Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Hajók, Tengeralattjárók
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Hajók, Tengeralattjárók

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2011 nov. 26 13:58 #59920

HunBütyök írta:
karoton írta:
Komolyra fordítva önmagában egy harcjármű adatai nem sokat mondanak - még az ellenfél hasonló kategóriájú harcjárműveivel összevetve sem - a legfontosabb, hogy milyen feladatra szánták és annak képes-e megfelelni...


Nagyon szépen leírtad karoton azt amit én is szajkózok sok ideje.


Köszi:) De amíg olyan táblázatokkal találkozok még \"szakkönyvekben\" is, amikben többek között a BT-7-est és a Matilda II-est vetik össze, félek hogy még sokáig fogjuk ezt szajkózni...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2011 nov. 26 15:13 #59921

  • Panther
Tehát egy könnyű harckocsit hasonlítanak egy nehéz gyalogsági támogató harckocsihoz?

Ennyi erővel akkor hasonlítsák a Yamatót egy Fletcher osztályú rombolóhoz.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2011 nov. 27 06:29 #59924

  • HunBütyök
karoton írta:
HunBütyök írta:
karoton írta:
Komolyra fordítva önmagában egy harcjármű adatai nem sokat mondanak - még az ellenfél hasonló kategóriájú harcjárműveivel összevetve sem - a legfontosabb, hogy milyen feladatra szánták és annak képes-e megfelelni...


Nagyon szépen leírtad karoton azt amit én is szajkózok sok ideje.


Köszi:) De amíg olyan táblázatokkal találkozok még \"szakkönyvekben\" is, amikben többek között a BT-7-est és a Matilda II-est vetik össze, félek hogy még sokáig fogjuk ezt szajkózni...


A BT-7 ekvivalense egyértelműen a brit Mk. II cirkálóharckocsi (A13). Az a baj, hogy nem írtam még szakkönyvet! Az Mk. II gyalogsági harckocsit nem is tudom hirtelen mihez lehetne hasonlítani. Mivel alapvetően 1937-es konstrukció, és gyalogsági harckocsi, akkor a Panzer IV korai változataihoz és a T-24-hez vagy a T-28-hoz lehetne hasonlítani.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2011 nov. 27 06:33 #59925

  • HunBütyök
Na de ez tengeralattjáró, hajó topic!

Amúgy, volt tengeralattjáró M4 harckocsi is. Strand Műszaki Mentő Páncélos. Tudott menni a víz alatt is! A személyzetéhez meg búvár is tartozott!

Ötletese mi?

www.timemoneyandblood.com/HTML/normandy/...Funnies/hf_BARV.html
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2011 nov. 27 06:35 #59926

  • HunBütyök
HunBütyök írta:
Na de ez tengeralattjáró, hajó topic!

Amúgy, volt tengeralattjáró M4 harckocsi is. Strand Műszaki Mentő Páncélos. Tudott menni a víz alatt is! A személyzetéhez meg búvár is tartozott!

Ötletese mi?

www.timemoneyandblood.com/HTML/normandy/...Funnies/hf_BARV.html


Amúgy én csak Baywatch Shermannek hívom!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2011 nov. 27 07:58 #59927

  • Panther
Az nem rosz. És az U IV? Kitalálod, mire gondolok? Meg az U Maus.

És amúgy a DOKW most illik ebbe a topicba, vagy rakjuk a teherautósokhoz ?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2011 nov. 27 08:06 #59929

  • Számvéber Norbert
Panther írta:
Az nem rosz. És az U IV? Kitalálod, mire gondolok? Meg az U Maus.

És amúgy a DOKW most illik ebbe a topicba, vagy rakjuk a teherautósokhoz ?


Az a DOKW inkább DUKW, nem?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2011 nov. 27 13:22 #59930

  • HunBütyök
Ejj, Norbi megelőzött... Kacsateherautó! Ducknak hívták amúgy de az is messze áll a DUKW-től.

U IV és U Maus nem tudom mik. A csónaktestű GMC CCKW-353-ast ismerem természetesen.

nem a brit Terrapinra gondolsz? Ez egy szuper hatkerekű brit kétéltű terepjáró tehergépkocsi volt.
Vagy az amerikai mocsárjárókból kifejlesztett LVT-kre?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2011 nov. 27 13:26 #59931

  • HunBütyök
Na várj te németimádó vagy, tutira a Landwasserschlepperre gondolsz. Panzer IV Ausf. D alapú kishajó! XD Nagyon aranyos.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2011 nov. 27 14:01 #59933

  • koi
Mér,és valamelyik Leo Kessler-könyvbe a Wotanos \&quot;tengeralattjárók\&quot;(közbe meg Pz IV,csak ráraktak két csövet,meg szigetelték)?<br><br>Szerkesztette: koi, Időpont: 2011-11-27 15:01
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2011 nov. 27 16:14 #59934

  • HunBütyök
Életemben nem hallottam ilyenről., Olyanról olvastam amiket az angliai partraszállásra terveztek a németek. Panzer II és III harckocsik voltak búvár kivitelben.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2011 nov. 27 16:55 #59935

  • Panther
És Panzer IV-es is. Ezt mondtam U-IV-nek, a Maus hasonló elgondolású változatát meg Mausnak . Ha már Baywatch Sherman .

Az elírásért elnézést. Amúgy nem vagyok német imádó, az LWS-ről meg a nevén kívül szinte semmit sem tudok az ég világon. Elég fura küllemű jármű, annyi szent. Panzer IV alvázra épült? Ez nekem fel sem tűnt eddig.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2011 nov. 27 18:43 #59939

  • Zeki
De jópofa
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2011 nov. 27 18:55 #59940

  • HunBütyök
Panther írta:
És Panzer IV-es is. Ezt mondtam U-IV-nek, a Maus hasonló elgondolású változatát meg Mausnak . Ha már Baywatch Sherman .

Az elírásért elnézést. Amúgy nem vagyok német imádó, az LWS-ről meg a nevén kívül szinte semmit sem tudok az ég világon. Elég fura küllemű jármű, annyi szent. Panzer IV alvázra épült? Ez nekem fel sem tűnt eddig.


De ezek prototípusok amiket felsoroltál. A Baywatch Shermaneket pedig a britek használták ezerrel!

Tényleg, furcsa hogy a terrapin-ről még nem írt senki a honlapon. Sajna én nem írhatok róla mert 1944-es dolog, de jó volna ha megemlítené valaki.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc Hajók/Tengeralattjárók 2011 nov. 27 20:31 #59941

  • innokarol
Köszönöm a segítséget........
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.25 másodperc
Joomla templates by a4joomla