Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: A Waffen-SS

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 16:25 #8603

  • Zeki
Sértette Wehrmacht-ot úgy érezte hogy Hitler előnyösebbnek tartotta az SS bevetését mint a Wehrmacht-ét<br><br>Szerkesztette: Zeki, Időpont: 2008-12-28 17:25
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 17:33 #8607

  • Fallschirmjäger
És szerintetek az olyan kritériumoknak mint:

-Legalább 170 cm-es magasság
-Fizikai tökéletesség (gondolok itt az arányos testrészekre)
-Kiváló fizikai állóképesség
-Tömött fog nélküliség
-1800-ig vagy 1759-ig visszavezetett árja származás

fontosak voltak?

Így lehet, hogy egy tökéletes katonákból álló csoportot hoztak létre de a veszteségeket pótolni kellett és tökéletes ember kevés volt!

Én eme felsorolást nélkülözhetőnek-botorságnak tartom...
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 17:46 #8609

  • Liberator
Azért az se kis dolog hogy honnan indult ez az egész. Hitler saját védosztagából, egy ilyen sikeres alakulat.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 18:43 #8615

  • Zeki
Hitler védőosztaga/a leütőképesebb alakulat milyen ironikus;)
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 18:46 #8617

  • Ailles da Colon
ja, az árja baromság.. A szőke hajnak semmi köze nincs hozzá, milyen jó katona valaki... Csak jobban mutat a felvonuláson.
Mindenesetre a személyi testőrség, kitett magért.. hatalmas veszteségeket okoztak a szövetséges alakulatoknak, mindegy kik álltak velük szemben. Fanatikusak és jól képzettek..
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 18:48 #8619

  • Zeki
Ez a német szőkeség a svédek is ugyanolyan szőkék ez azért, a tökéletes katona SZŐKE ..
Hogyan lettek olyan fanatikusok, már ha a szavaidból jól veszem ki.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 19:02 #8643

  • Ailles da Colon
nem mind volt fanatikus, vagyis nem feltétlenül hitler felé. Sok náci ideológiával tömték őket, a legtöbben hittek is benne.. És hitlerért meg németországért harcoltak. Akik nem, azok csak németországért és egymásért.. LEgalábbis nekem ezt mondták
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 19:36 #8648

  • Bazooka Joe
+ a Német propaganda is gőzerővel foglalkozott velük (az egekig magasztalták őket)... képzelem még olyat is írhattak róluk, hogy Heil Hitler-rel a szájukon haltak meg... a valóság azonban egészen más volt.

Mindenesetre hadosztály szinteken a legtöbb kitüntetést ők szerezték meg, ám emiatt a \&quot;hősies önfeláldozás\&quot; szellem miatt a veszteségek is náluk voltak a legmagasabbak.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2008-12-28 20:38
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 19:41 #8649

  • Bazooka Joe
Amúgy ők voltak az első katonai alakulat ami bevezette az (állandó) álcaruhát. Tudjátok az a jellegzetes pöttyökkel díszített terepmintás. 2 változata volt egy őszi (barnásabb színekkel) és egy tavaszi/nyári világosabb, zöldesebb színekkel.

Ha jól tudom még gyapjú is volt benne ami arra enged következtetni, hogy nagyon kényelmes és meleg lehetett.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 20:14 #8653

  • Ailles da Colon
igen, az egyenruháról én is hallottam.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 20:20 #8657

  • Fallschirmjäger
Még le is védették nehogy a Wehrmacht lemásolja-ellopja!
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 28 20:33 #8667

  • Ailles da Colon
jézusom....
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 29 09:16 #8686

  • Zeki
Ez olyan mint manapság ezek a divatemberek ezt én terveztem, de nem is de igen;)
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 29 10:40 #8699

  • Ailles da Colon
divatemberek? mindehol ez megy kb.. messzebb ne menjünk.. pol8itikusaink.... de hagyjuk!! WAFFEN SS
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2008 dec. 29 12:00 #8705

  • Bazooka Joe
\&quot;Így lehet, hogy egy tökéletes katonákból álló csoportot hoztak létre de a veszteségeket pótolni kellett és tökéletes ember kevés volt!\&quot;

Eme hozzászólásom csak félig meddig igaz mert régen láttam egy tudományos filmet amiben -képzeljétek el- olyan szülőközpontokat létesítettek a III. Birodalomban melyekben árja származású nők árja férfiak \&quot;segítségével\&quot; szültek. Így nem kell kis logika ahhoz, hogy kiokoskodja az ember, hogy milyen gyerekek születhettek.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.24 másodperc
Joomla templates by a4joomla