Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Az ún. csodafegyverek
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Az ún. csodafegyverek

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 okt. 07 06:53 #5564

  • StandartenführerSteier
Jó, elnézést kérek, kissé megszaladt velem a ló. Lehet, hogy pár típus jól sikerült, de én akkor sem pártolom a francia páncélosokat. Ami nagyon jól sikerült náluk (hogy valami szépet is írjak róluk), az a Marder I-es alapjául szolgált. Az kifejezetten jó volt vontatónak és szállítójárműnek, de páncélosnak pocsék. Viszont azért én mégsem tenném bele egyik Renault típust sem az Ún csodafegyverek kategóriába.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 okt. 07 16:54 #5568

  • Kurt Tank
Na ja, én sem.
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez. Na de itt a következő tétel.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 okt. 07 17:29 #5571

  • Dimitrij
Hülye tipp.


V-3?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 okt. 07 17:36 #5572

  • GIXeRCool
StandartenführerSteier írta::
Jó, elnézést kérek, kissé megszaladt velem a ló. Lehet, hogy pár típus jól sikerült, de én akkor sem pártolom a francia páncélosokat. Ami nagyon jól sikerült náluk (hogy valami szépet is írjak róluk), az a Marder I-es alapjául szolgált. Az kifejezetten jó volt vontatónak és szállítójárműnek, de páncélosnak pocsék. Viszont azért én mégsem tenném bele egyik Renault típust sem az Ún csodafegyverek kategóriába.


Gondolom végigolvastad a hozzászólásokat...
A korához képes egy megbízható, technikai újdonságokat felvonultató harcjármű volt, és CSAK ezért került ide...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 okt. 07 17:44 #5573

  • Liberator
A V-3 egy tüzérségi ágyú lett volna, úgyhogy az kilöve.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 okt. 07 17:49 #5574

  • Dimitrij
Én, úgy dondoltam, hogy a németeknek mért ne lehetett volna tervük a V-2 fejlesztésére és akkor ez V-3.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 okt. 07 18:30 #5575

  • Bazooka Joe
Csak ezt már nem tudták bevetni mert Mimoyecques-nél kiverték őket az Amerikaiak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 okt. 07 21:11 #5577

  • StandartenführerSteier
Én felismerem ez előző képet. Egy Rheintochter, azaz Rajna lánya. Ez történetesen nem a V3, de erről majd később. Ezt konkrétan a németek az ellenséges légierő ellen kívánta bevetni, de csak tesztindításokra került sor, nem vetették be éles helyzetben. A föld-levegő rakétát távirányítással lehetett a célra vezérelni és becsapódáskor, vagy parancsra robbantani.
Most pedig pár szó a V3-ról. Ezt a németek tüzérségi ágyúnak építették meg, amivel a dél-angliai partokat akarták lőni. Tulajdonképpen egy nagy hatótávú tüzérségi lövegről van szó, aminek az elsütőszerkezete nem hagyományos módon működött, hanem sűrített gázos túlnyomással lőtték volna ki a gránátokat. Viszont ezt sem vetették be. Kérdés?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 okt. 08 07:41 #5578

  • GIXeRCool
Az nincs, de hozzátehetted volna a V-3 konstrukciójának hibáit is...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 okt. 08 09:28 #5579

  • StandartenführerSteier
Majd legközelebb. Sajna az én fejem sem káptalan, ezért utána kéne olvasnom, mert már keverednek a fejemben az adatok a II. világháborúval kapcsolatban. Majd legközelebb...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 okt. 08 13:12 #5582

  • Liberator
A V-3 csöve nagyon hosszú lett volna, és külön robbantásokkal gyorsították volna fel a lövedéket a kívánt sebességre. Normandiából lőtték volna Angliát.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 okt. 08 18:28 #5584

  • Bazooka Joe
Akkor már miért nem Calais-ből hiszen ott a legkisebb a távolság Fro. és Anglia között... Normanndia ennek pont az ellentettje...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 okt. 08 19:21 #5591

  • Kurt Tank
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez. Kedves StandartenführerSzeier ki kell ábrándítsalak. A V-3-nak nem az esütőszerkezete volt különleges, hanem maga az egész fegyver. Kitalálója egy bizonyos dr.Cönders volt. Itt egy kép ( feltéve ha sikerül felraknom! ) a V-3-ról. De ha gondoljátok, a hétvégére összeírok róla vmit!
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 okt. 10 17:13 #5614

  • StandartenführerSteier
Ígértem, hogy összevakarok valamit a V3-ról!
Valóban egy Cönders nevezetű mérnök tárta a terveket Hitler elé, aki azonnal parancsot adott a megépítésre és egy 50 lövegből álló üteg felállítására. Nagy nyomású szivattyú = Hochdruckpumpe becenevet kapta. Mivel hagyományos módon nem lehetett a lövedéket 100-150 km-re eljuttatni, így más megoldást kellett alkalmazni. A lövegcsőbe torkolló 45 fokos szögben elhelyezett csövekben robbanóanyag volt, amelyek berobbanva elegendő hajtógázt termelnek ahhoz, hogy a lövedék elérje ezt a nagy távolságot. Cönders Szabad kezet kapott, de elsőként csak egy 20mm-es kailberű ágyút állított elő, majd látván, hogy beváltak a tervek, Hitler parancsot adott egy 150mm-es ágyú megépítésére. A 150 m hosszú löveghez, amelybe 28 oldalcső csatlakozott, egy föld alatti katonai komplexum volt szükséges, amelyet Calais mellett kezdtek el építeni. És mivel egy egész üteget kellett felállítani, így 50 löveg került megépítésre, hogy folyamatosan tudják lőni Londont. Az 50 ágyú így napi 4800 lövést volt képes leadni. Viszont 1943-ra még nem épült meg még a löveg sem, viszont a prototípus igen, így azt Hillersleben mellett kezdték tesztelni. A tesztek során viszont problémák adódtak - az eredetileg eltervezett 1524 m/s helyett a lövedéket csak 1005 m/s-os sebességre bírta gyorsítani a 28 oldalcső, viszont így is labilisnak bizonyult a lövedék pontossága ekkora sebességnél. Tovább folytatták a munkát,de minden egyes teszt negatívan végződött, így Hitler leváltotta Cönderst és helyére Schneider tábornokot tette. A RAF felderítői hamar felfedezték, hogy Calais mellett katonai célú építkezések folynak, így parancsot adtak annak elpusztítására. \'43 novemberében került sor a bombázásra, melyben szinte teljesen megsemmisült a lövegeknek épített betonbunker-komplexum. Így a németek valamivel keletebbre úrjakezdték az építkezést. Folytatódtak a tesztek, melyek során nagy detonációval többször berobbant az egész lövegcső. A RAF viszont megint észrevette az újból megkezdett építéseket és 1944. július 6-án Lancasterek teljesen szétbombázták a létesítményt az ún. Tallboy (kifejezetten betonbunkerek áttörésére kifejlesztett) bombákkal. 1944. augusztusára az amerikai erők elérék Calais környékét és ráleltek a lövegállások maradványaira. A tesztek viszont még folytatódtak, de már teljesen értelmetlenül.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 okt. 10 18:10 #5619

  • koszta
Nagy örömmel venném ha írnál róla valamit Kurt Tank
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.22 másodperc
Joomla templates by a4joomla