Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: A Waffen-SS

Válasz/Re:A Waffen SS 2009 jan. 01 12:59 #9083

  • Bazooka Joe
Ailles szerintem a helyzet nem szorul további ecsetelésre. Véleményem szerint mindenki a kitörés mellett lenne, mivel minden katona tudta, hogy milyen az Orosz hadifogság.

Ám legalább Budapest Ostromakor történt kitörés. Igaz, hogy kisebb katasztrófába torkollott, de azért megtörtént.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2009-01-01 13:59
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2009 jan. 01 13:01 #9084

  • Bazooka Joe
Ennyit az SS katonák hadifogságáról: A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Az előtérben fekvő katonának a sisakján kivehetők az SS rúnák.

Ezért is volt az, hogy 1945-re az SS katonák többsége eltüntette a sisakjáról a horogkeresztet, és az SS rúnákat...<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2009-01-01 14:04
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2009 jan. 01 13:07 #9087

  • művésznő
Ez azért érthető, nem?
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2009 jan. 01 13:10 #9088

  • Bazooka Joe
Szerintem teljes mértékben érthető. Így akarták valamelyest elkerülni a képen is látható rögtön ítélő bíróságokat.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2009 jan. 01 13:14 #9089

  • művésznő
Nos, amennyire én tudom, az SS sem arról a fene nagy jogszerűségéről, meg törvényességéről volt híres.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2009 jan. 01 13:25 #9092

  • koszta
művésznő írta::
Nos, amennyire én tudom, az SS sem arról a fene nagy jogszerűségéről, meg törvényességéről volt híres.


De szervezett volt És ez is fontos dolog.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2009 jan. 01 13:39 #9096

  • Ailles da Colon
SS- egészére nem mondható, hogy rögtönítélő álllatok..A totenkopfra igen. De a wehrmacht alakulatai sztem sokkal több hadifoglyot lőttek le.. Persze ez nem mentesit senkit. DE abban a helyzetben az oroszok se voltak jobbak
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2009 jan. 01 13:42 #9098

  • művésznő
Egy embertelen háborúban kevesen tudtak emberek maradni. Abban igazad van, hogy az nem mentség, hogy \&quot;mert a másik is...\&quot;
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2009 jan. 01 13:42 #9099

  • GIXeRCool
művésznő írta::
Nos, amennyire én tudom, az SS sem arról a fene nagy jogszerűségéről, meg törvényességéről volt híres.


Gondolja ezt egy egyszerű ember....
Nem minden SS tag volt pszihopata állat....
A rossz hírük nagyrészt az Eistanzgruppénak, és a Totenkopfwerbandnak köszönhető...

Valamint a \&quot;Hős\&quot; ellenállóknak, partizánoknak, akik halálra kínozták a helyőrségi tagokat, vezető elfogott tiszteket, megcsonkították a foglyokat, és közszemlére kitették őket.
A megtorlás szerintem elfogadható \&quot;válaszlépés\&quot; volt.

Sajna Te annyira pacifista vagy, hogy nem látod a katonák között \&quot;kapcsot\&quot;. Sajnos a fórumozók között sokan nem voltak katonák, így nem tudjátok mi az : számítani a társadra, akivel az első perctől fogva együtt vagy...
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2009 jan. 01 13:48 #9100

  • Bazooka Joe
Vagy éppenséggel elveszíteni azt a társadat akivel a kiképzés óta, akár több éve is együtt \&quot;szenvedtek\&quot; (nem kell szó szerint érteni azért tettem idézőjelbe). És ezután átérezni, hogy mit érezhet a katona, milyen tetteket válthat ki belőle ez az élmény.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2009 jan. 01 13:48 #9101

  • művésznő
Most, hogy jön ez ahhoz, hogy valaki szabály szerint küzd-e, vagy a bosszú hajtja-e?
Szerintem te összekeversz valamit. Vadászni sem indulatból kell, küzdeni sem gyűlöletből. Az öldöklés szintjén egy katona sem tehet a háborúról. Ezért a hadviselés is szabályok, törvények, egyezmények keretei között zajlik, amiket ha megszegnek, megbüntetnek. Az ölés hozzá tartozik a háborúhoz, de a gyilkolás nem! Az a háborúban is bűn.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2009 jan. 01 13:50 #9102

  • Bazooka Joe
\&quot;Ezért a hadviselés is szabályok, törvények, egyezmények keretei között zajlik, amiket ha megszegnek, megbüntetnek.\&quot;

Tudod te hány \&quot;szabályszegésről\&quot; nem tud a világ?!

A háborúban a legocsmányabb dolgok történtek meg, s mégis senki még a füle botját sem mozdította azért, hogy megbüntesse a bűnösöket, akármelyik oldalon is álltak volna.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2009-01-01 14:50
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2009 jan. 01 13:56 #9104

  • művésznő
Ez mégsem jelenti azt, hogy ez így rendben is volna!
Persze, fel lehet rúgni a szabályokat, még ideig-óráig megúszni is meg lehet, de a büdös bunkó mindig visszaüt.
Az igazságra akkor is törekedni kell, ha a körülmények ellene játszanak és halvány az esély rá.
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2009 jan. 01 14:00 #9105

  • Bazooka Joe
Nosza rajta, előtted a pálya!

Annyit azonban még hozzáfűznék, hogy lehet, hogy van olyan dolog is amire jobb ha nem derül fény... talán soha<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2009-01-01 15:01
Téma zárolva.

Válasz/Re:A Waffen SS 2009 jan. 01 14:02 #9106

  • művésznő
Gondolod? Miért?
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.21 másodperc
Joomla templates by a4joomla