Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: A Waffen-SS

A Waffen-SS 2008 dec. 28 13:16 #8561

  • Bazooka Joe
Úgy vélem érdemes nyitni egy témát ami eme világhírnévre szert tett alakulatról szólna.

Itt aztán ki lehetne beszélni a hadosztályokat, csatákat, fontosabb személyeket, személyes információinkat megoszthatnánk egymással stb...

Remélem sokan érdeklődnek majd eziránt!<br><br>Szerkesztette: koszta, Időpont: 2009-01-04 14:44
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 13:17 #8562

  • Ailles da Colon
Én is gondoltam, hogy nyitok egy ilyen témát, de nem tettem, mert már máshol is szépen betettek a \&quot;neonáci parasztok\&quot; csoportjába..

\&quot;WAFFEN SS ŐRIZZÜK NEVED\&quot;
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 13:19 #8565

  • Zeki
Az azért durva rágalom \&quot;ügyvég vagyok képletesen:woohoo:\&quot; pereljük be őket;)
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 13:22 #8568

  • Ailles da Colon
őszintén szólva nem érdekelt, mert a \&quot;félműveltek\&quot; tekintik az SS-t egy háborús bűnös szervezetnek. Valójában a világ egyik, ha nem a legjobb és legsikeresebb katonai alakulata.

\&quot;ahol az SS harcolt, gördíthetetlen sziklaként állt ellen az árnak\&quot;
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 13:28 #8575

  • Zeki
Most írt Kurt Tank egy terjedelmes szerkesztést a Waffen SS-ről\&quot;
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 13:30 #8578

  • Ailles da Colon
hová?
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 13:32 #8580

  • Zeki
Ahogy bejön az oldal ott van hogy oldal frissítései.Középen, fönn
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 13:33 #8581

  • Ailles da Colon
Oké, megvan, köszi...
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 13:34 #8582

  • Ailles da Colon
Van valakinek még személyes kapcsolata az SS-el?
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 13:46 #8586

  • koszta
Nem gondolom azt, hogy beszélgetni erről a témáról sértene bármilyen dolgot.
Amíg csak tárgyilagos, tényszerű dolgokról beszélünk, addig mehet nyugodtan szerintem.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 13:48 #8587

  • Bazooka Joe
Hát ezt tényleg az átlag szokta egybevenni...

Mindazonáltal a harci sikereiknek több okuk van:

- A tiszti ill. altiszti és az alacsonyabb rangú katonák között is sokkal fesztelenebb barátibb, viszony alakult ki mint a Wehrmacht-ban ahol mindig is a Poroszos fegyelem volt a követendő példa.
Ez annak is köszönhető, hogy a Waffen SS tagjainak többsége vidéki ember volt.

-A másik természetesen az a töménytelen mennyiségű ideológiai nevelés amit beléjük tömtek kötelező jelleggel. Az ellenség katonáiról valós-valótlan dolgokta állítva úgymond megfélemlítették őket, hogy ha az ellenség kezére kerülnek biztos halál vár rájuk. Ezért is küzdöttek majdnem mindig körmük szakadtáig.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 13:50 #8588

  • Ailles da Colon
Ja. Érdekes, hogy már a kiképzésen sem zárták eghymás elől a szekrényeiket. Ha valkit mégis lopáson értek, megásatták vele a sírját, fejbelőtték és az egész század többször átmenetelt az elkapaart hulla fölött:lol:
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 13:57 #8591

  • Bazooka Joe
Olyat is olvastam, hogy a kiképzésüket még realisztikusabbá tegyék pl.: igazi tüzérségi tüzet rendeltek a beásott alakulatok közelébe, hogy hozzászokjanak az érzéshez-zajhoz.

Vgay adott idő alatt rókalyukat kellett ásniuk, majd az idő leteltével tankokkal átmentek azon a területen. Azt a katonát amelyiknek nem volt elég mély és keskeny a gödre, hogy a tank egyszerűen átmenjen felette agyontaposta.
Na és persze ott voltak a teljes menetfelszereléses futó, vagy sétáló gyakorlatok.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 13:58 #8592

  • Ailles da Colon
ez mind igaz
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 14:03 #8596

  • Bazooka Joe
És mi a véleményetek az 1. SS Páncélos Hadosztály a \&quot;Leibstandarte SS Adolf Hitler\&quot; szuper-katonáiról (aszfaltkatonáiról ahogy a Wehrmacht csúfolta őket:P )?<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2008-12-28 15:20
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.23 másodperc
Joomla templates by a4joomla