Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Alakulat nevének rövidítése
(1 olvasó:) (1) Vendég
  • Oldal:
  • 1

TÉMA: Alakulat nevének rövidítése

Alakulat nevének rövidítése 2011 nov. 02 19:03 #59685

  • nagydomi
Elnézést, hogy új témát indítok, de nem tudtam hova sorolni a kérdésem.
Egy adatbázisban találtam egy számomra nagyon fontos bejegyzést, ahol a katonai alakulat nevénél a következő szerepelt: \"81.bev.közp.\".
Ha valaki esetleg tudná, hogy ez mit rövidít, megköszönném. Bevetési központ lenne? De akkor hogy jön az alakulat nevéhez? És én ebből hogy tudom meg a az illető személy ezredének számát? Lehet, hogy furcsa kérdések amire egyszerű válaszok léteznek, de nekem ez tényleg nagyon fontos lenne...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Alakulat nevének rövidítése 2011 nov. 02 19:28 #59688

  • Számvéber Norbert
81. bevonulási központ. Ez hadkiegészítési fogalom. Az ország területét számos bevonulási körzetre osztották fel, amelyeknek volt egy-egy központja. Egy bevonulási körzet településeiről csak bizonyos alakulatokba vonultatták be az újoncokat vagy a tartalékosokat. Pusztán ebből a számból egy adott személy csapattestét közvetlenül nem lehet megtudni, legfeljebb azok lehetséges körét, ami akár nyolc-tíz különféle fegyver- és csapatnemű alakulat is lehetett.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Alakulat nevének rövidítése 2011 nov. 02 19:43 #59689

  • Számvéber Norbert
Most nézem: ez egy erdélyi bevonulási körzet központja volt. Többek között innen vonultattak a m. kir. 34. honvéd gyalogezred II. zászlóaljához és a m. kir. 17. honvéd gyalogezred I. zászlóaljához.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Alakulat nevének rövidítése 2011 nov. 02 19:56 #59691

  • nagydomi
Köszönöm a gyors választ. Valóban, a személy, akit keresek erdélyi, Marosvásárhely környékéről, valószínűleg Marosvásárhelyen kell tovább keresgélnem. Pápán hunyt el, egy ottani hadikórházban, reméltem, hogy többet megtudok frontszolgálatáról, ha rájövök, hogy pontosan milyen csapatnál szolgált. Még egyszer köszönöm...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Alakulat nevének rövidítése 2011 nov. 02 20:08 #59692

  • Számvéber Norbert
Név alapján több esély lenne az eredményes kutatásra...
Ha magánüzenetben megkapom a keresett személy nevét, születési idejét és helyét és az édesanyja nevét, utánanézek.
Téma zárolva.
  • Oldal:
  • 1
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.12 másodperc
Joomla templates by a4joomla