Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Filmek

Válasz/Re:Filmek 2012 jan. 23 10:49 #60640

Red Tails filmajánló:

collider.com/red-tails-review/139066/
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Filmek 2012 már. 23 20:35 #60987

  • Molnos Márton
Zeki beküldte:
Lorco írta:
Nem tudom volt-e már, nézzétek meg, nagyon jó film:

Egy fiatal angol fiú története a II. világháborús japán megszállás idején. A történet J. G. Ballard önéletrajzi regényéből készült, s egy kisfiú, James Graham szemszögéből meséli el az eseményeket. James csodás élete teljesen felborul, ahol eddig szüleivel élt, Kína egyik legnagyobb városában, a csodálatos Sanghaiban egyszer csak minden megváltozik. A japánok megszállják a várost 1941. december 8-án, s így James számára a csodák nem tartanak örökké. Elszakadva szüleitől, fogságba kerül és a Soo Show táborba szállítják, ahol kísérletet tesz arra, hogy helyreállítsa életét, miközben kitűnik lelkével és méltóságával a környezetében.

Steven Spielberg korunk egyik legnagyobb mesemondója. Történetei mindig a valóság és képzelet találkozásáról szólnak: hősei olyan emberek, akiknek fantáziája életük legfontosabb társa. Spielberg filmjének hőse egy kisfiú, aki szüleivel Kína egyik legnagyobb városában, a csodálatos Sanghaiban él. A csodák nem tartanak örökké. Kitör a II. világháború, és a japán hadsereg elfoglalja a hatalmas országot. Jim elkeveredik szülei mellől, és magára marad a háború kellős közepén. Elfogják, fogolytáborba kerül, és ott kell megtanulnia a túlélés kegyetlen fortélyait. A háború embertelensége és egy kisfiú mindent meséssé alakító fantáziája küzd egymás ellen ebben a mindvégig izgalmas, érdekes és megható filmben.


Én láttam. Jó film, de köze nincs az igazsághoz. Egyrészt Sanghaj 1941 decemberében már négy éve japán megszállás alatt állt, másrészt egy valódi (civil) munkatáborban sokkalta borzalmasabbak voltak a körülmények, nem valószínű hogy egy gyerek is túlélte volna.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Filmek 2012 már. 23 21:20 #60988

  • Molnos Márton
Molnos Márton beküldte:
Kiváncsi vagyok még egyéb csendes-óceáni hadszíntérről
szóló filmre, aki tud ajánlhatna párat.


Köszönöm aki eddig mondott filmcímeket. Még a több filmre is kiváncsi lennék. Nagyon hálás lennék ha valaki tudna nekem csinálni egy listát az összes olyan csendes-óceáni háborúról szóló filmről amihez jelenleg van már magyar szinkron vagy felirat. Előre köszönöm.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Filmek 2012 ápr. 03 19:35 #61061

  • Magyarharcos
Híd a Kwai-folyón, Pearl Harbor, Midway-i csata.

Levelek Iwo Dzsimáról és a Dicsőség Zászlaja nekem eredeti szinkronos, és sokkal jobb mint a szinkronizált.

Fú, mi van még? Esetleg dokumentum filmek érdekelnek?

Láttam a borneói fejvadászokról is filmet, kemény dolgok voltak amiket műveltek. Vagy Kennedy elnök hajója, Csata:360 fokban, amiben a U.S.S. Enterprise, a "Szürke Szellem" útját lehet követni végig, túlélők beszámolójával és modern számítógépes grafika, valamint a Közelharc című sorozatban is mutattak egy pár japán vs amerikai légi harcot.

Ha van egy kis angol nyelvtudásod, akkor Youtube.com, és beírod Battle 360 Enterprise (ez fontos mert már elkészűlt az új évad, ahol Patton van a főszerepben), vagy Dogfihts.

Jó szórakozást!
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Filmek 2012 ápr. 04 10:03 #61064

  • Bazooka Joe
Új magyar II. vh-s film:

Drága Elza!

youtu.be/H4A3QLPEXEQ?hd=1
Téma zárolva.

Válasz: Filmek 2012 ápr. 11 15:35 #61131

  • Thunderthief
Szevasztok!
(régen már voltam de nem sokat, csak a regisztrációm ratyi rambo lett Na ennyit az offolásról)

Tegnap volt a Menekülés Sobiborból c. film a Filmmúzeumon, gondoltam már megnézem mert igen régen láttam, s nem kellett csalódnom benne mert az is egy remek film szerintem Jugoszláviából, megmutatták nem csak a nyugaton tudnak remek filmeket készíteni. Játszik benne Rutger Hauer is, bár sok filmben ellenszenves a csóka ebben jót alakít, és maga az egész zsidó kiirtás műfaja érdekes témakör, ez a sobibori táborból való több mint 300 fogoly sikeres szökéséről szól, remek film, mindenkinek csak ajánlani tudom aki még nem látta.

Van egy filmes listátok is a főoldalról a menürendszerből, amit el lehet érni, azt akár ezzel bővíthetnétek is ha nem okoz problémát az észrevételem, meg akár a DAS BOOT-ot is fel lehetne tüntetni, mert az U-571 ott van, és kapott is egy Oscar díjat, de szerintem a DAS BOOT fényévekkel veri
Téma zárolva.

Válasz: Filmek 2012 ápr. 11 19:04 #61139

  • Magyarharcos
Akkor akár meg is írhatod az ajánlóját.
Téma zárolva.

Válasz: Filmek 2012 ápr. 15 10:53 #61174

  • Bazooka Joe
Thunderthief beküldte:
Szevasztok!
(régen már voltam de nem sokat, csak a regisztrációm ratyi rambo lett Na ennyit az offolásról)

Tegnap volt a Menekülés Sobiborból c. film a Filmmúzeumon, gondoltam már megnézem mert igen régen láttam, s nem kellett csalódnom benne mert az is egy remek film szerintem Jugoszláviából, megmutatták nem csak a nyugaton tudnak remek filmeket készíteni. Játszik benne Rutger Hauer is, bár sok filmben ellenszenves a csóka ebben jót alakít, és maga az egész zsidó kiirtás műfaja érdekes témakör, ez a sobibori táborból való több mint 300 fogoly sikeres szökéséről szól, remek film, mindenkinek csak ajánlani tudom aki még nem látta.

Van egy filmes listátok is a főoldalról a menürendszerből, amit el lehet érni, azt akár ezzel bővíthetnétek is ha nem okoz problémát az észrevételem, meg akár a DAS BOOT-ot is fel lehetne tüntetni, mert az U-571 ott van, és kapott is egy Oscar díjat, de szerintem a DAS BOOT fényévekkel veri


Olyan film, hogy Menekülés Sobiborból nem létezik. Olyan már igen, hogy Szökés Sobiborból
(Escape from Sobibor). Nyugodtan írhatsz róla filmajánlót, ha akarsz.

A Das Boot már fenn van. www.masodikvh.hu/media2/filmek/1203-a-tengeralattjaro
Téma zárolva.

Válasz: Filmek 2012 jún. 16 10:40 #61635

  • Bazooka Joe
Téma zárolva.

Válasz: Filmek 2012 jún. 18 16:51 #61683

  • Magyarharcos
Nem tűnik valami rossznak!
Téma zárolva.

Válasz: Filmek 2012 jún. 18 17:41 #61691

  • Bazooka Joe
Mondanom se kell, hogy nem fogják nálunk vetíteni a mozik, úgyhogy csak letölteni lehet.
Téma zárolva.

Válasz: Filmek 2012 jún. 19 19:53 #61710

  • Magyarharcos
Lehet jobb is, mivel dráma filmeket csak itthon nézek meg. Akció és vígjátékra inkább elmegyek.
Téma zárolva.

Válasz: Filmek 2012 aug. 12 22:21 #62175

Sziasztok !
Láttátok már a Fehér Tigris című rettenetet ?
Téma zárolva.

Válasz: Filmek 2012 aug. 13 06:26 #62176

  • Számvéber Norbert
Luger beküldte:
Sziasztok !
Láttátok már a Fehér Tigris című rettenetet ?



Igen. Ám szerintem nem olyan vészes. A címszereplő és sztori ugyan hipergagyi, s katonai szempontból is van benne néhány súlyos hiba, de azért más filmben nem nagyon látni olyan harckocsitípusokat, mint ebben...
Téma zárolva.

Válasz: Filmek 2012 aug. 13 08:01 #62177

Hú srácok nem tudom ,hogy láttátok-e a Hősök kora(Age of heroes) című filmet, de tudom ajánlani, hogy ha nem akartok 2órát elpazarolni az életetekből akkor NE nézzétek meg. Pedig jobbnak tűnt trailerből...
A hadsereg is csak ugyanolyan pocsék dolog volt, mint minden egyéb, s az egyetlen jó az volt benne, hogy az embernek cimborái akadtak.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.25 másodperc
Joomla templates by a4joomla