Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Az ún. csodafegyverek
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Az ún. csodafegyverek

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 ápr. 13 13:54 #55741

  • KzL
Az igaz, hogy \'46-ra már szuperszonikus repülőket terveztek?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 ápr. 13 14:15 #55743

  • Magyarharcos
Mire gondolsz? A német bombázóra, ami kis híján már az űrben repült? Sagner, vagy valami hasonló, de az már évekkel korábban tervezték, csak a sok siker miatt leállították a kísérletezést, utána meg nem volt rá idő, nyersanyag.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 ápr. 13 15:38 #55747

  • Panther
A Vasserfallnak is az lett a veszte, hogy védekező fegyver volt, így csak 43-44-után kezdtek neki újra, kicsit későn.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 ápr. 13 16:35 #55764

  • KzL
Magyarharcos írta:
Mire gondolsz? A német bombázóra, ami kis híján már az űrben repült? Sagner, vagy valami hasonló, de az már évekkel korábban tervezték, csak a sok siker miatt leállították a kísérletezést, utána meg nem volt rá idő, nyersanyag.

Akár az is. Azzal az USA-t akarták bombázni ha jól tudom. De a \"mezei\" elfogó vadászok is érdekelnének. Egy csomó képet láttam erősen nyilazott vagy csupaszárny vadászokról. Cak a típusukat nem tudom. Ezek elviekben már képesek lettek volna a hanghatár átlépésére(?).
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 ápr. 13 20:24 #55779

  • Gipszj
KzL írta:
Magyarharcos írta:
Mire gondolsz? A német bombázóra, ami kis híján már az űrben repült? Sagner, vagy valami hasonló, de az már évekkel korábban tervezték, csak a sok siker miatt leállították a kísérletezést, utána meg nem volt rá idő, nyersanyag.

Akár az is. Azzal az USA-t akarták bombázni ha jól tudom. De a \"mezei\" elfogó vadászok is érdekelnének. Egy csomó képet láttam erősen nyilazott vagy csupaszárny vadászokról. Cak a típusukat nem tudom. Ezek elviekben már képesek lettek volna a hanghatár átlépésére(?).

Elvileg talán, gyakorlatilag nem valószínű. A szuperszónikus sebesség aerodinamikája teljesen más mint a hangsebesség alatti. Sem az amerikaiak sem a SZU. nem volt képes a negyvenes évek végéig szuperszónikus repülőgép előállítására még úgy sem, hogy fölhasználták a német szakembereket. Ha így sem ment a dolog, akkor elenyésző a valószínűsége, hogy közel jártak volna a megoldáshoz. A háború elején Németország képes volt olyan Ju 86-ok kisszériás gyártására, amelyek föl tudtak emelkedni 15-16 km magasra. Eme tény értékét csak az csökkenti, hogy a britek meg képesek voltak olyan Spitfire gyártására, amelyik könnyedén föl tudott emelkedni ebbe a magasságba, sőt, még manőverképes is volt ilyen nagy magasságban is.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 ápr. 14 12:56 #55795

  • Magyarharcos
KzL írta:
Magyarharcos írta:
Mire gondolsz? A német bombázóra, ami kis híján már az űrben repült? Sagner, vagy valami hasonló, de az már évekkel korábban tervezték, csak a sok siker miatt leállították a kísérletezést, utána meg nem volt rá idő, nyersanyag.

Akár az is. Azzal az USA-t akarták bombázni ha jól tudom. De a \"mezei\" elfogó vadászok is érdekelnének. Egy csomó képet láttam erősen nyilazott vagy csupaszárny vadászokról. Cak a típusukat nem tudom. Ezek elviekben már képesek lettek volna a hanghatár átlépésére(?).


Egy videó összeállítás formában, alatta kellemes zene?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 ápr. 14 15:38 #55800

  • KzL
A Messerschmitt E-4 Enzianról kerestem adatokat és akkor dobott ki egy külföldi oldalra ott láttam ilyen gépeket de meg keresem azt az oldalt ha törik ha szakad.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 ápr. 14 16:17 #55801

  • Panther
Hm, a Tárnics, nemdebár? Szerintem elég hibás ötlet olyan rakétát készíteni, melyet több vezetékről irányítanak. Legalábbis légvédelmi szerepkörben.

A Tow esetében ez még jó volt, de ott nem volt az a veszély, hogy egy repülőgép elvágja a kábelt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 ápr. 14 20:12 #55817

  • Gipszj
A huzalvezérlésű szerkezeteket sokkal nehezebb zavarni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 ápr. 14 22:20 #55818

  • KzL
Panther írta:
Hm, a Tárnics, nemdebár? Szerintem elég hibás ötlet olyan rakétát készíteni, melyet több vezetékről irányítanak. Legalábbis légvédelmi szerepkörben.

A Tow esetében ez még jó volt, de ott nem volt az a veszély, hogy egy repülőgép elvágja a kábelt.

A TOW elődjét is a németek fejlesztették ki ha jól tudom. Csak azért nem alkalmazták mert Hitler keveselte a 3 km-es hatótávot.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 ápr. 15 06:38 #55824

  • Panther
Igen, erről mintha valahol én is olvastam volna.

Az egy dolog, hogy zavarni nehezebb, de mint már írtam, ha valmi ütközik a kábellel, elvághatja, vagy legalábbis a mentén ltérítheti a rakétát. Ha pl. egy bombázórajra tüzelnek, ha nem az alsókat lövi, egy alacsonyabban repülő gép szárnya vagy motorja könnyedén kettészelheti a kábeleket. Arról a problémáról nem is beszélve, amit a magasról nagy sebességgel leeső kábel okozhat. A Rheintochter is hasonló volt, de egyik sem váltotta be a hozzáfűzött reményeket.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 ápr. 15 16:39 #55849

  • Magyarharcos
És a rádió vezérlésű bombák?
Mikor Göring gépei nem tudtak átjutni a brit radarokon, kitervelték hogy kétmotoros repülőgépeket, vagy a három motoros szállító gépeket megpakolnak robbanó anyaggal, azzal felszállnak biztonságos repülőterekről, majd a radarok által kibocsátott jeleket követve pályára állnak, kiugranak a gépből, aztán a gépbe szerelt vevő készülék tartja az irányt a becsapódási zónába. Az elgondolás jó volt, de a kivitelezés már nem. A légierő nem adott valami sok gépet nekik, amit meg átadtak, azokat átalakították, de a készülék gyermek hibái miatt nem volt tökély. Ha jól tudom, akkor a X-4-es irányított rakéta lett a közvetlen utódja, a robbanóanyaggal meg rakott gépnek pedig a Mistler-gép páros.<br><br>Szerkesztette: Magyarharcos, Időpont: 2011-04-15 18:40
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 ápr. 15 19:45 #55868

  • KzL
Én Ju 88asokkal hallottam ezt de azok hátára egy Messer(?) volt rögzítve. 1 tonna robbanó anyaggal voltak megpakolva. Erőműveket akartak ezzel a módszerrel megsemmisíteni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 ápr. 16 11:05 #55893

  • Panther
Igen, jésőbb Fw-190-essel is próbálkoztak.

És hallottam egy vadabb tervről is, mely szerint Me-262-esek vittek volna Aradokat! Szerintetek ez igaz volt? A sugárhajtású gépek drágák, nem hinném, hogy ez valóban megfordult a fejükben, bár Hitlernél és Göringnél sosem lehetett tudni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 ápr. 16 12:24 #55903

  • KzL
Pár kommenttel ezelőtt beszéltetek a V1 ember vezette változatáról a Fi-103Rről de annak nem volt gépfegyvere, hanem ua. a 800kg. robbanóanyagot vitte mint eredetileg. Az elkészült 175ből egyet sem vetettek be.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.20 másodperc
Joomla templates by a4joomla