Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Az ún. csodafegyverek
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Az ún. csodafegyverek

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 máj. 10 13:02 #56616

Magyarharcos írta:
Egy apró kis kérdés, olvastam egy Kurt Rieder könyvben, hogy egy fotón egy Bf 109 K-4-es verzió repül, ismeretlen felfüggesztéssel. A bomba amit visz, állítólag olyan hatásos hogy több kilométeres körben mindent elpusztít. Az amcsik meg találták, és azóta semmi infó róla. Valaki valami frissítést tud mondani?


Először a kkésőbbi hozzászólások végett- már letettem a KR könyveket. Magyarharcos, KR könyvekre véletlenül se hivatkozz, mert nem ad hiteles forrást.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 máj. 10 13:46 #56617

  • Magyarharcos
Á, köszike. Ennyire elvan írva az egész könyv akkor?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 máj. 10 14:35 #56620

  • Panther
Pontosan. Egy példa a sok közül: a Legyőzhetetlen Tigris harckocsi első kiadásának borítóján egy korai gyártású Panzer VI. látható. A könyvben megint megtalálható a kép, csak épp megfordítva, ami legjobban arról látható, hogy az Mg-34-es csöve a rossz oldalon van. Az elírásokat ne is emlegessük.

Sok ilyen könyv van a polcomon, de már vagy egy éve nem nyitottam ki őket, amióta van jobb, és amióta megtaláltam ezt az oldalt (is) .<br><br>Szerkesztette: Panther, Időpont: 2011-05-10 16:36
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 máj. 10 18:31 #56630

  • Gipszj
cserpakszabi írta:
Magyarharcos írta:
Egy apró kis kérdés, olvastam egy Kurt Rieder könyvben, hogy egy fotón egy Bf 109 K-4-es verzió repül, ismeretlen felfüggesztéssel. A bomba amit visz, állítólag olyan hatásos hogy több kilométeres körben mindent elpusztít. Az amcsik meg találták, és azóta semmi infó róla. Valaki valami frissítést tud mondani?


Először a kkésőbbi hozzászólások végett- már letettem a KR könyveket. Magyarharcos, KR könyvekre véletlenül se hivatkozz, mert nem ad hiteles forrást.

Ez már korábban volt kérdés. Lehetséges, hogy volt ilyen bomba. Ezt hívják aerosolos (éroszolos) bombának. Ennél a bombafajtánál nem kell beépíteni a bombába az oxigént mint a TNT-nél, ekrazitnál stb. Tehát a bomba nagyobbat robban mint a szilárd robbanóanyaggal töltött bombák. A robbanás elég nagy körzetben elhasználja az oxigént.
Jelenleg minden nagyobb hadsereg használja.<br><br>Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2011-05-10 20:32
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 máj. 10 19:55 #56637

  • KzL
A jelenlegi aerosolos bombák hatótávja \&quot;csak\&quot; 300 méter körüli, viszont 8 tonnát nyomnak az amerikai változatot a MOABot C-130asokkal juttatják célba. Szerntem a demoralizálóhatása nagyobb mint a romboló ereje. Bár a 300 méteres hatósugarú pusztítás sem elhanyagolható. Gondolom a WW2es ilyesféle bombák kevésbé voltak hatékonyak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 máj. 10 20:14 #56638

  • Gipszj
A szovjet légierő Afganisztánban 1t-nál kisebbet is használt, én úgy olvastam, hogy kb.1000m-ig mindent kiirt, még a bogarakat is a föld alatt.<br><br>Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2011-05-10 22:15
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 máj. 12 14:11 #56645

  • Panther
Mivel azt írtátok, hogy elhasználja az oxigént, a közelében komoly pusztítást okozhat.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 máj. 12 14:58 #56647

Cikk: Peenemünde, V2 rakéta, Braun:

www.thelocal.de/sci-tech/20110510-34917.html
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 máj. 26 17:16 #56903

  • Panther
Azért az érdekes, hogy bár (nem szabad akaratából) az SS tagja volt, von Braun nem lett elítélve Nümbergben. És milyen jól is jártak vele az amerikaiak. Milyen lett volna, ha az Apolló 11 helyett egy Szojuz száll le a Holdra elsőnek....
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 máj. 26 17:36 #56904

  • Magyarharcos
Enyhe pech...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 máj. 26 18:10 #56909

  • Gipszj
Panther írta:
Azért az érdekes, hogy bár (nem szabad akaratából) az SS tagja volt, von Braun nem lett elítélve Nümbergben. És milyen jól is jártak vele az amerikaiak. Milyen lett volna, ha az Apolló 11 helyett egy Szojuz száll le a Holdra elsőnek....

Magyar szempontból tökmindegy, vagy jobb. Hogy miért az hosszú és nem egyszerű. Külön kérésre elmagyarázom.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 máj. 27 17:53 #56928

  • Panther
Mi miért? Azt értem, miért nem lett elítélve.

Amúgy azt jól tudom, hogy az a Maus, ami Kubinkában van kiállítva, két prototípus részeiből áll? Úgy hallottam, a torony és a páncéltest eredetileg nem tartozott össze.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 jún. 08 19:26 #57198

  • Magyarharcos
A kísérletekkor valóban két részben volt, külön az alj, és külön a torony. De ennyi, nálam meg ált itt a tudomány.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 jún. 09 14:46 #57205

  • Panther
Én úgy tudom, hogy a Páncéltest az első, a torony pedig a második prototípusé.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 júl. 20 17:51 #58152

  • Magyarharcos
Azt értem, hogy a V1 és V2-nél volt az orrban egy kis propeller, ami mérte a megtett utat a kilövés és London között, hogy ott csapódjon be. De a V3-nál is lett volna valami hasonló? Vagy, mivel \&quot;tüzérség\&quot; volt, a szöget próbálták be állítani?
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.25 másodperc
Joomla templates by a4joomla