Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: A Waffen-SS

Válasz/Re:A Waffen-SS 2010 nov. 13 15:31 #47318

  • Einer spinnt immer!
portillo írta:
Nem tudtok véletlenül pontos azonosítási pontokat az SS relikviákhoz, ha már Joe felhozta az SS-tőr témát. Tehát mik a legfontosabb különbségek az eredeti és a hamisitvány között? Nyilvánvaló különbségek... Valahogy a szakik nem szeretnek erről beszélni, féltik az üzletüket?!

Haveromra annó rásóztak egy kópi totenkopf gyűrűt 15 ezerért Múltkor is láttam egy furcsa alaknál egy SS tőrt, elég hosszú mesét mondott honnan van, dunántúlról, visszavonuló sebesült SS katona(Viking hadosztály) hagyta a családjának a tőrt, mert megsebesült és ellátták. Valami német nyelvű okmányt is mutatott, hogy ez a tőr átvételének elismerése. Szóval...? Valakinek tuti tippei?


A haverod akkor amikor vette, még nem tudta hogy másolat remélem mert ennyiért néhány helyen eredetihez is hozzájuthatsz (kivéve árverésen) az a furcsa mesemondó alak meg lehet, hogy már meg akar szabadulni tőle és igen, lehet igazi, szerintem kérdezd meg mennyiért adja. ám én ahol láttam eredeti SS dísztőrt, na annak az ára 100 eurótól kezdődött...


Helyesírási hibák javítva!
<br><br>Szerkesztette: Zeki, Időpont: 2010-11-20 11:57
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2010 nov. 13 17:11 #47327

Einer spinnt immer! írta:
portillo írta:
Nem tudtok véletlenül pontos azonosítási pontokat az SS relikviákhoz, ha már Joe felhozta az SS-tőr témát. Tehát mik a legfontosabb különbségek az eredeti és a hamisitvány között? Nyilvánvaló különbségek... Valahogy a szakik nem szeretnek erről beszélni, féltik az üzletüket?!

Haveromra annó rásóztak egy kópi totenkopf gyűrűt 15 ezerért Múltkor is láttam egy furcsa alaknál egy SS tőrt, elég hosszú mesét mondott honnan van, dunántúlról, visszavonuló sebesült SS katona(Viking hadosztály) hagyta a családjának a tőrt, mert megsebesült és ellátták. Valami német nyelvű okmányt is mutatott, hogy ez a tőr átvételének elismerése. Szóval...? Valakinek tuti tippei?


a haverod akkor amikor vette, még nem tudta hogy másolat remélem mert ennyiért néhány helyen eredetihez is hozzájuthatsz (kivéve árverésen) az a furcsa mesemondó alak meg lehet, hogy már meg akar szabadulni tőle és igen, lehet igazi, szerintem kérdezd meg mennyiért adja. ám én ahol láttam eredeti SS dísztőrt, na annak az ára 100 eurótól kezdődőtt...


Te valahogy nagyon el vagy tévedve az árakkal.. Megnézném hol veszel 15 ezerért eredeti ss gyűrűt, min. 500-600 euró ha van bizonyíték az eredetiségre. (nem tudom pontosan, erre is van ilyen eredeti német, birodalmi pecsétes irat hogy átvette a gyűrűt, vagy úgyszokták hogy lefényképezik találás közben, mert szoktak kiásni nagy mennyiségű Waffen SS relikviát erdőben, szántón, mivel nagy számban dobálták el fele magukról minden SShez kötődő relikviát. (főleg Csehországban, illetve Kelet-Németországban, az oroszok elől menekülők tették)

És hogy egy dísztőr mitől lenne 100euró? Szorozd meg szerintem ezt is párszor akkor kijön a végső ára. (nagyon mennek a mostanában waffen SS relikviák) Ki fogom képezni magam a témában már úgyis benne vagyok a régiség adásvételben, bár más területen.

Az árát jóhogy megkérdeztem, azthiszem 60 ezret mondott, valószínüleg csak mese mivel a tőrrel együtt biztos a faszi otthagyta azt az iratot is...
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2010 nov. 13 19:07 #47361

  • Einer spinnt immer!
Nem figyeltél pajtás, azt mondtam, 100 eurótól kezdődik! ,ja és ez nem csili-vili, amire gondolsz, hanem már rozsdás, kopott, életlen, szóval rossz vasnak is lehetne nevezni. még régebben vettem 1 Hitlerjugend kést, az volt kb. 120 Euró. S ennek már csillogott a pengéje, volt éle s tokja, stb. Mondjuk hitelesítés meg eredetiségvizsgálat nem volt, de ez nem is volt célom

Helyesírási hibák javítva!
<br><br>Szerkesztette: Zeki, Időpont: 2010-11-20 12:02
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2010 nov. 20 07:07 #48546

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.


Érdekes amerikána ábrázolás. A felső részen az van írva hogy crack-babies, crack az törés, a képen épp átlőnek egy fiatal SS-t, a baby az a korukat jelöli. Vagyis megtört csecsemők, vagy valami ilyesmi a kép neve.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2010 nov. 20 07:30 #48548

  • Gipszj
Érdekes kép. Az eltalált egyént hátulról éri a találat. Most saját bajtársa eresztett bele egyet véletlenül, vagy arcvonal kiegyenesítést (nagysebességű visszavonulás) hajtanak végre.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2010 nov. 20 16:45 #48600

Kibeszélhetnénk még az ss kiképzését és morálját a kezdetektől 45-ig
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2010 nov. 20 16:50 #48601

  • koi
Ez egy szörnyű kép!
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2010 nov. 20 17:45 #48618

  • Einer spinnt immer!
zsen1 írta:
Kibeszélhetnénk még az ss kiképzését és morálját a kezdetektől 45-ig


már kibeszéltük! olvass vissza vagy ha van konkrét kérdésed, akkor tedd fel
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2010 nov. 20 18:57 #48649

  • koi
Ettől a képtől mindjár visszajön az ebéd.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2010 nov. 20 19:53 #48659

  • Gipszj
Pedig a valóságot meg sem közelíti. Nézz meg egy vonatbalesetet az olyan mintha szétszedne valakit egy gránát. Amikor az ellenség megsemmisítéséről írsz, gondolj ezekre a dolgokra.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2010 nov. 20 20:20 #48662

  • Einer spinnt immer!
Inkább én nem is gondolok ilyenekre... Ilyenkor mindig elkap a broáf...
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2010 nov. 20 20:22 #48663

portillo írta:
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.


Érdekes amerikána ábrázolás. A felső részen az van írva hogy crack-babies, crack az törés, a képen épp átlőnek egy fiatal SS-t, a baby az a korukat jelöli. Vagyis megtört csecsemők, vagy valami ilyesmi a kép neve.

ezt a képet hol találtad? van még több is?
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2010 nov. 20 22:53 #48678

  • Einer spinnt immer!
Ez egy propaganda-plakát. A háború alatt minden résztvevő csinált ilyet, főleg USA és Németország. Szerintem nyugodtan írd be google-ba hogy propaganda pictures in ww2, talál egy csomót.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2010 nov. 25 17:00 #49038

  • Bazooka Joe
Ahogy nézegettem Vinzenz Kaiser SS- Obersturmbannführer életútját, rábukkantam arra, hogy ő volt a parancsnoka egy bizonyos SS-Panzer-Grenadier-Lehr-Regiment-nek.

Norbi, tudsz erről az alakulatról mesélni?<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2010-11-25 18:11
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2010 nov. 25 18:51 #49039

  • Számvéber Norbert
Bazooka Joe írta:
Ahogy nézegettem Vinzenz Kaiser SS- Obersturmbannführer életútját, rábukkantam arra, hogy ő volt a parancsnoka egy bizonyos SS-Panzer-Grenadier-Lehr-Regiment-nek.

Norbi, tudsz erről az alakulatról mesélni?&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2010-11-25 18:11


forum.axishistory.com/viewtopic.php?f=50&amp;t=109323
www.feldgrau.net/forum/viewtopic.php?f=42&amp;t=30582
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.28 másodperc
Joomla templates by a4joomla