Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Sudden Strike II
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Sudden Strike II

Válasz/Re:Sudden Strike II 2010 máj. 15 07:31 #34387

  • Zeki
Nekem sincs, de akkor csinálok, kellene a többi Suddenről is topic oda, nem?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sudden Strike II 2010 máj. 15 07:42 #34390

  • szenszej95
Kellene, de nekem nincs meg mind, és így nem tudok róluk véleményt írni...<br><br>Szerkesztette: szenszej95, Időpont: 2010-05-15 09:43
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sudden Strike II 2010 máj. 17 17:00 #34571

  • Zeki
...ma május 17-én nagy erejű offenzívát indítottak a németek Székesfehérvárott és környékén. Az irányításom alá tartozó egységeket Fehérvártól keletre küldtem, s ott elaknásításba kezdtem. Szenszejevics (Szenszej) marsall erőivel nyugatra vonult, s magába a városba. Nem kellett sokat várni mire a német támadás elérte vonalainkat. Könnyű lövegeink híján tankjaink védték az erőket, hegyeket. Kisebb egységekkel indultam északra egy átfogó hadműveletben. Eközben a marsall csapatai többször is elfoglalták Székesfehérvárt, de annyiszor el is vesztették. A marsall egységeit a város alatt tartván várt a logikai játszma kivilágosodására. Ekkor érkezett oda egy kisebb alakulatom, akikkel a marsall megtámadta majd elfoglalta a várost. A németek a szántásokra menekültek. Sztálin elvtárs nem feledve hű marsalljait erősítést küldött. A benzinre viszont mindig égető szükség volt. Eközben eljutottam egy közeli reptérre amit életek árán tudtam csak bevenni. Katyusám folyamatosan a szántást lőtte. Eljutottam a legészakibb városba és elfoglaltam azt. A németek komoly veszteséget okoztak a tartalékainkban a folyamatosan támadó repülőkkel. A marsallal elfoglaltuk a németek összes kedvező állását, ezért azok egy kórház köré csoportosították erejüket. T 34-es tankjaink a szántásokon át elérték a várost és körbe vonták. A németek kapituláltak.

németek: Bütyök, Jagdpanther
szovjet: Zeki, Szenszej
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sudden Strike II 2010 máj. 17 17:08 #34573

  • HunBütyök
Német szemszögből ez a harc úgy nézett ki, hogy Knoller (ez angyjából Bütyököt jelent) SS Oberstunterbahnführer (vagy ilyen SS rangfokozat, nem értek hozzájuk) és Mathias Obersfelgeweber (ez meg valami Werhmacht duma) csapatai benzin és lőszerhiánynal küzdve érkeztek a harcmezőre. A harc előtt a csapatoknál ki kellett alakítaniuk a rendet, lőszert és üzemanyagot vételezve. Védelmi vonal kialakítására idejük nem nagyon volt.
A német párbeszéd ennyire csökkent le: \&quot;Benzint adjál!\&quot; \&quot;Nekem sincs\&quot;

Pár ellentámadás történt német részről, melyben magyar alakulatok is kivették részüket, de a harc vége felé kb 30-szoros szovjet túlerővel nem tehettek semmit.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sudden Strike II 2010 máj. 18 10:21 #34585

  • Zeki
Tiszteljük a hős német védőket.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sudden Strike II 2010 máj. 19 13:50 #34658

  • szenszej95
Zeki írta:
Tiszteljük a hős német védőket.

Ja;)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sudden Strike II 2010 máj. 21 15:01 #34758

  • szenszej95
Most külön a Sudden-es oldal szerkesztőihez szólnék: Ha nem lesztek aktívabbak, és nem írtok ti is, új szerkesztő gárda lesz felvéve! (A Modderre nem vonatkozik, el van havazva...)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sudden Strike II 2010 máj. 21 15:10 #34759

szenszej95 írta:
Most külön a Sudden-es oldal szerkesztőihez szólnék: Ha nem lesztek aktívabbak, és nem írtok ti is, új szerkesztő gárda lesz felvéve! (A Modderre nem vonatkozik, el van havazva...)

Ne szóljál be főnők.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sudden Strike II 2010 máj. 21 15:14 #34760

  • szenszej95
panzer2 írta:
szenszej95 írta:
Most külön a Sudden-es oldal szerkesztőihez szólnék: Ha nem lesztek aktívabbak, és nem írtok ti is, új szerkesztő gárda lesz felvéve! (A Modderre nem vonatkozik, el van havazva...)

Ne szóljál be főnők.

De:P
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sudden Strike II 2010 máj. 23 18:52 #34868

  • HunBütyök
Hú, srácok ne tudjátok meg mit alakítottunk ma. Megpróbáltam áttörni a mannerheim vonalat ismét. El van mentve a game majd folytatjuk.
Tele volt kalandokkal a küzdelem.

Pár érdekesség: előző harcból tanulva elsőosztályú logisztikai központokat hoztam létre. Képes voltam egy 512-s mapon átvánszorogni egy Kv-1-gyel és kettő Kv-2-vel. 4-szer kelltt tankolnom. Továbbá átdobtam a pálya másik oldalára egy egész szovjet bogyótank hadosztályt is. És meg sem érezte a logisztikai útvonalam!
Aztán ami nagyon jó volt. Betámadtam egy Kv-1gyel. Szenszej nem volt rest. Sdtt Molotov kokival a opfámra rendesen. lőször egy aknavető lövedék lekapta a Kv-1 lánctalpát. Ott dekkolt szegényem 1 percig. Aztán amikor megjavult, mentem tovább, ám két Moltov kokit bekaptam. Na a ketzelők nem bírták a hőséget. A Kv-1 üresn maradt megsérült, de még használható volt. Szenszj beleült a finnekkel és lkötötte a Kv-1-emet. Ez ráadásul egy 1000-es tapasztalatú Kv-1 volt. Nem kicsit lettem depi. Na aztán egy ellentámadással, amiben részt vett a két Kv-2 és még 20 bogyótank ( BT és T-26 mixtúra) betörtem a helsinki pályaudvarra. Zsákmányoltam két finn 76 mm-es ágyút (K02-eseket) meg egy rakat lőszert. a betörés sikeres volt, de meg kll erősítenem a vonalaimat.

Zekihez nagy véráldozat árárn sikerült benyomulnom. A Zeki-tábornok által védett territóium mág nem volt gyaloggalopp. Szenszinél kb 70%-osak voltak a veszteségeim, Zekinél olyan 95%. A finn légierő maradékai folyamatosan zavaró repüléseket hajtanak végre és a TB-3-asaimat nyírják álandóan a finn Brewster Buffalo repcsik. De a hátsó repteremről villámgyorsan előrehúztam egy 76 mm-s m.38 légvédelmi ágyút és gy 85 m-es m.39 légvédelmi ágyút. A tarackjaimat húzó két Komintern traktort fogtam be \&quot;mobil\&quot; légvédelemnek. Mindig húzzák a légvédelmi ágyúkat. Ha bejönnek a finn repcsik, mindig költözik a két nagy légvédelmi ágyú. Van mobil légvédelmem is, de a gaz teherautóra szerelt 4csövű maxim sz*rt sem ér mert a repcsik ha kiszúrják, megsorozzák fentről és meghalnak a kezelők. A nagy lévédelmi ágyúknál ez nm gond, mert tüzér akad, viszont sofőrt nehéz keríteni a légvédelmi gaz-AAA teherkocsiba

Ja most az E btút nem írja mindig a billentyűzetem. Eddig az O-t nem írta.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sudden Strike II 2010 máj. 23 18:58 #34870

  • Zeki
Hát igen így esett az eset.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sudden Strike II 2010 máj. 24 05:01 #34878

  • HunBütyök
Mivel kicsit lassú a sivatagi mód készítése örömmel vnném ha valaki msn-en kivenné részét a segítésben. Ha valaki ráér akkor msn-en tájékoztatom.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sudden Strike II 2010 máj. 24 07:34 #34880

  • szenszej95
HunBütyök írta:
Hú, srácok ne tudjátok meg mit alakítottunk ma. Megpróbáltam áttörni a mannerheim vonalat ismét. El van mentve a game majd folytatjuk.
Tele volt kalandokkal a küzdelem.

Pár érdekesség: előző harcból tanulva elsőosztályú logisztikai központokat hoztam létre. Képes voltam egy 512-s mapon átvánszorogni egy Kv-1-gyel és kettő Kv-2-vel. 4-szer kelltt tankolnom. Továbbá átdobtam a pálya másik oldalára egy egész szovjet bogyótank hadosztályt is. És meg sem érezte a logisztikai útvonalam!
Aztán ami nagyon jó volt. Betámadtam egy Kv-1gyel. Szenszej nem volt rest. Sdtt Molotov kokival a opfámra rendesen. lőször egy aknavető lövedék lekapta a Kv-1 lánctalpát. Ott dekkolt szegényem 1 percig. Aztán amikor megjavult, mentem tovább, ám két Moltov kokit bekaptam. Na a ketzelők nem bírták a hőséget. A Kv-1 üresn maradt megsérült, de még használható volt. Szenszj beleült a finnekkel és lkötötte a Kv-1-emet. Ez ráadásul egy 1000-es tapasztalatú Kv-1 volt. Nem kicsit lettem depi. Na aztán egy ellentámadással, amiben részt vett a két Kv-2 és még 20 bogyótank ( BT és T-26 mixtúra) betörtem a helsinki pályaudvarra. Zsákmányoltam két finn 76 mm-es ágyút (K02-eseket) meg egy rakat lőszert. a betörés sikeres volt, de meg kll erősítenem a vonalaimat.

Zekihez nagy véráldozat árárn sikerült benyomulnom. A Zeki-tábornok által védett territóium mág nem volt gyaloggalopp. Szenszinél kb 70%-osak voltak a veszteségeim, Zekinél olyan 95%. A finn légierő maradékai folyamatosan zavaró repüléseket hajtanak végre és a TB-3-asaimat nyírják álandóan a finn Brewster Buffalo repcsik. De a hátsó repteremről villámgyorsan előrehúztam egy 76 mm-s m.38 légvédelmi ágyút és gy 85 m-es m.39 légvédelmi ágyút. A tarackjaimat húzó két Komintern traktort fogtam be \&quot;mobil\&quot; légvédelemnek. Mindig húzzák a légvédelmi ágyúkat. Ha bejönnek a finn repcsik, mindig költözik a két nagy légvédelmi ágyú. Van mobil légvédelmem is, de a gaz teherautóra szerelt 4csövű maxim sz*rt sem ér mert a repcsik ha kiszúrják, megsorozzák fentről és meghalnak a kezelők. A nagy lévédelmi ágyúknál ez nm gond, mert tüzér akad, viszont sofőrt nehéz keríteni a légvédelmi gaz-AAA teherkocsiba

Ja most az E btút nem írja mindig a billentyűzetem. Eddig az O-t nem írta.

Te mondtad nekem, hogy Molotov.koktéllal csináljam ki:D
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sudden Strike II 2010 máj. 24 08:53 #34883

  • szenszej95
Új képek a Képek az AxPRM-ről menüpontban!

http://sudden-rcm.lapunk.hu/

Szerkesztette: szenszej95, Időpont: 2010-05-24 10:54<br><br>Szerkesztette: szenszej95, Időpont: 2010-05-24 10:56
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sudden Strike II 2010 máj. 24 10:11 #34886

  • HunBütyök
Gigalol, a Mannerheim-vonalat felülnézetből most tanulmányozom. Az egységek elhelyezkedését most lefigyeltem.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Ez meg mekkora, itt az elkötött KV-1-esem.


A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.25 másodperc
Joomla templates by a4joomla