtiben összállított harccsoportokkal is eredményes védekező harcot folytatni, de szembesülhetünk a korlátaikkal is - képzettség, összeszokottság, megfelelő tisztek hiánya - amelyek elsősorban a támadásban jelentkeztek. Hogy valami negatívumot is írjak, meglehetősen nagy háttérismeretet feltételez az olvasónál a szövetséges haditervekről és hadmozdulatokról, ezek ismertetése többnyire elmarad, vagy pár mondatra szorítkozik. 9/10
M.K.Barbier: Kurszk-1943
Az egyik mélypont, Hajjáék újabb \"alkotása\" A borzalmas fordítást névvel senki sem vállalta, már ott gyanakodni kellett volna, amikor egy páncéloscsatáról szóló könyvben az összes KV-1-es kép alatt T-34-es aláírás szerepel... Bár bőséges az adatközlés lábjegyzetek nincsennek - bár lehet, hogy ezt is a magyar kiadónak \"köszönhetjük\" - magáról a csatáról újat nem mond, sőt inkább komoly hiányérzetem maradt. 4/10
Helen Dunmore: Ostrom
Legyen egy regény is, Leningrád ostroma egy család szemszögéből, sebesült és megözvegyült apa, az öccs nevelése miatt munkába kényszerült lánya és szanitéc szerelme, és az apa volt szeretője kényszerül egy fedél alá, megpróbálva túlélni a szörnyű éhezést és hideget, na meg az ostromot. Nyugati szerzőtöl szokatlan tájékozottsággal számol be az írónő az eseményekről, az éhezés stációiról, nekem tetszett.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 okt. 21 12:04 #59525

És ha már van ilyen topikunk is, akkor írnék a nyári kedvencről is:
Paul G. Halpern: Otrantói ütközet
Bár I. vh, de azért megér néhány szót. Az amerikai szerző gyakorlatilag az összes résztvevő fél - angol, francia, osztrák és olasz levéltáraiban kutatott, a lehető legteljesebb képet rajzolva Horthy legjelentősebb tengeri sikeréről - Mo-n szinte teljesen ismeretlen részletekre, összefüggésekre rávilágítva, meg is hozta a kedvem a Monarchia haditengerészetének megismeréséhez 10/10 - mint a témában laikus...<br><br>Szerkesztette: karoton, Időpont: 2011-10-21 14:13
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 okt. 23 18:07 #59555

  • Moscow
Most több könyvről kérném ki a véleményeteket
(Érdemes ezek közül valamelyiket megvásárolni vagy kikölcsönözni?)
Altner, Helmut
Haláltánc Berlinben

Taylor, Brian
A Barbarossától Berlinig - A keleti front kronológiája, 1941-1945 - 1. rész
(ha valaki tudná hogy a többi részét hol lehet beszerezni és megírná nekem azt nagyon meg köszöném)

Reynolds, Michael
Acélemberek - 20. századi hadtörténet

Blandford, Edmund
A part két oldalán

Magyar Könyvklub
A második világháború krónikája

Ferwagner Péter Ákos
Hirdetésantikvár A második világháború történelmi atlasza
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 okt. 23 18:45 #59556

  • Számvéber Norbert
Altner, Helmut
Haláltánc Berlinben

Nem rossz. A saját példányomat megtartottam.


Taylor, Brian
A Barbarossától Berlinig - A keleti front kronológiája, 1941-1945 - 1. rész
(ha valaki tudná hogy a többi részét hol lehet beszerezni és megírná nekem azt nagyon meg köszöném)

Erősen német forrásfüggő. Emlékeim szerint az OKH napijelentésit közli kivonatos fordításban. A szovjet oldalt is csak német szemszögből láthatjuk benne. Folytatása még szerintem nem jelent meg.

Reynolds, Michael
Acélemberek - 20. századi hadtörténet

Igen jól sikerült munka, igen apró hiányosságokkal.

Blandford, Edmund
A part két oldalán

Passz...

Magyar Könyvklub
A második világháború krónikája

A magyar kiadáshoz volt némi közöm, de sajnos már az eredeti változat is menthetetlenül rossz volt. Csak a témában igen járatosaknak ajánlom feltételesen, egy-két ritkább fénykép miatt.

Ferwagner Péter Ákos
Hirdetésantikvár A második világháború történelmi atlasza

Erről írtam már ebben a topicban. Nem dicsértem...

Üdv:
Számvéber Norbert
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2011 okt. 23 21:36 #59557

Blandford, Edmund
A part két oldalán

Nekem tetszett, a Normanndiai partraszállás a résztvevők - elsősorban közemberek, csapattisztek szemszögéből - persze még a témában kezdőként olvastam, szóval nem tudom ma mit szólnék hozzá...

A többiről hasonló a véleményem, a Haláltáncot pont mostanság olvastam, tetszett, az Acélemberek anno kicsit száraznak tűnt, de ma már szerintem jobban bejönne.<br><br>Szerkesztette: karoton, Időpont: 2011-10-23 23:41
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2012 jan. 02 16:01 #60407

  • banditos
most elkezdtem olvasni a nagybátyámtól kapott könyvet: Montgomery emlékiratait,eddig megvagyok elégedve vele!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2012 jan. 15 16:07 #60568

  • banditos
A 101. honvéd gépkocsizó tanezred könyvet is kiolvastam és nagyon tetszett
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2012 jan. 23 10:47 #60639

Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2012 jan. 23 11:02 #60648

Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2012 jan. 25 16:42 #60666

Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2012 jan. 26 14:15 #60675

  • vonSchmolhausen
Tisztelt Számvéber Norbert úr!
Karácsonykor megkaptam az egyik könyvét aminek a címe a \&quot;Páncélos hadviselés a budapesti csatában\&quot;.Nekem nagyon tetszik és főleg az ,hogy a katonák által írt vissza emlékezésekkel kiszínesítiti a könyvet.Gratulálok és további jó munkát kívánok!
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.31 másodperc
Joomla templates by a4joomla