Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Videók

Válasz/Re:Videók 2011 jún. 17 18:56 #57428

  • Com. Hakapeszi
vonSchmolhausen írta:
Engesztelésül amiért kihagytam a Tavaszi ébredést: http://youtu.be/gqJ3DTLTxOM<br><br>Szerkesztette: vonSchmolhausen, Időpont: 2011-06-15 13:42


Ez jó jelenet, bár megértem szegény René arckifejezését végén, kettesben Gruberral.....
A fejkoppintós videót meg pontosan a neved miatt kaptad.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Videók 2011 jún. 18 07:06 #57452

  • banditos
Magyarharcos írta:
Ki ismeri a \"Family Guy\" nevű sorozatot?



Ez jó!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Videók 2011 jún. 18 17:58 #57467

banditos írta:
Magyarharcos írta:
Ki ismeri a \"Family Guy\" nevű sorozatot?



Ez jó!



Tényleg jó, nézem a CC-n. De a kedvenc a How I met your mother .
Téma zárolva.

Válasz/Re:Videók 2011 jún. 19 17:30 #57496

  • Zeki
Az jó féle.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Videók 2011 jún. 21 08:12 #57517

  • banditos

A Waffen SS és a Vietkong küzd meg egymással a Retteget harcosok című sorozatban.Szerintem a Waffen SS simát üti.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Videók 2011 jún. 21 09:25 #57522

Egyértelmű hogy a németek nyertek volna viszont ez a kivitelezés -.-
Téma zárolva.

Válasz/Re:Videók 2011 jún. 21 17:04 #57531

  • Zeki
LOL Ez nagyon nagy! De azért ne hamarkodjátok el. Én az elején megfontoltam, mielőtt megnéztem, hogy ki nyerhet. A Waffen SS győzelme, jogos. A Vietkongok úgy harcoltak, ahogy szoktak.... ész nélkül.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Videók 2011 jún. 21 19:58 #57536

  • Com. Hakapeszi
Zeki írta:
LOL Ez nagyon nagy! De azért ne hamarkodjátok el. Én az elején megfontoltam, mielőtt megnéztem, hogy ki nyerhet. A Waffen SS győzelme, jogos. A Vietkongok úgy harcoltak, ahogy szoktak.... ész nélkül.


Ész nélkül? Legfeljebb az amerikai filmekben harcolnak ész nélkül, de azokból is csak a rosszabbakban.....
Téma zárolva.

Válasz/Re:Videók 2011 jún. 22 07:02 #57539

Vannak azért ütős összehasonlítások. Us ranger vs Samurai? A legjobb a Spetznaz a zöldsapkások ellen, vicces hogy amerikai a sorozat de az oroszokat hozták ki győztesnek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Videók 2011 jún. 22 08:23 #57540

  • Roland
Luger írta:
Egyértelmű hogy a németek nyertek volna viszont ez a kivitelezés -.-


Mondjuk úgy, hogy egyedi kivitelezés volt

Nem tudom, de az a veremcsapda nem volt túl reális. Ezeket nem azonnali gyilkolásra szakosították. A céljuk az volt, hogy a karó (amit előtte jól bekentek ganéjjal) megsebezze szerencsétlen áldozatát. A seb elfertőződött és Vietnamban így életben maradni, hát?... Az illető kínok kínja közt hal meg.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Videók 2011 jún. 22 08:43 #57542

  • Bazooka Joe
Ezek voltak az ún. panjinyársak = kihegyezett, tűhegyes végű, tűzben edzett bambusz- vagy fémrudakból készült nyársak, melyeket gyakran székletbe mártottak, hogy sebfertőzést okozzanak.

Az álcázott csapdák (panjinyársak , nyársas keretek, húsevő növény csapda, medvecsapda, szeges sárgolyók, vassulyom, skorpiókkal töltött doboz) a vietnami háborúban szerves részét képezték a Vietkong és az ÉNH hadviselésének. Ugyanis ezek az eszközök késleltették és megtörték az amerikai erők mozgékonyságát, gyakran maga a veszély elegendő volt ahhoz, hogy csigalassúságúvá tegyen bármiféle előrenyomulást, mert az erőket inkább őrszolgálatra és átfésülő mozdulatokra vezényelték.

Nagy veszteségeket okoztak mind élőerőben, mind pedig a haditechnikában. Ezen felül nagyon komoly volt a katonákra kifejtett lélektani hatásuk is --> pszichés megbetegedések kialakulása.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Videók 2011 jún. 22 09:00 #57543

  • Roland
Bazooka Joe írta:
Ezek voltak az ún. panjinyársak = kihegyezett, tűhegyes végű, tűzben edzett bambusz- vagy fémrudakból készült nyársak, melyeket gyakran székletbe mártottak, hogy sebfertőzést okozzanak.

Az álcázott csapdák (panjinyársak , nyársas keretek, húsevő növény csapda, medvecsapda, szeges sárgolyók, vassulyom, skorpiókkal töltött doboz) a vietnami háborúban szerves részét képezték a Vietkong és az ÉNH hadviselésének. Ugyanis ezek az eszközök késleltették és megtörték az amerikai erők mozgékonyságát, gyakran maga a veszély elegendő volt ahhoz, hogy csigalassúságúvá tegyen bármiféle előrenyomulást, mert az erőket inkább őrszolgálatra és átfésülő mozdulatokra vezényelték.

Nagy veszteségeket okoztak mind élőerőben, mind pedig a haditechnikában. Ezen felül nagyon komoly volt a katonákra kifejtett lélektani hatásuk is --> pszichés megbetegedések kialakulása.



Igen, de ez a fajta hadviseléstípus sok más hadszíntéren is megtalálható volt. Némi mértékben még most, Irakban, Afganisztánban is megtalálható. (Nem lehet tudni, mikor és hol robban egy csőbomba)

Milyen az a húsevő növény csapda??? A kétszikű felfalja csórikámat sisakkal együtt?<br><br>Szerkesztette: Roland, Időpont: 2011-06-22 11:01
Téma zárolva.

Válasz/Re:Videók 2011 jún. 22 09:08 #57544

  • Bazooka Joe
Úgy működött, ahogy a Vénusz légycsapója, csak gyorsabban zárult össze.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Videók 2011 jún. 22 09:17 #57545

  • Roland
Bazooka Joe írta:
Úgy működött, ahogy a Vénusz légycsapója, csak gyorsabban zárult össze.


Értem. Én pedig már kezdtem olyan morbid dolgokra gondolni, hogy valóban megetetnek valakit valamiféle gazokkal.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Videók 2011 jún. 22 16:19 #57558

  • Magyarharcos
Com. Hakapeszi írta:
Zeki írta:
LOL Ez nagyon nagy! De azért ne hamarkodjátok el. Én az elején megfontoltam, mielőtt megnéztem, hogy ki nyerhet. A Waffen SS győzelme, jogos. A Vietkongok úgy harcoltak, ahogy szoktak.... ész nélkül.


Ész nélkül? Legfeljebb az amerikai filmekben harcolnak ész nélkül, de azokból is csak a rosszabbakban.....


Hát, az eredeti könyv, ami leírja ezeknek a csapdáknak az elkészítését, elhelyezését, és állítólag egyike azon kevés könyvnek (amit a mongolok elleni háborúban írtak össze), még mindig megtalálható, és minden vietnámi tudja, ha támadás éri az országot, akkor ezt a könyvet sokszorosítják, és ki osztják a köznép között, hogy megvédje magát a támadókkal szemben.

Legutóbb ilyen a 60-as, 70-es években történt...<br><br>Szerkesztette: Magyarharcos, Időpont: 2011-06-22 18:20
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.28 másodperc
Joomla templates by a4joomla