Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: A Waffen-SS

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 25 00:12 #51763

Bazooka Joe írta:
Szólhattál volna Jagdpanther, hogy mész, és akkor esetleg találkozhattunk volna...

Az előadás páratlan volt, én nagyon élveztem.

portillo írta:
...melyik fél volt a barbárabb Norbi szerint?


Erre ne válaszoljon senki! Kíváncsi vagyok, hogy portillo szerint, vajon Norbi mit mondott el erről.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2011-01-24 20:09


Kb azért kérdeztem mert nem tudom. Az ilyen vérengzésekkel kapcsolatos, háborús bűnökkel kapcsolatos témákat nem szeretem, mivel jól meg kell gondolni milyen forrást nézek. A fehér, teljesen tiszta források iránti kutatás meg időfecsérelés a részemről, szóval szabad a gazda, és leránthatjátok a leplet.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 25 00:28 #51764

Bazooka Joe írta:
És neki van köze ehhez a hadosztályhoz?

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.



A háttérbeli épületek alapján Budapest,A civil öltözékek n+ a háttérben megfosztott fa lombkorona tavasz v. őszi évszak, a panzerfaust alapján 1944. Vagyis 1944 ősze-tele, amikor is a a hadosztály Vecsésen, közel Budapesthez állomásozott, szerintem elképzelhető hogy hadosztálybeli a katona. De majd megmondják akik tudják pontosan.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 25 06:00 #51768

  • HunBütyök
@portilo:

Melyik fél volt a barbárabb? Igaz nem Norbi vagyok, de igazából mindegyik az volt. Nem volt nag ykülönbség. gazemberek mindehol voltak és olyan parancsok is, amiket végre kellett hajtani ha tetszik, ha nem.
Ilyen a háború.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 25 06:57 #51771

  • Számvéber Norbert
Bazooka Joe írta:
És neki van köze ehhez a hadosztályhoz?

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

+ volt egy kép az előadásodon Norbi, amin egy Waffen-SS katona egy MP 44-essel volt lefotózva. Róla mit lehet tudni?<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2011-01-24 21:31


A kép szerintem inkább a 22. SS-Freiw. Kav. Div.-hoz köthető, de a 8. SS-Kav. Div.-t sem zárom ki. Budapest, 1944. dec. körül, az tuti.
Az MP 44-es kép erősen valószínű, hogy 8. SS-Kav. Div.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 25 07:00 #51772

  • Számvéber Norbert
Az előadás másfél órás volt + két óra fórumrész. Így az elhangzottakat nehéz lenne még kivonatolni is egy ilyen hozzászólásban.
Aki ott volt, hallhatta, aki pedig nem, az sajnos így járt...

Egyébként a harctéri kegyetlenség nem volt különösebben téma...
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 25 17:27 #51793

  • Nix
Számvéber Norbert írta:
Az előadás másfél órás volt + két óra fórumrész. Így az elhangzottakat nehéz lenne még kivonatolni is egy ilyen hozzászólásban.
Aki ott volt, hallhatta, aki pedig nem, az sajnos így járt...

Egyébként a harctéri kegyetlenség nem volt különösebben téma...


Ezért jó, ha elmegy valaki az előadásokra... nem csak ide, hanem az 1848-asakra is! Én visszajáró vendég leszek Bennem különösen az ragadt meg, hogy megemlítetted, hogy mindkét oldalon emberek harcoltak, ahogy ezt Bütyök is írta előttem. Persze mindenki mást emelne ki az előadásból, de nekem ez volt a legszimpatikusabb. Elvégre a szovjet és a német katonákról is csak a szélsőséges példákat emlegetik pro és kontra is manapság lépten-nyomon, úgyhogy üdítő változatosságot jelentett a Te hozzáállásod. Hajlamosak vagyunk elfelejteni ezt, amikor erről a témáról beszélünk. Remélem sikerült pár mítoszt is lerombolnod. Ezen kívül nagyon sok adalékot és támpontot kaptam Tőled a most elkészült cikkemhez, ezt itt is szeretném megköszönni.
Eddig nem nagyon foglalkoztam a Waffen-SS történetével, mert féltem a pontatlan forrásoktól, de azt hiszem bele merek vágni. Talán ebben Ti is tudtok segíteni
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 25 19:04 #51799

  • Bazooka Joe
Nix írta:
Kb azért kérdeztem mert nem tudom. Az ilyen vérengzésekkel kapcsolatos, háborús bűnökkel kapcsolatos témákat nem szeretem, mivel jól meg kell gondolni milyen forrást nézek. A fehér, teljesen tiszta források iránti kutatás meg időfecsérelés a részemről, szóval szabad a gazda, és leránthatjátok a leplet.


A háború mindenkiben nyomot hagy. Kiben nagyobbat, kiben kisebbet.

Norbi - nagyon szakszerűen - annyit emelt csak ki számunkra 1-2 példán keresztül, hogy mindkét oldalon történtek civilizált emberekhez méltatlan cselekedetek.

Számvéber Norbert írta:
A kép szerintem inkább a 22. SS-Freiw. Kav. Div.-hoz köthető, de a 8. SS-Kav. Div.-t sem zárom ki. Budapest, 1944. dec. körül, az tuti.
Az MP 44-es kép erősen valószínű, hogy 8. SS-Kav. Div.


Köszönöm a segítséget.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2011-01-25 20:06
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 25 21:23 #51802

  • Bazooka Joe
Egyébként azért is kiellettek ezek az infók, mert készítek egy videót / diavetítést erről a hadosztályról amit majd február 11-én fogok közzétenni, a Kitörés 66. évfordulójának alkalmából.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 jan. 30 19:17 #52064

Bazooka Joe írta:
Egyébként azért is kiellettek ezek az infók, mert készítek egy videót / diavetítést erről a hadosztályról amit majd február 11-én fogok közzétenni, a Kitörés 66. évfordulójának alkalmából.


Nemes gesztus, hajrá.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 feb. 18 14:24 #53384

Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 már. 10 20:06 #54431

  • Moscow
A 22.SS-Lovas Hadosztály harckészségéről és a teljesítményükről mit gondoltok?
Ebben a hadosztályban harcoltak magyarok?
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 már. 10 20:12 #54433

  • Bazooka Joe
Elég sok magyar harcolt benne, akárcsak a 8. SS-lovashadosztályban.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2011-03-10 21:20
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 már. 10 20:18 #54434

  • Moscow
A Florian Geyer SS-Lovas Hadosztályban is voltak magyarok???
Azt hittem az is egy olyan hadosztály volt amiben csak és kizárólag németek harcoltak mint pl: a Liebsanderte vagy a Das Reich
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 már. 10 20:19 #54435

  • Bazooka Joe
Lehetett volna jobban felszerelt, mondjuk ez egy kicsit paradoxon, mivel ezt elmondhatnánk majdnem minden katonai egységre.

Teljesítmény: átütően nagy sikerekről nem hiszem, hogy be lehetne számolni a hadosztály kapcsán. Budapesten kitartottak a végsőkig.

Ahogy a világban majdnem mindenhol találni magyarokat, úgy nagyon sok SS-hadosztályban is.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2011-03-10 21:20
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen-SS 2011 már. 10 20:24 #54436

  • Bazooka Joe
A Der Führer SS-ezredben (Das Reich SS-hadosztályhoz tartozott) például biztosan szolgált egy Horváth Dénes nevű SS-Hauptscharführer.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.40 másodperc
Joomla templates by a4joomla