Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Erődítések
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Erődítések

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 19 08:56 #35828

  • Gipszj
Ennyi erődöt mint Máltán máshol összesen nem láttam. A főváros La Valletta akkora mint a fél Margitsziget, egy félsziget csúcsán. Amúgy az egész sziget nagyrészt be van építve. A föváros körül volt 8-10 erőd (talán több is) a sziget többi részén is volt még legalább ugyanannyi. A régi repülőterek egy részét országútnak használják, hogy ne lehessen száguldozni keresztbe lassító terelőfalak vannak, úgy kell szlalomozni. A főváros környékén átlag 100m-ként van egy kb. 20m magas jó vastag fal. Érdekelnek az erődök, jártam az Atlanti falnál, Maginot vonalnál, Verona környékén, Krakkóban, Verdun-ben, stb., de ez még nekem is sok volt egy kicsit. Meg tudom érteni, hogy bontják.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 19 09:05 #35830

  • Gipszj
Egy kérdés: Alkalom adtán hogy lehet fényképet fölrakni?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 19 10:18 #35831

  • Liberator
Tallózás, kiválasztod, majd [img] gombra kattintasz. De vigyázz mert csak 499 pixel lehet a max szélessége.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 19 10:47 #35833

  • Zeki
Azért én sem bánom, hogy bontják az ilyen borzalmakat, amik tönkre teszik egy gyönyörű város összképét. Budapesten se mutatna jól, mondjuk a Mátyás templom mellett egy több méteres fal. Berlinben már ereklye a \"berlini fal\", de az is más, ahhoz van pozitívuma a németeknek. Az hogy leomlott...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 19 11:01 #35835

  • Bazooka Joe
Ám valamennyit mindig érdemes meghagyni mementónak.

Eben-Emael Erődjénél is jártál? Illetve arról mi a véleményed?<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2010-06-19 13:07
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 19 13:37 #35838

Jagdpanther írta:
Igaziból, hogyha a németek \'41-ben Afrikára koncentráltak volna, nagyon hamar kopogtattak volna a Reichtag ajtaján az oroszok. Ugye mint tudjuk a németek azért tudtak olyan gyorsan előretörni Oroszországban, mert a szovjet csapatokat támadásra készülve találták. És vajon kit akartak megtámadni? Hát a németeket.


Éppen ezért kellett volna a németeknek egy Maginot-vonal szerű erődítményrendszert építeniük keletfelé, megakadályozva a szovjet betörést. Az adottságok megvoltak, a Visztula folyó, délebbre meg a Kárpátok.

45ben amikor már minden veszve volt, akkor is hónapokig tudták tartani a vonalat a többszörös túlerőben lévő oroszokkal szemben ezt a folyót. A Kárpátokat megvédeni meg mégegyszerűbb lett volna, elég lett volna magyar-szlovák-román hadsereg, kiegészítve néhány német páncéloshadosztállyal illetve több páncéltörő fegyverrel.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 19 16:01 #35840

  • Zeki
Szerintem a szovjet légi fölény döntött volna, azt megkerülték volna a Kárpátokat déli irányba.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 20 09:32 #35856

  • Gipszj
Bazooka Joe írta:
Ám valamennyit mindig érdemes meghagyni mementónak.

Eben-Emael Erődjénél is jártál? Illetve arról mi a véleményed?&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2010-06-19 13:07

Nem, de szeretnék elmenni megnézni. A véleményem az, hogy miután ott nem jártam, ezért csak azt tudom mondani, hogy fél nap alatt elfoglalták, csekély vesztességgel, ennyit ér. Véleményem szerint a légifölény meghatározó, anélkül nyerni nem lehet. Igaz, hogy a megszerzett teületet csak a gyalogság tudja megtartani. Ezekben a piólta nélküli robotrepülőgépekben nem hiszek, jók, de nem mindig, nem mindenhol és nem mindenre.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 20 12:09 #35867

  • Bazooka Joe
Gipszj írta:
Ezekben a piólta nélküli robotrepülőgépekben nem hiszek, jók, de nem mindig, nem mindenhol és nem mindenre.


Én se. Pláne mi lesz akkor, ha megalkotunk egy Skynet féle irányító szervet, ami aztán átveszi az effajta harci eszközök felett az irányítást, mint a Terimnatorban.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 20 18:25 #35880

Zeki írta:
Szerintem a szovjet légi fölény döntött volna, azt megkerülték volna a Kárpátokat déli irányba.


Nem hiszem, 43 ig nem is nagyon volt szovjet légifölény, pedig már javában zajlott az angliai csata, és mégis a Luftwaffe volt fölényben sokáig. Ha 42ben támadnak, szembe kell nézniük a németek légi fölényével, technikai és mennyiségi szempontból. A kompenzáció, az ugye a szovjet részről a tömeg, illetve az erős jól koncentrált tüzérség. A tömeg ellen az erődítmények jó megoldás, a tüzérséget meg éppen a légifölény miatt, középtávú zuhanóbombázokkal lehetett volna semlegesíteni. De ez is csak elméleti sík.

Az meg hogy áttörtek-e volna délen, vagy a románok hogy ugrottak volna ki, kiugrottak volna-e ki tudja ... Ha a németek erősítik politikai pozíciójukat, és beférkőznek a román felső és katonai vezetésbe, esetleg mint Magyarországon saját maguk kedvére bábkormányt hozatnak létre, akkor meg lett volna az esély hogy kitartanak a végsőkig.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 júl. 29 15:37 #37308

Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 aug. 19 07:33 #39585

Zeki írta:
Szerintem a szovjet légi fölény döntött volna, azt megkerülték volna a Kárpátokat déli irányba.


de ha megkellett volna kerülni a Kárpátokat, biztos nem május 8-án kapitulálnak a németek
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 aug. 19 08:49 #39617

  • Zeki
Hát lehet, de ki tudja, ez már megint mi lett volna ha.
Akármi lehetett volna.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 aug. 19 09:03 #39622

Zeki írta:
Hát lehet, de ki tudja, ez már megint mi lett volna ha.
Akármi lehetett volna.


Pontosan:)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 aug. 19 09:20 #39629

cserpakszabi írta:
Zeki írta:
Szerintem a szovjet légi fölény döntött volna, azt megkerülték volna a Kárpátokat déli irányba.


de ha megkellett volna kerülni a Kárpátokat, biztos nem május 8-án kapitulálnak a németek


Bármely erőd bevehető. Akkor képes hosszú ideig kitartani, ha a hátország olyan technikai és emberanyagbeli fölényt képes a számára biztosítani, amelyik tartósan leköti a támadó erőt, és kellő utánpótlást, és javításokat tud biztosítani.
Ennek ellenére az erődök, erődrendszerek nagy biztonsággal bevehetők, ennek elmaradása csak a támadóerők megfontolásán múlik, amennyiben az általuk elszenvedett veszteség és/vagy ráfordítás nem éri meg a támadás továbberőltetését.
Az erődök feladata egyébiránt nem a behatolások megakadályozása, hanem azok jelentős lelassítása, abból a célból, hogy az ellenerőket képes legyen akkumulálni, és szembeállítani a támadókkal.

Jó példa erre a Mamajev Kurgán Sztálingrádban (ma ismét Volgográd), amely olyannyira fontos erődítés (és stratégiai pont) volt, hogy mindkét fél elképesztő erejű erőfeszítéseket tett a birtoklására, ugyanis ez volt Sztálingrád kulcsa.

Ezen a kb. Rózsadomb méretű helyen a két fél embervesztesége mintegy 300.000 fő volt, vagyis több, mint az USA TELJES világháborús vesztesége!

A fentiek ismeretében annak pedig csak örülhetünk, hogy a németek nem építették ki a Kárpátokat egy erődrendszerré, mert az csak lelassította volna a támadást, de meg nem állította volna. Így Magyarország ember-, és értékveszteségei is elképesztően megnőttek volna.
Jó példa erre az erőddé alakított Budapest, ahol még a mai napig láthatók a harcok nyomai. Ha ezt extrapoláljátok az ország egészére, akkor ez bizony hatványozott pusztítást jelentett volna.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.31 másodperc
Joomla templates by a4joomla