Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Könyvek

Válasz/Re:Könyvek 2012 jan. 27 06:50 #60678

  • Számvéber Norbert
vonSchmolhausen írta:
Tisztelt Számvéber Norbert úr!
Karácsonykor megkaptam az egyik könyvét aminek a címe a \"Páncélos hadviselés a budapesti csatában\".Nekem nagyon tetszik és főleg az ,hogy a katonák által írt vissza emlékezésekkel kiszínesítiti a könyvet.Gratulálok és további jó munkát kívánok!


Köszönöm szépen az elismerést!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2012 feb. 01 16:25 #60733

Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2012 feb. 11 20:16 #60807

Nem tudom valaki ajánlotta e már de:

Beyond Band of Brothers - The War Memoirs of Major Dick Winters (Colonel Cole C. Kingseed)
-természetesen csak azoknak ajánlom akik tudnak angolul

Robert Capa - Kissé Elmosódva

Antony Beevor - D-Nap
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2012 feb. 15 17:53 #60848

Új szerzeményem, mindenkinek ajánlom akit érdekel a Kriegsmarine és tud angolul (bár rengeteg színes képpel van illusztrálva):
Christopher Ailsby - A Collectors Guide, The Kriegsmarine
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2012 feb. 18 17:36 #60889

Végre megjött a régóta várt könyv is, egy általam nagyon szeretett és tisztelt német pilóta életéről:

David Baker - Adolf Galland
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Téma zárolva.

Válasz: Könyvek 2012 ápr. 18 15:56 #61195

  • Hayate
Most hozta a futár:
Peter Hore - Csatahajók enciklopédiája

Hmmm... Nem rossz nem rossz!
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Könyvek 2012 ápr. 18 16:25 #61198

  • Hayate
Hansen, én ezt kezdtem el Adolf Gallandtól:

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Téma zárolva.

Válasz: Könyvek 2012 ápr. 24 17:50 #61217

  • Moscow
Van olyan könyv ami Heinz Wilhelm Guderian és Erich von Manstein-ről szól és érdemes megvenni?
Téma zárolva.

Válasz: Könyvek 2012 ápr. 25 17:24 #61222

  • Számvéber Norbert
Moscow beküldte:
Van olyan könyv ami Heinz Wilhelm Guderian és Erich von Manstein-ről szól és érdemes megvenni?


Mindketten írtak saját emlékiratokat is, de egyiket sem adták ki magyarul.
Téma zárolva.

Válasz: Könyvek 2012 ápr. 26 14:20 #61224

  • Moscow
Számvéber Norbert beküldte:
Moscow beküldte:
Van olyan könyv ami Heinz Wilhelm Guderian és Erich von Manstein-ről szól és érdemes megvenni?


Mindketten írtak saját emlékiratokat is, de egyiket sem adták ki magyarul.


Mások sem írtak róluk könyvet amit le is fordítottak magyarra?
Téma zárolva.

Válasz: Könyvek 2012 ápr. 27 16:52 #61231

  • Számvéber Norbert
Moscow beküldte:
Számvéber Norbert beküldte:
Moscow beküldte:
Van olyan könyv ami Heinz Wilhelm Guderian és Erich von Manstein-ről szól és érdemes megvenni?


Mindketten írtak saját emlékiratokat is, de egyiket sem adták ki magyarul.


Mások sem írtak róluk könyvet amit le is fordítottak magyarra?


Én nem tudok róla.
Téma zárolva.

Válasz: Könyvek 2012 ápr. 28 08:58 #61234

  • Panther
Pár éve találtam egy angol nyelvű sorozat két kötetére egy boltban, de az elolvasásuk elég sok gondot okoz, pláne a 3-as angol érettségimmel.

Illustrated World War II Encyklopedia

Nagyon jó képek vannak benne, de sajna pont az első két részt találtam meg, amik kb. az angliai csatáig mutatják be a háború történetét. Külön foglalkozik a fegyverekkel is, amiket színes, 2-3 nézetes festményekkel illusztrál.

Ajánlom jó angolosoknak, bár 60-as kiadás, így nehéz lehet beszerezni.
Téma zárolva.

Válasz: Könyvek 2012 máj. 01 16:25 #61248

  • Magyarharcos
NYelvvizsgára való felkészüléshez kiváló lehet. hát ha utánna tudok járni.
Téma zárolva.

Válasz: Könyvek 2012 máj. 18 13:02 #61338

Most olvasom Norbi könyvét a budapesti páncélos hadmozdulatokról. A könyv maga letehetetlen, viszont lenne kérdésem Norbihoz ha olvassa. A külső, illetve a borítás. Nehézkes olvasni, a kemény borító szerintem felesleges, és nehéz a könyv, Kb azért teszem le mert nem bírom már. Nem olyan hogy előkapom bárhol és olvasok néhány oldalt stb... Nem gondolkodtál sima könyv formában k. borítás nélkül Norbi? (Jó vastag lenne de mit számít) Az nem baj ha vastag, de kényelmesebb lehetne minden, ha újra kiadatnád így az összes könyvedet én megvenném mindet az biztos. (Mégegyszer)
Téma zárolva.

Válasz: Könyvek 2012 máj. 18 15:02 #61339

  • Számvéber Norbert
portillo beküldte:
Most olvasom Norbi könyvét a budapesti páncélos hadmozdulatokról. A könyv maga letehetetlen, viszont lenne kérdésem Norbihoz ha olvassa. A külső, illetve a borítás. Nehézkes olvasni, a kemény borító szerintem felesleges, és nehéz a könyv, Kb azért teszem le mert nem bírom már. Nem olyan hogy előkapom bárhol és olvasok néhány oldalt stb... Nem gondolkodtál sima könyv formában k. borítás nélkül Norbi? (Jó vastag lenne de mit számít) Az nem baj ha vastag, de kényelmesebb lehetne minden, ha újra kiadatnád így az összes könyvedet én megvenném mindet az biztos. (Mégegyszer)


A könyv egy sorozat része. Már csak emiatt is adott volt a külső megjelenése. Ezen felül a mérete (A/4) és a terjedelme akkora, hogy a ragasztott, puha fedelű változat rövid időn belül szétesne. A/4 helyett B/5 formátumban pedig még több oldal lett volna.
Büszkén vállalom, hogy amiket írok, azok nem a strandirodalom-kategória, külsőleg semmiképpen. Valóban nem lehet a legtöbbet buszon vagy állva olvasni.
A legtöbb könyvem (bővítve és áttervezve) a közeljövőben meg fog jelenni angolul is (nem Magyarországon). (Egy már meg is jelent.) Azoknak minden valószínűség szerint majd lesz puha fedelű verziója is.

Üdv:
Számvéber Norbert
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.32 másodperc
Joomla templates by a4joomla