Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Az ún. csodafegyverek
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Az ún. csodafegyverek

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 szep. 06 19:46 #4950

  • GIXeRCool
Kurt Tank írta::
Úgy van Joe! Vízesés. De itt egy kísérleti rakétáról van most szó! Egy olyan rakétarendszert neveztek így amiből a mai föld-levegő elhárítórakéták megszülettek. megjegyzem igencsak sikeres lett volna, ha... A próbaindítások meglepően magas találati arányt mutattak! Ja és volt hozzá egy ún. szimulátor is, de erről nem maradt semmi bizonyíték!


Ezt vitatom...
Elég sok dokumentum \"került\" a szövetséges haderő kezére, ebben benne volt a légvédelmi rendszer terve is...
És mivel a konkrét rakétáról nem tudtak semmi használhatót összeszedni, vitték a tudósokat..
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 szep. 13 16:34 #5033

  • Kurt Tank
Konkrétan mit vitatsz? A rakétarendszer életképességét avagy a \"szimulátor\" létét?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 szep. 18 07:41 #5116

  • StandartenführerSteier
Wasserfall? Kár, hogy nem vetették be. De akár hiszitek, akár nem \'45 áprilisában a németek kifejlesztettek (persze értelmetlenül) egy szélágyút és egy napágyút. Úgy akarták a több km magasságban lévő jenki gépeket a szélágyúval megrongálni, hogy levegőt fújatnak a motorjukra és ez tönkreteheti azt. A napágyú pedig felforrósítva az ellenséges gépek motorjait, felrobbantotta volna azt. Viszont egyik sem került bevetésre - nem csoda... Elég őrült ötlet, nem?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 szep. 18 13:11 #5120

  • Liberator
Az. Olyan mint a hangfegyver.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 szep. 19 14:18 #5130

  • Dimitrij
Ez a napfegver végülis vmien szinten a lézer ágyú elődje lehetett, hiszen a jenkik a hidegháborúban megcsinálták azt, hogy lézerrel lelőtték a saját tesztrepülőjüket lézerrel. Ez lett volna a \"Csillagháború\" alapja amit Kennedy megálmodott, csak végül túl költégesnek találták és az űrig nem bírtak vele fellőni, amikor meg sikerült akkor is az volt a gond, hogy mire célba ért volna addigra már majdnem teljesen megszünt és legyengült.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 szep. 19 14:29 #5132

  • Kurt Tank
Nos a napágyút már állítólak Archimedes elkészítette az ókorban.Ismétlem állítólag! De volt még egy őrült ötlet! A hangágyú.Egy méretarányosan lekicsinyített modellel értel el némi sikert, de nem tudták teljes valójában tesztelni az ágyút. Se képek, sem pedig iratok nem maradtak fenn, csak homályos beszámolók és utalások. Témán kívül, örülök, hogy ennyire sikeres eme téma!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 szep. 19 16:23 #5142

  • Liberator
Én erről a hangágyúról láttam videót a televízióban.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 szep. 19 16:27 #5143

  • Liberator
Hangágyúrol egy kép:
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Szélágyúrol:
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 szep. 19 18:56 #5149

  • koszta
Ez tök jó, fel lehetne tenni belőle egy cikket az érdekességekbe is. Nincs kedve valakinek írni ezekről?

Szóval ez tényleg érdekes, nem tudom mi lett volna, ha sikerül bevetni. Azért szívesen megnéztem volna azt, hogy esnek le a szövetséges repülők, a németek meg csak lenn állnak és irányítják az ágyúkat

(Én is örülök, hogy sikeres a téma )
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 szep. 19 19:26 #5157

  • Wolf
Én olvastam is róluk, de képet nem tartalmazott a könyv.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 szep. 20 09:31 #5159

  • Dimitrij
Szerintem a hangágyút azt meglehetne csinálni. Mert elméletben, végülis csak az írányítása nehéz. Én úgy csinálnám mint ahogy az a kép mutatja amit Liberator betett (legalábbis alakra nagyából). Csak szedni kell a kínaiaktól (vagy a japcsiktól) egy olyan nagy \"Gongot\" és ha azt a hangot amit az ki ad írányítani tudjuk akkor kélsz is van. (Az én elméletem szerint.)

Én is hallotam az Arhimedes-es napágyúról, amivel az ellenséges hajók vitorláját gyújtották meg. Nagyából úgy működhetett mint amikor a nagyító fókusz pontjával szórakoznak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 szep. 21 12:45 #5167

  • Liberator
A hangágyú működött volna csak, a szállítása lett volna körülményes.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 szep. 22 15:19 #5179

  • koszta
Hát igen, az pedig ugye elég fontos dolog.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 szep. 23 16:31 #5188

  • Kurt Tank
Nos a hangágyút működési elve: robbanások által gerjesztettek hanghullámokat, amit megfelelő eszközökkel irányítottak! De tod mit Koszta? A héten küldöm a cikket! Oké?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 szep. 24 12:41 #5198

  • koszta
Örülnék neki nagyon
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.25 másodperc
Joomla templates by a4joomla