Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Filmek

Válasz/Re:Filmek 2007 aug. 26 17:57 #506

  • bereszoo
Most olvastam egy újságban, hogy a Ryan közlegény megmentése c. filmnek valós alapja van. 1942-ben hozták azt a törvényt, amennyiben egy család minden Fia háborúban van, s csak egyikük marad életben, a túlélőt azonnal haza kell küldeni. Ezt a rendeletet akkor hozták, mikor a Sullivan család mind az öt fia életét vesztette egy megtorpedózott hajón. Most pedig Jason Hubbard térhet haza családjához, ugyanis két fiatalabb testvérét vesztette el Irakban. Hárman voltak Testvérek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Filmek 2007 aug. 26 19:30 #507

  • Liberator
Igen, Adolf Galland gépére volt felfestve aki híres ász volt, 104 légigyõzelem fûzõdik nevéhez. A Memphis Belle-ben B-17-essel, nem ritkán repültek 10-12 órás utakat, pedig -50 fok is volt a gép belsejében ami még nem volt túlnyomásos kabin.
De elektromosan fűtött ruhákat viseltek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Filmek 2007 okt. 25 16:30 #877

  • művésznő
Micsj a \"magyar ünnepek\" rovatban beszélt a Szabadság szerelem című 56-os filmről. Most láttam a TV-ben. Kíváncsi voltam rá, örülök, hogy láttam, de azért volt hiányérzetem. Szegény Dobó Katában sehogy sem tudom felfedezni a jó színésznőt. Viszont a Hauman Péter zseniálisan adta az ÁVÓ-s tisztet. Alig volt pár mondata abban a két röpke epizódban, de az arca, szemei, hangsúlyai...! Kicsit kár, hogy a filmből ez az alakítás maradt csak számomra igazán emlékezetes.
Különben jó, hogy elkészült egy ilyen film, méltó téma.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Filmek 2007 okt. 26 11:26 #882

  • koszta
művésznő írta::
Micsj a \"magyar ünnepek\" rovatban beszélt a Szabadság szerelem című 56-os filmről. Most láttam a TV-ben. Kíváncsi voltam rá, örülök, hogy láttam, de azért volt hiányérzetem. Szegény Dobó Katában sehogy sem tudom felfedezni a jó színésznőt. Viszont a Hauman Péter zseniálisan adta az ÁVÓ-s tisztet. Alig volt pár mondata abban a két röpke epizódban, de az arca, szemei, hangsúlyai...! Kicsit kár, hogy a filmből ez az alakítás maradt csak számomra igazán emlékezetes.
Különben jó, hogy elkészült egy ilyen film, méltó téma.

Szerintem jól sikerült film lett, a vége meg főleg. Aki a filmet át tudja élni, az biztos, hogy nem fog a moziból röhögve kimenni.
Van egy osztálytársam, aki azt mondta, hogy a filmnek nincs vége. Na az ilyen ember nem tudja átélni ezt a dolgot...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Filmek 2007 okt. 27 08:20 #893

  • művésznő
Én nem a téma alapján véleményeztem a filmet, hiszen a téma jó, nemes és izgalmas, méltó, hogy filmre vigyék. A téma önmagában nem tesz se jóvá, se rosszá egy alkotást. Én pl. 56-tal kapcsolatban többet érzek mint amennyit a film közvetített. Talán innen a hiányérzet.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Filmek 2007 okt. 27 15:36 #899

  • Marder
A filmet én is a tv-ben néztem meg. A téma egyértelmű, jó, hogy születnek ilyen filmek, még Dobó Kata is \"erőlködött\", de hiába, (szerintem), valahogy nem tudom őt összeegyeztetni a kor hangulatával.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Filmek 2007 okt. 28 09:08 #902

  • művésznő
Igen, igen. Marder jól megfogalmazta, amit én is éreztem erről a filmről. Itt központi jelentősége volt a főszereplőnek és ezt a Kata nem tudta úgy visszaadni, ahogy pl. én vártam. Lehet, hogy mert más karakter, de végül is mindegy, hogy miért nem volt hiteles, nem volt hiteles.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Filmek 2007 nov. 11 18:12 #1092

  • Dimitrij
Nincs meg vkinek véletlenül az Auswihtz (sorozat)????
Mert, ha meg van akkor lemásolhatná vagy kölcsön adhatná nekem.......
Téma zárolva.

Válasz/Re:Filmek 2008 jan. 06 15:38 #1354

  • művésznő
Megnéztem az ÁMEN-t. Látta valaki? Egy Kurt Gernstein nevü SS tisztről szól, aki a haláltáborokat látta el cyklon-B-vel és miután látta, hogy nem fertőtlenítésre kell, próbálta nyilvánosságra hozni, hogy leállítsák az emberek elgázosítását. Érdekes film. A katolikus egyház felelősségét firtatja, hogy a pápa miért hallgatott. A főhős elment a Vatikánba is, ahogy egy másik náci tiszt is. Az utóbbi azért, hogy a \"patkány úton\" Agrentínába szökhessen. Na vajon melyik érte el a célját...?
A film vége, hogy Gernstein tanuskodik a történtekről és felakasztja magát (?) de 20 év múlva rehabilitálják. (Az ámen szó azt jelenti, igen, úgy van.)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Filmek 2008 máj. 25 15:03 #2314

  • Wolf
Gondolom mindenki látta a \"Bukás-Hitler utolsó napjai\" című filmet.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Filmek 2008 máj. 25 15:44 #2317

  • Dimitrij
Éppen tegnap előtt néztem meg.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Filmek 2008 máj. 25 16:20 #2318

  • koszta
Én is láttam szerintem jó film, bár sok kritikát kapott, hogy Hitler túl emberséges benne, szerintem pedig nagyjából a valóságot tükrözheti.
Olyan, mint a Passió. Azt is sokan kritizálják, hogy nagyon sok a vér benne. Pedig ha Jézus úgy halt meg, ahogy tudjuk, akkor a film jól tükrözi teljesen. Mert az embernek sok vére van...

Kinek melyik a kedvenc filmje? Nem kell hárosúnak lennie.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Filmek 2008 máj. 25 16:33 #2321

  • Dimitrij
3 jó háborús film van amik közül nem tudok igazán választani:

-A Bukás
-A Dicsőség Zászlaja
-Levelek Ivo Jimáról<br><br>Szerkesztette: Dimitrij, Időpont: 2008-05-25 18:39
Téma zárolva.

Válasz/Re:Filmek 2008 máj. 25 17:32 #2323

  • koszta
Mekkorra egy ... film a Dicsőség zászlaja. Én azt ne bírtam végignézni..
Szerintem borzasztó film.
De pl a Pearl-Harbortól is többet vártam, nem egy romantikus filmet.
Ajánlom Elit alakulatot
Téma zárolva.

Válasz/Re:Filmek 2008 máj. 25 17:39 #2324

  • Dimitrij
Túl gyenge vagy túlságosan borzasztó az idegeidnek??
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.19 másodperc
Joomla templates by a4joomla