Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Tehergépjárművek, vontatók
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Tehergépjárművek, vontatók

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 08:06 #38077

Talán vontatták?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 08:08 #38078

Vagy, ha sikerült kijavítani, akkor bevetették ellenünk....
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 08:08 #38079

Amúgy jó képek!
Gratula!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 11:05 #38087

  • Roland
HunBütyök írta:
Másik érdekes kép, ez már 1943-as fotó, itt egy KV-1ből kialakított nehéz vontató vontat egy zsákmányolt Tigrist. Sokszor azt halljuk, hogy a Bergepanther volt az első ami el tudott egymaga húzni g yTigrist. Amint látjuk ez így ebben a formában nem igaz. A szovjetek megelőzték őket bben.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.


Én nem lepődök meg rajta, hogy az a Szovjet kacat el tudja vontatni a Tigrist, még akkor is, ha 69 tonna.
Ebből is látszik, hogy a Szovjetek jó harckocsinak találták a Panzer VI-ot és alig várták, hogy rányomhassák a vörös csillagot.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 11:14 #38088

Roland írta:
HunBütyök írta:
Másik érdekes kép, ez már 1943-as fotó, itt egy KV-1ből kialakított nehéz vontató vontat egy zsákmányolt Tigrist. Sokszor azt halljuk, hogy a Bergepanther volt az első ami el tudott egymaga húzni g yTigrist. Amint látjuk ez így ebben a formában nem igaz. A szovjetek megelőzték őket bben.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.


Én nem lepődök meg rajta, hogy az a Szovjet kacat el tudja vontatni a Tigrist, még akkor is, ha 69 tonna.
Ebből is látszik, hogy a Szovjetek jó harckocsinak találták a Panzer VI-ot és alig várták, hogy rányomhassák a vörös csillagot.


Khm ez egy Tigris 1 ami csak 56 tonna .
Másik hogy nem hiszem hogy bevetették volna őket inkább csak tesztek céljából vontatták el .
És a kv sikeres volt csak sajna ruszki ...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 11:21 #38091

  • Roland
Luger írta:
Roland írta:
HunBütyök írta:
Másik érdekes kép, ez már 1943-as fotó, itt egy KV-1ből kialakított nehéz vontató vontat egy zsákmányolt Tigrist. Sokszor azt halljuk, hogy a Bergepanther volt az első ami el tudott egymaga húzni g yTigrist. Amint látjuk ez így ebben a formában nem igaz. A szovjetek megelőzték őket bben.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.


Én nem lepődök meg rajta, hogy az a Szovjet kacat el tudja vontatni a Tigrist, még akkor is, ha 69 tonna.
Ebből is látszik, hogy a Szovjetek jó harckocsinak találták a Panzer VI-ot és alig várták, hogy rányomhassák a vörös csillagot.


Khm ez egy Tigris 1 ami csak 56 tonna .
Másik hogy nem hiszem hogy bevetették volna őket inkább csak tesztek céljából vontatták el .
És a kv sikeres volt csak sajna ruszki ...



Igazad van, a Panzer VI B a 69 tonna.
Lehetséges, hogy tesztek céljából vitték el, de a Szovjetektől igen is kitellik, hogy saját oldalukon harcba állítják.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 11:40 #38098

  • Zeki
Jó hát nem ezt tették a németek is? Örültek, amikor T-34 harckocsikat zsákmányolhattak, az nem is volt kérdés, hogy mentek is harcba amint ráfestették a III. Birodalom felségjelzéseit. Amúgy szerintem nem vacak az a vontató, nagyon aranyos és hasznos jószág.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 14:40 #38136

  • HunBütyök
Roland írta:
HunBütyök írta:
Másik érdekes kép, ez már 1943-as fotó, itt egy KV-1ből kialakított nehéz vontató vontat egy zsákmányolt Tigrist. Sokszor azt halljuk, hogy a Bergepanther volt az első ami el tudott egymaga húzni g yTigrist. Amint látjuk ez így ebben a formában nem igaz. A szovjetek megelőzték őket bben.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.


Én nem lepődök meg rajta, hogy az a Szovjet kacat el tudja vontatni a Tigrist, még akkor is, ha 69 tonna.
Ebből is látszik, hogy a Szovjetek jó harckocsinak találták a Panzer VI-ot és alig várták, hogy rányomhassák a vörös csillagot.


Szovjet kacat? Ez a szovjet kacat 1941-ben a németek rémálma volt. Olyan szörnyeteg amit még nem hordott hátán a föld. A KV-2 minden hibája ellenére (ugye a történelem megismétli önmagát) gyakorlatilag lövegénk és lövedékének köszönhetően ha eltalálta a célt, akkor gyakorlatilag távolságtól függetlenül MINDEN német harckocsit ki tudott lőni. Amikor a németek körmük szakadtával harcoltak 1945 áprilisában, akkor egy ősörg KV-2-vel védték az Esseni Krupp gyárat a Shermanek ellen. Egyrészt a KV-2 olyan páncélzattal rendelkezett mint egy Tigris és ha a 152 mm-es páncélrobbantó lőszer eltalált egy amerikai harckocsit, abból apró vasszilánkok maradtak csupáén (ilyen taracklőszer vitte le a Párduc elejét is azon a képen amit sajna még nem találtam meg).

Úgyhogy tudatlan elfogultságodnak kérlek ne adj ilyen módon hangot.<br><br>Szerkesztette: HunBütyök, Időpont: 2010-08-11 16:41
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 14:44 #38138

  • Zeki
Ezt nem is tudtam, hogy KV-2 harckocsival védték a gyárat, hogy tudták kilőni? Ott a gyár támadásánál?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 15:06 #38145

Jha és Bütyök ha a Bergepanther nem aszfalton próbálta elhúzni akkor nem sikerült általában 2 kellett 1 tigrishez
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 15:38 #38155

  • Roland
HunBütyök írta:
Roland írta:
HunBütyök írta:
Másik érdekes kép, ez már 1943-as fotó, itt egy KV-1ből kialakított nehéz vontató vontat egy zsákmányolt Tigrist. Sokszor azt halljuk, hogy a Bergepanther volt az első ami el tudott egymaga húzni g yTigrist. Amint látjuk ez így ebben a formában nem igaz. A szovjetek megelőzték őket bben.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.


Én nem lepődök meg rajta, hogy az a Szovjet kacat el tudja vontatni a Tigrist, még akkor is, ha 69 tonna.
Ebből is látszik, hogy a Szovjetek jó harckocsinak találták a Panzer VI-ot és alig várták, hogy rányomhassák a vörös csillagot.


El tudom képzelni, hogy nem szerették őket a Németek.
Ez még szeretett Sven bácsi könyveiből is kiderül.

Szovjet kacat? Ez a szovjet kacat 1941-ben a németek rémálma volt. Olyan szörnyeteg amit még nem hordott hátán a föld. A KV-2 minden hibája ellenére (ugye a történelem megismétli önmagát) gyakorlatilag lövegénk és lövedékének köszönhetően ha eltalálta a célt, akkor gyakorlatilag távolságtól függetlenül MINDEN német harckocsit ki tudott lőni. Amikor a németek körmük szakadtával harcoltak 1945 áprilisában, akkor egy ősörg KV-2-vel védték az Esseni Krupp gyárat a Shermanek ellen. Egyrészt a KV-2 olyan páncélzattal rendelkezett mint egy Tigris és ha a 152 mm-es páncélrobbantó lőszer eltalált egy amerikai harckocsit, abból apró vasszilánkok maradtak csupáén (ilyen taracklőszer vitte le a Párduc elejét is azon a képen amit sajna még nem találtam meg).

Úgyhogy tudatlan elfogultságodnak kérlek ne adj ilyen módon hangot.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: HunBütyök, Időpont: 2010-08-11 16:41
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 15:39 #38157

  • Roland
Valamit megint elszúrtam.
Szóval el tudom képzelni, hogy nem szerették őket a Németek.
Ez még szeretett Sven bácsi könyveiből is kiderül.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 19:42 #38236

  • Gipszj
Roland írta:
Luger írta:
Roland írta:
HunBütyök írta:
Másik érdekes kép, ez már 1943-as fotó, itt egy KV-1ből kialakított nehéz vontató vontat egy zsákmányolt Tigrist. Sokszor azt halljuk, hogy a Bergepanther volt az első ami el tudott egymaga húzni g yTigrist. Amint látjuk ez így ebben a formában nem igaz. A szovjetek megelőzték őket bben.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.


Én nem lepődök meg rajta, hogy az a Szovjet kacat el tudja vontatni a Tigrist, még akkor is, ha 69 tonna.
Ebből is látszik, hogy a Szovjetek jó harckocsinak találták a Panzer VI-ot és alig várták, hogy rányomhassák a vörös csillagot.


Khm ez egy Tigris 1 ami csak 56 tonna .
Másik hogy nem hiszem hogy bevetették volna őket inkább csak tesztek céljából vontatták el .
És a kv sikeres volt csak sajna ruszki ...



Igazad van, a Panzer VI B a 69 tonna.
Lehetséges, hogy tesztek céljából vitték el, de a Szovjetektől igen is kitellik, hogy saját oldalukon harcba állítják.

Van képem német felségjelű T-34-ről.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 20:01 #38241

Én is a régebbi t-34/76 kibúvónyílására festették a német keresztet + leszerelték hátsó kipufogóvégeket de a német páncéltörők kidurrantották általában őket...
De van ellen példa amerikai királytigris vagy orosz pz3 vagy stugok stb
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 20:41 #38244

  • HunBütyök
Hol durrantották ki? Ez érdekes sztori, mé gnem hallottam.

Amúgy volt a szovjeteknek külön Párduc alakulata is, Magyarországon is harcoltak. A zsákmányolt járműveket minden nép használta.
A szovjetek egyszer rre ráfáztak, a balaton környéki harcokban egy csak német páncélosokkal felszrelt szovjet alakulatot a szovjet repülők végeztek ki.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.23 másodperc
Joomla templates by a4joomla