Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Erődítések
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Erődítések

Válasz/Re:Erődítések 2010 szep. 13 19:16 #42212

Kamikaze írta:
\"Én azért kommentálnám. Churchill egyenesen fellélegzett, hogy Coventry bombázásának az ürügyével Mannheimet telibe bombázhatták. Ugyanis nem voltak meg a pontos célzóeszközeik (lásd fentebb), így aztán remélhették, hogy valamit - csak-csak eltalálnak!\"

Mannheim azért akkor is egy nagyváros volt (nem egy pár száz lakosú falu!), aminek a területe jóval nagyobb volt, mint egy olyan kör, amibe a brit pilótáknak be kellett találnia... Ebből következőleg nem remélhették, hanem tudták, hogy valamit biztos eltalálnak!


Így van. Vedd észre a keserű iróniát a megszólalásomban.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 szep. 14 08:16 #42259

Hajcihő írta:
Kamikaze írta:
\"Én azért kommentálnám. Churchill egyenesen fellélegzett, hogy Coventry bombázásának az ürügyével Mannheimet telibe bombázhatták. Ugyanis nem voltak meg a pontos célzóeszközeik (lásd fentebb), így aztán remélhették, hogy valamit - csak-csak eltalálnak!\"

Mannheim azért akkor is egy nagyváros volt (nem egy pár száz lakosú falu!), aminek a területe jóval nagyobb volt, mint egy olyan kör, amibe a brit pilótáknak be kellett találnia... Ebből következőleg nem remélhették, hanem tudták, hogy valamit biztos eltalálnak!


Így van. Vedd észre a keserű iróniát a megszólalásomban.


Jól van! Észrevettem (nagy nehezen:-)) a keserű iróniát...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 szep. 14 09:16 #42261

Kamikaze írta:
Hajcihő írta:
Kamikaze írta:
\"Én azért kommentálnám. Churchill egyenesen fellélegzett, hogy Coventry bombázásának az ürügyével Mannheimet telibe bombázhatták. Ugyanis nem voltak meg a pontos célzóeszközeik (lásd fentebb), így aztán remélhették, hogy valamit - csak-csak eltalálnak!\"

Mannheim azért akkor is egy nagyváros volt (nem egy pár száz lakosú falu!), aminek a területe jóval nagyobb volt, mint egy olyan kör, amibe a brit pilótáknak be kellett találnia... Ebből következőleg nem remélhették, hanem tudták, hogy valamit biztos eltalálnak!


Így van. Vedd észre a keserű iróniát a megszólalásomban.


Jól van! Észrevettem (nagy nehezen:-)) a keserű iróniát...


Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 szep. 25 20:33 #43288

Tudtátok,hogy a gyárakban azok a betontömböket a hideg háború idején építették a munkások számára óvóhelynek,ha esetleg bombázták volna a gyárat az amcsik?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 nov. 06 15:48 #46065

  • Gipszj
101.Légideszant írta:
Tudtátok,hogy a gyárakban azok a betontömböket a hideg háború idején építették a munkások számára óvóhelynek,ha esetleg bombázták volna a gyárat az amcsik?

Ha azokra gondolsz amelyikből van egy pl. a Ferencvárosi pályaudvar előtt akkor azokat még a háború előtt építették. Magyarországnak nagyon előrelátóan volt légó terve a készülő háborúra. Ennek az átgondoltságát eddig csak Svájcban tudták felülmúlni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 nov. 06 15:50 #46066

Miért Svájc mit csinált sajnos nem tudom?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 nov. 06 18:39 #46084

Beton piramisokat!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 nov. 06 21:47 #46135

  • Gipszj
panzer2 írta:
Miért Svájc mit csinált sajnos nem tudom?

Ott mindenkinek atombiztos óvóhelyet kell biztosítani. A hegyeket úgy összefurkálták, hogy olyanok mint az emmentáli sajt. Bár kezdik főlszámolni ezeket, mert hiába élik túl, ha évekig, évtizedekig nem lehet élni a Földön.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 nov. 07 18:11 #46244

Hogy nem lehet élni a földön?Ezt nem értem.légyszi kifejted bővebben!
Előre is köszi!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 nov. 07 18:24 #46253

  • Gipszj
101.Légideszant írta:
Hogy nem lehet élni a földön?Ezt nem értem.légyszi kifejted bővebben!
Előre is köszi!

Egy atomháború sajnálatos módon nagyon környezetkárosító hosszú távon is. Csernobilnak még most sem lehet a közelébe menni a sugárzás miatt. Egy atomháború után minden rádioaktív lesz. Van ami jobban, van ami kevésbé. A felezési ideje meg változó, néhány héttől néhány évszázadig. Kimegy a polgár, mire visszajön világít a sötétben a sugárzástól. (Ez nem komoly, de hogy beteg lesz az biztos.) A talaj is sugárfertőzött, meg az is ami terem. Jódot nem lehet örökké enni, hogy le ne rakódjanak a pajzsmirigyben az izotópok. Egy atomháborúnak csak vesztesei lesznek. Kisebb helyi háborútól meg nem félnek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 nov. 11 19:58 #47011

  • Gipszj
A máltai képek, próbáltam a fotók közé tölteni, de sehogyan se találtam ilyen funkciót, tán egyszerűbbé kéne tenni. A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 nov. 11 20:00 #47013

  • Gipszj
Málta, Fort Ricasoli A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.<br><br>Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2010-11-11 21:02
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 nov. 11 20:01 #47014

  • Gipszj
Málta, fort Rinella A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 nov. 11 20:03 #47016

  • Gipszj
Fort Rinella A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 nov. 11 20:03 #47017

  • Gipszj
Fort Rinella A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.22 másodperc
Joomla templates by a4joomla