Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: A Waffen-SS

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 17 11:12 #51386

  • Bazooka Joe
Ha esetleg valaki elfelejtette volna:

Számvéber Norbert írta:
Kedves Mindenki!

A HM HIM \"Hadtörténelmi Délutánok\" sorozata 2011. január 22-én, szombaton 13 óra 30 perctől folytatódik a szokásos helyszínen (1014 Budapest, Kapisztrán tér 2-4. II. emeleti Díszterem).

Ezúttal jómagam tartok előadást \"A Waffen-SS történetének magyar vonatkozásai a második világháború utolsó évében, 1944. május-1945. május\" címmel.

Az előadást a már megszokott fórumrész követi.

A belépés továbbra is díjtalan.

Üdvözlettel:
Számvéber Norbert
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 23 20:37 #51716

Bazooka Joe írta:
Ha esetleg valaki elfelejtette volna:

Számvéber Norbert írta:
Kedves Mindenki!

A HM HIM \"Hadtörténelmi Délutánok\" sorozata 2011. január 22-én, szombaton 13 óra 30 perctől folytatódik a szokásos helyszínen (1014 Budapest, Kapisztrán tér 2-4. II. emeleti Díszterem).

Ezúttal jómagam tartok előadást \"A Waffen-SS történetének magyar vonatkozásai a második világháború utolsó évében, 1944. május-1945. május\" címmel.

Az előadást a már megszokott fórumrész követi.

A belépés továbbra is díjtalan.

Üdvözlettel:
Számvéber Norbert


Volt valaki végül rajtam kívül? Én konkrétan egészen komoly társaságot vittem magammal, 8-an mentünk, és valószínűleg ott leszünk a következőn is (sajnos a fórumra már nem jutott időnk). És Norbi utolsó megjegyzésére válaszként: utólag megszavaztuk, hogyha lesz időnk, ott leszünk a 48-as előadásokon is.

Az előadás maga nagyon tetszett, nem tudom,hogy a kevésbé hozzáértőknek nálunk mennyire volt emészthető, de számomra rengeteg új adatot tartalmazott (pl. a tányéraknákról nem is tudtam).
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 24 14:36 #51724

  • Nix
Jagdpanther írta:
Bazooka Joe írta:
Ha esetleg valaki elfelejtette volna:

Számvéber Norbert írta:
Kedves Mindenki!

A HM HIM \"Hadtörténelmi Délutánok\" sorozata 2011. január 22-én, szombaton 13 óra 30 perctől folytatódik a szokásos helyszínen (1014 Budapest, Kapisztrán tér 2-4. II. emeleti Díszterem).

Ezúttal jómagam tartok előadást \"A Waffen-SS történetének magyar vonatkozásai a második világháború utolsó évében, 1944. május-1945. május\" címmel.

Az előadást a már megszokott fórumrész követi.

A belépés továbbra is díjtalan.

Üdvözlettel:
Számvéber Norbert


Volt valaki végül rajtam kívül? Én konkrétan egészen komoly társaságot vittem magammal, 8-an mentünk, és valószínűleg ott leszünk a következőn is (sajnos a fórumra már nem jutott időnk). És Norbi utolsó megjegyzésére válaszként: utólag megszavaztuk, hogyha lesz időnk, ott leszünk a 48-as előadásokon is.

Az előadás maga nagyon tetszett, nem tudom,hogy a kevésbé hozzáértőknek nálunk mennyire volt emészthető, de számomra rengeteg új adatot tartalmazott (pl. a tányéraknákról nem is tudtam).


Bazooka Joe és én is tiszteletünket tettük. Nagyon érdekes és tanulságos volt. Végre valaki nem csak a levegőbe beszél a Waffen-SS-ről, hanem tényeket, információkat is közöl. Az összehasonlítás az oroszokkal, mármint a kegyetlenkedések szintjén is roppant tanulságos volt. Azt hiszem aki ott volt az talán kevésbé fogja misztifikálni a Waffen-SS-t.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 24 14:43 #51726

Nix írta:
Jagdpanther írta:
Bazooka Joe írta:
Ha esetleg valaki elfelejtette volna:

Számvéber Norbert írta:
Kedves Mindenki!

A HM HIM \"Hadtörténelmi Délutánok\" sorozata 2011. január 22-én, szombaton 13 óra 30 perctől folytatódik a szokásos helyszínen (1014 Budapest, Kapisztrán tér 2-4. II. emeleti Díszterem).

Ezúttal jómagam tartok előadást \"A Waffen-SS történetének magyar vonatkozásai a második világháború utolsó évében, 1944. május-1945. május\" címmel.

Az előadást a már megszokott fórumrész követi.

A belépés továbbra is díjtalan.

Üdvözlettel:
Számvéber Norbert


Volt valaki végül rajtam kívül? Én konkrétan egészen komoly társaságot vittem magammal, 8-an mentünk, és valószínűleg ott leszünk a következőn is (sajnos a fórumra már nem jutott időnk). És Norbi utolsó megjegyzésére válaszként: utólag megszavaztuk, hogyha lesz időnk, ott leszünk a 48-as előadásokon is.

Az előadás maga nagyon tetszett, nem tudom,hogy a kevésbé hozzáértőknek nálunk mennyire volt emészthető, de számomra rengeteg új adatot tartalmazott (pl. a tányéraknákról nem is tudtam).


Bazooka Joe és én is tiszteletünket tettük. Nagyon érdekes és tanulságos volt. Végre valaki nem csak a levegőbe beszél a Waffen-SS-ről, hanem tényeket, információkat is közöl. Az összehasonlítás az oroszokkal, mármint a kegyetlenkedések szintjén is roppant tanulságos volt. Azt hiszem aki ott volt az talán kevésbé fogja misztifikálni a Waffen-SS-t.


A misztifikálást milyen szinten érted? Negatívan pozitívan? A kegyetlenkedések mértékéről is érdekelnének tények, információk, mik hangzottak el nagyjából, melyik fél volt a barbárabb Norbi szerint?
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 24 19:07 #51743

  • Bazooka Joe
Szólhattál volna Jagdpanther, hogy mész, és akkor esetleg találkozhattunk volna...

Az előadás páratlan volt, én nagyon élveztem.

portillo írta:
...melyik fél volt a barbárabb Norbi szerint?


Erre ne válaszoljon senki! Kíváncsi vagyok, hogy portillo szerint, vajon Norbi mit mondott el erről.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2011-01-24 20:09
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 24 20:08 #51745

  • Bazooka Joe
Tud valaki segíteni, hogy a 3 feltöltött képnek van-e köze a Florian Geyer hadosztályhoz?

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2011-01-24 21:09
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 24 20:10 #51746

  • Bazooka Joe
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 24 20:10 #51748

  • Bazooka Joe
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 24 20:13 #51749

  • Számvéber Norbert
A két 7,5 cm-es Pak 40-nek van. Ám olyan seregtest nem volt, hogy \&quot;Florian Geyer hadosztály\&quot;. Vaskos teletabit érdemelsz a pongyola fogalmazásért.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 24 20:17 #51753

Számvéber Norbert írta:
A két 7,5 cm-es Pak 40-nek van. Ám olyan seregtest nem volt, hogy \&quot;Florian Geyer hadosztály\&quot;. Vaskos teletabit érdemelsz a pongyola fogalmazásért.


Valami nem stimmel... Hogyha nincsen olyan, hogy \&quot;Florian Geyer hadosztály\&quot;, akkor hogy lehet, hogy a két Pak-40-nek van hozzá köze?

Ez nekem magas:lol:
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 24 20:19 #51754

  • Bazooka Joe
Lusta voltam kiírni, elnézést.

A 8. &amp;#8222;Florian Geyer&amp;#8221; SS-lovashadosztályra gondoltam.

Köszi a segítséget!
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 24 20:19 #51755

  • Számvéber Norbert
Jagdpanther írta:
Számvéber Norbert írta:
A két 7,5 cm-es Pak 40-nek van. Ám olyan seregtest nem volt, hogy \&quot;Florian Geyer hadosztály\&quot;. Vaskos teletabit érdemelsz a pongyola fogalmazásért.


Valami nem stimmel... Hogyha nincsen olyan, hogy \&quot;Florian Geyer hadosztály\&quot;, akkor hogy lehet, hogy a két Pak-40-nek van hozzá köze?

Ez nekem magas:lol:


Nem csodálom, hogy neked magas.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 24 20:20 #51756

  • Számvéber Norbert
Bazooka Joe írta:
Lusta voltam kiírni, elnézést.

A 8. &amp;#8222;Florian Geyer&amp;#8221; SS-lovashadosztályra gondoltam.

Köszi a segítséget!


Na, látod. Tudsz Te, ha akarsz. Mennyivel pontosabb így, nem?
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 24 20:23 #51757

Számvéber Norbert írta:
Jagdpanther írta:
Számvéber Norbert írta:
A két 7,5 cm-es Pak 40-nek van. Ám olyan seregtest nem volt, hogy \&quot;Florian Geyer hadosztály\&quot;. Vaskos teletabit érdemelsz a pongyola fogalmazásért.


Valami nem stimmel... Hogyha nincsen olyan, hogy \&quot;Florian Geyer hadosztály\&quot;, akkor hogy lehet, hogy a két Pak-40-nek van hozzá köze?

Ez nekem magas:lol:


Nem csodálom, hogy neked magas.


Jólvan na, csak vicc volt. Nagyon matekos beállítottságú vagyok, szeretek szórakozni az ilyen logikai csavarokkal:)
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 24 20:31 #51758

  • Bazooka Joe
És neki van köze ehhez a hadosztályhoz?

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

+ volt egy kép az előadásodon Norbi, amin egy Waffen-SS katona egy MP 44-essel volt lefotózva. Róla mit lehet tudni?<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2011-01-24 21:31
Csatolmányok:
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.32 másodperc
Joomla templates by a4joomla