Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Hajók, Tengeralattjárók
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Hajók, Tengeralattjárók

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2008 máj. 23 17:36 #2209

  • Dimitrij
Ha már Pearl Harbor-nál járunk akkor szerintem említést érdemel a IJN Yamato is.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2008 máj. 23 20:11 #2216

  • művésznő
Dimitrij írta::
Kíváncsi volnék Művésznő kedvencére. Feltételezem Ő vmelyik brit fenséges hajót fogja kiszemelni magának.


Óh, én csak úgy idetévedtem, nem is voltam tudatában, hogy engemet itt valaki \"felkér egy táncra\"! Mint azt többször hangoztattam, nem értek a kütyükhöz, a nagy kütyükhöz sem, de a hajókat szeretem. Majd szemlét tartok a flottánál és jelentek, Dimitij !
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2008 máj. 23 20:17 #2217

  • Dimitrij
Kíváncsian várom Művésznő!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2008 máj. 28 13:13 #2521

  • Dimitrij
Na, most már tényleg nagyon kíváncsian várom Művésznő!!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2008 máj. 29 09:24 #2573

  • művésznő
Nos, megnézegettem, meggondoltam és a teljesen szubjektív választásom az amerikai Enterprise-ra esett, mégpedig azért, mert nevéhez hűen nagyon bevállalós kis teknő volt.
Különben tényleg ilyen kék-fekete foltosra festették a hadihajókat, mint amilyeneken a rajzokon szerepelnek?
Mennyi ócskavas lehet a tengerek, óceánok méllyén... ha ezt fölfognák a színesfém tolvajok, beiratkoznának egy búvártanfolyamra.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2008 máj. 29 13:52 #2578

  • Liberator
Tényleg olyanra festették őket, én is megnéztem eredeti képen hogy olyan-e.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2008 máj. 29 19:01 #2600

  • Dimitrij
művésznő írta::
Nos, megnézegettem, meggondoltam és a teljesen szubjektív választásom az amerikai Enterprise-ra esett, mégpedig azért, mert nevéhez hűen nagyon bevállalós kis teknő volt.
Különben tényleg ilyen kék-fekete foltosra festették a hadihajókat, mint amilyeneken a rajzokon szerepelnek?
Mennyi ócskavas lehet a tengerek, óceánok méllyén... ha ezt fölfognák a színesfém tolvajok, beiratkoznának egy búvártanfolyamra.


A USS Enterprise? Az az a jenki repülőgéphordozó, ha jól emlékszem... Amúgy az a hajó nem csak bátor és merész volt, hanem szerencsés is hiszen csak ő és még egy repülőgéphordozó nem volt ott a Pearl Harbor-i támadáskor mivel a Csendes-Óceánon gyakorlatoztak... Örülök, hogy tudtál választani Művésznő!! Szép is az a hajó...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2008 máj. 29 19:13 #2602

  • művésznő
Ugye? És főleg a pályafutása és a szerencséssége megkapó. Az ilyen sokat próbált járgányokat szokták egy idő után becézgetni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2008 júl. 18 09:45 #4047

  • marco
Az én kedvenc hadihajóim a MUSASHI,JAMATO a legnagyobbak!!!!!!!!!!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2008 júl. 19 12:38 #4055

  • Kurt Tank
Bismarck
a XXI.osztályú tengeralattjárók.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2008 júl. 21 14:48 #4067

  • StandartenführerSteier
Azé jó volna többet megtudnom a haditegerészetről... A holokauszton kívül ez az egyetlen téma, ami nem nagyon ragadott meg. Úgyhogy ide sajna nem nagyon tudok nyomós érveket felszólaltatni egyik haditengerészeti egység mellett sem. Egy viszont biztos: nálam a Bismarck viszi a pálmát.
Egyébként hallott valaki Helmut Rosenbergről? Én igen.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2008 júl. 22 11:31 #4085

  • koszta
Szerintem elég egyértelmű a Bismarck fölénye.
Igazából hajókhoz én sem értek (szerintem itt körülbelül mindenki így van, senkinek sem a hajók a kedvenc témája) Ha mégis akkor attól elnézést kérek.

Bismarck fölény pedig azért lett ennyire, mert nem tudom, ki az aki 7-8 hajónál többet tud mondani. Sokkal biztos nem Amíg ugye repülőknél, harckocsiknál, mindenki jóval tud többet fejből.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2009 jún. 14 11:39 #15689

Bismarck, Tirpitz, Jamamoto, U-296, Dresden, Blücher, Gnesenau....

Ha van helyesírási hiba bocsánatot kérek!

Piros színt hagyjuk meg a moderátoroknak. Illetve a sok üres sort is hanyagolni kellene, mert tördeli a fórumot.
Köszönöm
<br><br>Szerkesztette: koszta, Időpont: 2009-06-14 13:40
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2009 jún. 22 16:43 #15957

  • művésznő
Megnéztem Göteborgban John Ericson köztéri bronzszobrát. E svéd úriember volt a MONITOR feltalálója, amit az amerikai polgárháborúban használtak először. (Szegény John nem tudott odahaza érvényesülni, kiment hát Amerikába. Viszont halála után már 10 évvel szobrot állítottak az emlékére.)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2009 jún. 22 16:48 #15958

  • művésznő
Na és ezt is ott fotóztam. A Maritiman hajómúzeum egyik gyöngyszeme. A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.22 másodperc
Joomla templates by a4joomla