Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Vélemények, hibák

Válasz: Vélemények, hibák 2012 már. 26 10:00 #61000

koszta beküldte:
banditos beküldte:
Koszta!KV-2-ről írhatnék egy cikket?


Ami nincs az oldalon, arról bármiről lehet. Csak a cikk minősége legyen minél jobb (terjedelmes, több forrás használata, stb.).


Erre a cikkre én is kíváncsi leszek!
Téma zárolva.

Válasz: Vélemények, hibák 2012 már. 26 11:59 #61001

  • banditos
Hát,végül is nem a KV-2-ről írtam meg.Ha nem a szovjet áttörő hk.-król.
Téma zárolva.

Válasz: Vélemények, hibák 2012 már. 28 14:27 #61004

Carl Gustaf Emil von Mannerheim és a „Fehér Halál” (Szovjet-finn háború) c. cikkhez

Képaláírások:

„Egy hatástalanított T-26 könnyű harckocsi 1940 febtuárjában” – hatástalanított helyett: kilőtt, harcképtelenné tett, megrongált (megsemmisített), vagy idézőjelbe kellene írni a hatástalanított szót – februárjában (t helyett r)

„Éjszakai bombázások” – ezek szerintem nem bombázások, hanem tüzérségi (aknavetők, ágyúk) belövések
Téma zárolva.

Válasz: Vélemények, hibák 2012 már. 30 16:45 #61012

  • Zeki
Azok lesznek... hogy nekem nem jutott eszembe a szó... a norvégban az a baj, hogy a bomba, az "bombe"... és elképzelésem sem volt, hogy most hogy írjam... de jó, hogy te valósabb kifejezést találtál rá.
Téma zárolva.

Válasz: Vélemények, hibák 2012 már. 31 10:19 #61020

  • Gipszj
Zeki beküldte:
Azok lesznek... hogy nekem nem jutott eszembe a szó... a norvégban az a baj, hogy a bomba, az "bombe"... és elképzelésem sem volt, hogy most hogy írjam... de jó, hogy te valósabb kifejezést találtál rá.


Az a gyanúm, hogy a bomba az középkori eredetű. Úgy tudom, hogy a robbanó ágyúgolyókat nevezték bombának. A magyar modern nyelvhasználatban a bomba alatt csak a repülőgépek ejtőlőszerét hívjuk bombának, a tüzérségi lövedéket már nem, sőt a kézzel hajigált merényletekhez használt robbanószerkezeteket is bombának mondjuk. Külföldi nyelvekben ez nem mindíg van így, ezért nem szabad szó szerint fordítani.
Más: Hogy lehet fényképet fölrakni a név fölé.
Téma zárolva.

Válasz: Vélemények, hibák 2012 ápr. 01 13:28 #61025

Nagyon jó lett a honlap gratulálok érte mindannak aki dolgozott rajta !
Sok ifjú van itt ma, akik a háborúban dicsőséget keresnek, de fiúk, ez itt maga a pokol. Elvihetitek ezt a figyelmeztetést a következő generációnak. Én rémülettel tekintek a háborúra. William Tecumseh Sherman
Téma zárolva.

Válasz: Vélemények, hibák 2012 ápr. 08 06:46 #61104

  • Gipszj
Nem tudom, hogy miért GMT+2 az időzóna. Azért, mert az angoloknál nincs nyári időszámítás?
Téma zárolva.

Válasz: Vélemények, hibák 2012 ápr. 12 09:53 #61144

Olasz támadás Kenyában, 1940 nyara c. cikk


- „…valamint 2 rodáziai gép megsérült” – rodéziai (helyesírási hiba)
Téma zárolva.

Válasz: Vélemények, hibák 2012 ápr. 18 15:13 #61192

Légi csatában lezuhant magyar repülőgép roncsait találták meg Pécelnél c. cikk:
Hibák:

- „A háborús krónikák feljegyzései alapján a kutatók azt is leírták, hogy valószínűsíthetően miként semmisülhetett meg a repülő.” – helyesen: repülőgép! (Repülő az, aki repül/pilóta, hajózó stb./; repülőgép az, amivel repülnek!!)

- „…a gép pilótája, a 25 éves Altoray Henrik főhadnagy a légi ütközetben életét vesztette, lövésze, Tóth Ferenc őrmester kiugrott a gépből, és túlélte a balesetet.” – korábban (és a címben is) azt írják, hogy csatába indultak az amerikaiak ellen! Ha így van, akkor nem balesetben, hanem légi harcban semmisült meg a repülőgép!! Tóth őrmester így nem a balesetet, hanem a légi harcot élte túl!!! (A baleset többnyire nem ellenséges „behatás” következtében történik!)
Téma zárolva.

Válasz: Vélemények, hibák 2012 ápr. 18 16:09 #61196

  • Gipszj
Kamikaze beküldte:
Légi csatában lezuhant magyar repülőgép roncsait találták meg Pécelnél c. cikk:
Hibák:

- „A háborús krónikák feljegyzései alapján a kutatók azt is leírták, hogy valószínűsíthetően miként semmisülhetett meg a repülő.” – helyesen: repülőgép! (Repülő az, aki repül/pilóta, hajózó stb./; repülőgép az, amivel repülnek!!)

- „…a gép pilótája, a 25 éves Altoray Henrik főhadnagy a légi ütközetben életét vesztette, lövésze, Tóth Ferenc őrmester kiugrott a gépből, és túlélte a balesetet.” – korábban (és a címben is) azt írják, hogy csatába indultak az amerikaiak ellen! Ha így van, akkor nem balesetben, hanem légi harcban semmisült meg a repülőgép!! Tóth őrmester így nem a balesetet, hanem a légi harcot élte túl!!! (A baleset többnyire nem ellenséges „behatás” következtében történik!)

Alapjaiban egyetértek az előttem szólóval csak némi pontosítás hozzá.
A repülésben eseménynek mondják ha törik a gép, de vér nincs.
Ha törik és vér is van hulla nélkül az baleset.
Az előző hullával az katasztrófa.
Téma zárolva.

Válasz: Vélemények, hibák 2012 máj. 19 05:25 #61345

  • Hayate
Kellemes lett az oldal, de ugyanakkor jóval lassabb is. Várható valami fejlődés ezen a téren, avagy ez már a végleges verzió? (több gépen, több böngészővel próbáltam)
Téma zárolva.

Válasz: Vélemények, hibák 2012 máj. 20 18:17 #61353

  • koszta
Folyamatosan próbálunk ezen a téren fejlődni, aztán meglátjuk, mi sül ki belőle.
Téma zárolva.

Válasz: Vélemények, hibák 2012 jún. 10 20:30 #61537

  • Gipszj
Ha érdekel valakit akkor az elmúlt két hetet távol töltöttem, többek között Gibraltárban is, ahol megtekintettem a britek sziklaerődjét is. Sajnos azon a napon amikor ott jártam zárva volt a szikla belső részének megtekinthető része, de kívülről körbe lehetett gyalogolni. Lehetett fényképezni is, van képem a repülőtérről, szárazdokkokról és a szikla tetejéről a környék is belátható volt. Érdeklődés esetén tudok fényképeket is mutatni.
Téma zárolva.

Válasz: Vélemények, hibák 2012 jún. 10 22:22 #61540

  • Zhadorr
Engem érdekel.
Téma zárolva.

Válasz: Vélemények, hibák 2012 jún. 11 09:38 #61541

  • Zeki
Ennek az oldal örülne a legjobban, ha töltenél fel képeket.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.23 másodperc
Joomla templates by a4joomla