Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Hajók, Tengeralattjárók
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Hajók, Tengeralattjárók

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2010 jan. 05 15:49 #24677

Hát azért mikor a németek elmentek amerikába és játszottak kicsit az nem volt rosz:)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2010 jan. 05 16:30 #24682

portillo írta:
[quote]Kb amikor elkezdődött... [


Szerintem ez egyáltalán nem igaz Karl Dönitz farkas falkáitól elégé be voltak tojva a britek és nagyon felszereltek voltak és nagyon képzetek is és hősiesek szerintem ha Hitler jobban értékeli a német haditengerészetét és jobban hajlik Dönitz kéréseire akkor a németek nek 60% esélyük lett volna.<br><br>Szerkesztette: panzer2, Időpont: 2010-01-05 17:31
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2010 jan. 05 18:32 #24709

  • Bazooka Joe
zsen1 írta:
Az Atlantióceánért folytatott csata mikor dőltel hivatalosan?


Szerintem 1943 felé.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2010 jan. 05 19:11 #24718

ÉS most ha lehet indoklást is kérnék
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2010 jan. 05 19:19 #24727

  • Bazooka Joe
Nagyobb összhang a szövetségesek között, vadászó falkák megjelenése, a legtöbb hajón hajón volt már tökéletesíttt hanglokátor, sündisznó, teljes légifölény - repülőkön mélyvízi bombák. A konvojok védelme tehát jobb lett, mint valaha, az atlanti csatában bekövetkezett a döntő fordulat.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2010 jan. 05 19:22 #24731

Még nem írtad azt hogy az amerikai rombolók amikor beléptek a háborúba sokkal jobbak voltak mint a kanadai Corvettek
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2010 jan. 05 19:24 #24733

Na meg többen is voltak
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2010 jan. 05 19:25 #24736

  • Bazooka Joe
Így van, bár ez evidens is. Egyébként Dönizt emlékirataiban, azt írja, hogy 1943 májusában tudatosult benne, hogy Németo. elvesztette az atlanti csatát.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2010 jan. 05 19:34 #24739

panzer2 írta:


Szerintem ez egyáltalán nem igaz Karl Dönitz farkas falkáitól elégé be voltak tojva a britek és nagyon felszereltek voltak és nagyon képzetek is és hősiesek szerintem ha Hitler jobban értékeli a német haditengerészetét és jobban hajlik Dönitz kéréseire akkor a németek nek 60% esélyük lett volna.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: panzer2, Időpont: 2010-01-05 17:31


Hát éppen hogy a farkasfalka taktikától nem féltek már annyira... Ugyanis akkor hozták ezt be amikor a szövetségesek átváltottak Konvojokra, kompenzálni akarták ezzel a fölényt, hogy legyen esélyük a konvjok védelmének áttörésésre, kevés sikerrel.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2010 jan. 05 19:40 #24741

De egyébként a németeknek úgy lett volna esélyük, a tengeri fölényt megszerezni ha nem támadják meg a szovjeteket,így megmarad a Lamanche csatorna felett a légifölényük, a Tirpitz-Bismarck páros + 4-5 cirkáló a német légifölény mellett kikényszerített csatában képesek lettek volna legyőzni a Brit Haditengerészet flottáját.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2010 jan. 05 20:39 #24748

portillo írta:
panzer2 írta:


Szerintem ez egyáltalán nem igaz Karl Dönitz farkas falkáitól elégé be voltak tojva a britek és nagyon felszereltek voltak és nagyon képzetek is és hősiesek szerintem ha Hitler jobban értékeli a német haditengerészetét és jobban hajlik Dönitz kéréseire akkor a németek nek 60% esélyük lett volna.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: panzer2, Időpont: 2010-01-05 17:31


Hát éppen hogy a farkasfalka taktikától nem féltek már annyira... Ugyanis akkor hozták ezt be amikor a szövetségesek átváltottak Konvojokra, kompenzálni akarták ezzel a fölényt, hogy legyen esélyük a konvjok védelmének áttörésésre, kevés sikerrel.

Mikor még az elején a farkas falkák ellen kitalálták a konvojt mint írtad na de az elején amikor 14 15 16 éves kanadai fiukat toboroztak semmi képzettséggel a rossz első világháborús Corvettekre akkor a német U-Bottok sokkal jobbak voltak hiába voltak konvojban elég sok hajót elsüllyesztettek akkor kezdődtek a bajok mikor az Enigmát megtalálták az egyik tengeralattjárón és tovább fejlesztették a hanglókátort ez brit időszakban volt.Aztán az amerikait mindenki tudja.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2010 jan. 05 20:46 #24750

panzer2 írta:

Mikor még az elején a farkas falkák ellen kitalálták a konvojt mint írtad na de az elején amikor 14 15 16 éves kanadai fiukat toboroztak semmi képzettséggel a rossz első világháborús Corvettekre akkor a német U-Bottok sokkal jobbak voltak hiába voltak konvojban elég sok hajót elsüllyesztettek akkor kezdődtek a bajok mikor az Enigmát megtalálták az egyik tengeralattjárón és tovább fejlesztették a hanglókátort ez brit időszakban volt.Aztán az amerikait mindenki tudja.


Ez ok, csak az ok-okozat nem stimmel amit az elején írtál. Most gondolj bele, amikor még nem voltak konvojok, össze vissza hajózgattak a kereskedelmi hajók, a magányosan vadászó tengeralattjáróknak könnyű célpontjai voltak, egyedül is elbántak velük, nem álltak falkákba, csoportokba.<br><br>Szerkesztette: portillo, Időpont: 2010-01-05 21:46
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2010 jan. 07 13:59 #24887

Igen bocsánat az elejétt elírtam de a többi stimel igen igazad van az elején egyedül vadásztak és erre találták ki a konvojokat de a németek meg a farkas falkákat
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2010 jan. 07 14:30 #24890

igazából ettől is fögg egy háború kimenetele hiszen mindig újítanak és mindig kitalálnak valamit ami kivédi vagy kivédhetetlené teszi nem igaz?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2010 jan. 07 17:44 #24919

De igaz;)
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.26 másodperc
Joomla templates by a4joomla