Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Könyvek

Válasz/Re:Könyvek 2008 okt. 19 09:13 #5697

  • Számvéber Norbert
Sziasztok!

Ti csupán a könyvek árát nézitek? Tudom, hogy az is nagyon fontos, főleg, ha az ember fia még zsebpénzből vásárol könyvet. Ám talán hallottátok a mondást: \"olcsó húsnak híg a leve\"...
Mivel sajnos a saját kiadójuktól tudom, hogy a Kurt Rieder és a Földi Pál könyvek hogyan és milyen \"forrásokból\", milyen rövid idő alatt \"keletkeznek\", mint levéltáros-hadtörténész, a legkevésbé sem ajánlom őket senkinek, akit csak egy kicsit is komolyan érdekel a második világháború.
Sven Hassel más tészta. Szórakozásnak nagyon jó, de hadtörténelmi szempontból egy vicc, ráadásul nagyon rossz vicc.
Persze mindenki azt olvas, amit akar.

Üdv:
Számvéber Norbert
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2008 okt. 19 10:12 #5702

  • Wolf
Most már én sem annyira az árát nézem a könyveknek. Földi Pál az szerintem nagyon rosszúl ír. Kurt Rieder pedig, hát nem sorolnám a leghitelesebb írók közé. Sven Hassel pedig jó regényíró.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2008 okt. 19 10:30 #5704

  • Wolf
Meg szeretném kérdezni, hogy kiknek, milyen szerzőknek a könyveit ajánlod?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2008 okt. 19 10:40 #5705

  • Számvéber Norbert
Az attól függ, hogy milyen témával kapcsolatosan. Én inkább a szárazföldi hadműveletekkel, azon belül is a páncélos-hadviseléssel foglalkozom. Így főleg ebben a témában olvasok. Magyar nyelven sajnos elég kevés jó könyv jelent meg erről. Angol és német nyelven főleg
Thomas L. Jentz, Wolfgang Schneider, David M. Glantz könyveit és a szovjet, német, amerikai, brit alakulattörténeteket szeretem. Ezek persze nem sztorizós darabok, hanem elég tömény, adatgazdag munkák.
A magyar szerzők közül dr. Szabó Pétert, Illésfalvi Pétert, Becze Csabát, dr. Ravasz Istvánt és dr. Szakály Sándort ajánlom.
Az én könyveim külön tészta. Sokan szeretik, sokaknak viszont túl \"száraz\". Ízlések és pofonok.

Üdv

Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2008-10-19 12:40<br><br>Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2008-10-19 12:43
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2008 okt. 19 11:37 #5706

  • Bazooka Joe
Szerintem ha már így nem igazán nézzük az árakat akkor a 20. századi hadtörténet c. könyvsorozat nagyon hiteles. Nekem több könyv is megvan ebből és bizton állíthatom megérik az árukat.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2008 okt. 19 12:40 #5707

  • Wolf
Igen ez a sorozat nekem is megtetszett. Nekem is van ettől a sorozattól könyvem.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2008 okt. 19 15:44 #5708

  • koszta
Én jobban szeretem a regényeket, mint a tömény száraz könyveket. Ha elolvasok egy II. világháborús regényt, akkor pl az évszámok is sokkal jobban a fejemben maradnak, mintha egy száraz, tömény kronológiát olvasok.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2008 okt. 19 16:11 #5711

  • Számvéber Norbert
A Hajja és Fiai Könyvkiadó által megjelentetett 20. századi hadtörténet sorozat 75 százaléka sajnos ugyancsak igen alacsony színvonalú. Tudom, hogy miről beszélek, mert több könyv fordítását én néztem át szakmai szempontból. A \&quot;hozzá nem értő szöveg + jó képek rossz aláírással\&quot; képlet tipikus példája a \&quot;Totenkopf\&quot; hadosztály története. Abban a kiadó még benne is hagyta az én megjegyzéseimet a hibákkal kapcsolatban...

A sorozat fennmaradó 25 százaléka azonban valóban hasznos, értékes kiadvány.

Üdv:
Számvéber Norbert
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2008 okt. 19 16:12 #5712

  • Számvéber Norbert
Kedves Koszta!

Azért a regény és a kronológia között van még néhány átmeneti kategória...

Üdv
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2008 okt. 19 16:35 #5714

  • Rife
Az én véleményem ebben az, hogy jó ha az ember olvas regényt, de ez mellé azért el kell történelmi idő pontosságot követő művek is. Itt pl. Számvéber Úr műveire gondolok. Nekem az ő könyvei adták meg a kezdő lökést a helytörténeti kutatásokban. Sőt a mai napig is az egyik könyve az alapja ennek. Egy másik számomra kedves könyv is ugyan ezt a No. 1 helyet foglalja el, ez pedig Kovács D Csaba könyve.
Szerintem aki e témával szeret foglalkozni e két műnek a könyves polcon kell lenni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2008 okt. 19 16:51 #5716

  • Számvéber Norbert
Köszönöm szépen, megtisztelő. Melyik könyvemről van szó? Kovács D Csaba nem Veress D. Csaba?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2008 okt. 19 17:08 #5718

  • Bazooka Joe
A Totenkopf könyv valóban tele van hibával de számomra akkor is színvonalasnak tekinthető maga a sorozat. A probléma az, hogy a részletes könyvekről nem igazán tud a közvélemény, a nevesebb könyvesboltokban én nem sok ilyet látok... többek közt itt gondolok a te könyveidre is Norbi.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2008-10-19 19:09
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2008 okt. 19 17:14 #5719

  • Számvéber Norbert
Nem a \&quot;Totenkopf\&quot; könyv az egyetlen gagyi abban a sorozatban, sajnos. Jó néhány darabja nekem is megvan, de erősen kidekorálva. Sok függ a fordítótól is. Egy-két fordító valóban igen színvonalasan dolgozik, de a többi erősen felejtős.
A hazai könyvkiadás visszásságai pedig itt off-topic.
Ha már az én könyveimnél tartunk, a kiadóm által megjelentetett könyvek néhány éve a legnagyobb könyvesbolt-hálózatokban is megtalálhatók. Sőt, ezek internetes boltjaiban is, no meg szerencsére a határon túl is.

Üdv<br><br>Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2008-10-19 19:15
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2008 okt. 19 17:55 #5720

  • Bazooka Joe
Ám attól még, hogy szerinted pontatlanok igen nagy népszerűségnek örvendenek az magyarországi II. Világháború iránt érdeklődők körében (lsd. Wolf). Persze itt most lehetne vitatkozni, hogy a legtöbb ember nem veszi észre a pontatlanságokat bennük stb... de mégis szerintem hasznos információkat - átlagtudást tartalmaznak és biztosítanak az érdeklődők számára.

A könyveidről: ekem spec. még úgy kellett őket előbányásznom a föld alól de ennek örülök, hogy eljutottak forgalmasabb helyekre is.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2008-10-19 20:18
Téma zárolva.

Válasz/Re:Könyvek 2008 okt. 20 07:20 #5722

  • Rife
Bocsánat egy \&quot;kicsit\&quot; összekavartam a dolgokat. BOCSÁNAT. Az SS egységek mozgását követő könyved szerző társát szerettem volna leírni, csak közben Veres D Csaba nagyon jó könyvére tereltem az írást.
Szóval szerintem ezek a könyvek adnak egy alapot.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.22 másodperc
Joomla templates by a4joomla