Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Az ún. csodafegyverek
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Az ún. csodafegyverek

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 nov. 19 17:15 #59875

  • Panther
Végülis elég sok szó volt ebben a topicban korábban a vegyi fegyverekről is, nem?

Amúgy valaki tud mondani bővebb infót arról a rendhagyó Panzer IV-esről, ami Amerikában áll egy múzeumban (talán Aberdeenben)? Ha jól rémlik, egy új meghajtást próbáltak ki rajta, így a hátulja gömbölyded lett. Én úgy hallottam, hogy a neve elé oda szokták írni azt, hogy hidro, talán vízbontással hajtották meg?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 nov. 19 17:56 #59876

  • Gipszj
Panther írta:
Végülis elég sok szó volt ebben a topicban korábban a vegyi fegyverekről is, nem?

Amúgy valaki tud mondani bővebb infót arról a rendhagyó Panzer IV-esről, ami Amerikában áll egy múzeumban (talán Aberdeenben)? Ha jól rémlik, egy új meghajtást próbáltak ki rajta, így a hátulja gömbölyded lett. Én úgy hallottam, hogy a neve elé oda szokták írni azt, hogy hidro, talán vízbontással hajtották meg?

A Google szerint a harckocsi irányítása (gondolom kormány, fék, seb.váltó, toronyforgatás) egy újonnan kipróbált hidraulika segítségével történt. Miután 1943-ban csak egy példány készült belőle, ebből arra következtetek, hogy nem volt sikeres.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 nov. 20 06:05 #59880

  • HunBütyök
Panther írta:
Végülis elég sok szó volt ebben a topicban korábban a vegyi fegyverekről is, nem?

Amúgy valaki tud mondani bővebb infót arról a rendhagyó Panzer IV-esről, ami Amerikában áll egy múzeumban (talán Aberdeenben)? Ha jól rémlik, egy új meghajtást próbáltak ki rajta, így a hátulja gömbölyded lett. Én úgy hallottam, hogy a neve elé oda szokták írni azt, hogy hidro, talán vízbontással hajtották meg?


Ez volt a Panzer IV. Ausf I (Nem 1 hanem i).
Kevés info maradt fenn róla, Gipszj leírta szépen mirőlk volt szó benne. Olyan volt mintha Libero pelusa lenne a Panzer IV-esnek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 nov. 20 08:15 #59882

  • Panther
Ez azért egy rendkívül gyenge hasonlat volt. Tehát a meghajtásban nem volt exrta, csak az irányítás terén. Ez mivel lett volna jobb? És ha még meg is van az ez egy Példány, akkor miért nem derítették ki, mi is az tulajdonképpen?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 nov. 20 13:35 #59884

  • Zeki
Hát a hülyeségre hülye hasonlat.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 nov. 20 16:15 #59886

  • Panther
A hülyeségre is jó hasonlat. Azért egy pelenkát ne hasonlítsunk egy tank hátsó feléhez.

Mint amikor az állatkertben a Dámszarvast őznek nézik, mert pettyes, pedig az őz csak fiatalon az, és negyedakkora sincs, e mellett olyan nagy agancsa sem nagyon van. És ez a hasonlat még így is jobb.

Amúgy az E-100 tényleg ért el akkora sebességet, mint ahogy itt az oldalon cikkeztek róla? Elég hihetetlenül hangzik, nem?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 nov. 21 19:04 #59894

  • HunBütyök
Panther írta:
A hülyeségre is jó hasonlat. Azért egy pelenkát ne hasonlítsunk egy tank hátsó feléhez.

Mint amikor az állatkertben a Dámszarvast őznek nézik, mert pettyes, pedig az őz csak fiatalon az, és negyedakkora sincs, e mellett olyan nagy agancsa sem nagyon van. És ez a hasonlat még így is jobb.

Amúgy az E-100 tényleg ért el akkora sebességet, mint ahogy itt az oldalon cikkeztek róla? Elég hihetetlenül hangzik, nem?


Elég hülye hasonlat tanknak nevezni a harckocsit magyar létünkre... és igen is, olyan volt a Panzer IV Ausf. I harckocsi mintha pelenkája lett volna...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 nov. 21 20:12 #59897

  • Bazooka Joe
HunBütyök írta:
Panther írta:
A hülyeségre is jó hasonlat. Azért egy pelenkát ne hasonlítsunk egy tank hátsó feléhez.

Mint amikor az állatkertben a Dámszarvast őznek nézik, mert pettyes, pedig az őz csak fiatalon az, és negyedakkora sincs, e mellett olyan nagy agancsa sem nagyon van. És ez a hasonlat még így is jobb.

Amúgy az E-100 tényleg ért el akkora sebességet, mint ahogy itt az oldalon cikkeztek róla? Elég hihetetlenül hangzik, nem?


Elég hülye hasonlat tanknak nevezni a harckocsit magyar létünkre... és igen is, olyan volt a Panzer IV Ausf. I harckocsi mintha pelenkája lett volna...


Lehet, hogy a World of Tanks káros hatása ez. <br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2011-11-21 21:13
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 nov. 21 20:13 #59898

  • Panther
Hm, egy libero reklámban sem láttam hasonlót. Fém libero

Szóval az E-100 képes lett volna elérni azt a sebességet, amit ti az oldalon cikkeztetek?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 nov. 21 20:27 #59899

  • Bazooka Joe
Panther írta:
Hm, egy libero reklámban sem láttam hasonlót. Fém libero


Tessék:



Off vége.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2011-11-21 21:30
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 nov. 22 12:39 #59902

  • Panther
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ

Maradjunk a fórumtémánál, ok, ma este még össze kéne dobnom vagy 500 telefont, ne fárassz le.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 dec. 12 13:30 #60060

  • Magyarharcos
Frissités:

Haver mesélte, hogy halott olyat, hogy a németek terveztek egy olyan gépágyút, ami Gatling-rendszerű, de Hitlernek nem tetszett, és ezért eldobta az ötletet. A kaliberre 0.50 es lett volna.

Valaki más is halott róla?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 dec. 12 21:31 #60070

  • Gipszj
Magyarharcos írta:
Frissités:

Haver mesélte, hogy halott olyat, hogy a németek terveztek egy olyan gépágyút, ami Gatling-rendszerű, de Hitlernek nem tetszett, és ezért eldobta az ötletet. A kaliberre 0.50 es lett volna.

Valaki más is halott róla?

Valami dereng. Mintha a Hs 129 csatarepülőgépnek lett volna 50-es(50mm!)gépágyúval ellátott változata. Ennek kicsi volt a lőszer készlete és forgótáras volt. De ez csak halvány emlék.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 dec. 13 10:09 #60074

  • Panther
Hm, ezen a típuson valóban volt forgótáras rendszerű fedélzeti fegyver, de én nem 50 mm-est ismerek, hanem a Pak 40 átalakított verzióját. Ez felülről (vagy néha oldalról) bármely ellenséges páncélossal el tudott bánni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2011 dec. 30 21:24 #60336

  • koi
Magyarharcos írta:
Frissités:

Haver mesélte, hogy halott olyat, hogy ...Valaki más is halott róla?

OFF
Megállás.Ki halt meg?
ON
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.23 másodperc
Joomla templates by a4joomla