Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Tehergépjárművek, vontatók
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Tehergépjárművek, vontatók

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2009 júl. 03 13:30 #16422

  • HunBütyök
Köszi a honlapot és az infot Norbi!

Amúgy vicces kép:

Aztán a magyarokra mondják ezután hogy a Németek szekértolói voltunk!

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Na kik a németek SZEKÉR TOLÓI?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2009 aug. 21 04:54 #17717

  • HunBütyök
Helló mind\'N\'kinek!

Majd szétvet az ideg. Érdembeli információkat nem találok a következő tehergépkocsikról...
Albion BY3N, Austin K2/Y és Albion CX22 nagy szükségem lenne eme infókra!

Köszi!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2009 szep. 07 05:28 #18348

  • HunBütyök
Kérdésem lenne: a wehrmachtban és az SS-ben rendszeresített tartálykocsik típusaira lennék kíváncsi é szállított gázolajmennyiségre.

Nem tudom miért van az hogy sneki nem említi őket, pedig nélkülük semmire nem ment volna a német hadsereg.
ja és továbbá a vasúti vagonok érdekelnének a német hadseregnél.

pl. 2 és 4 tengelyes tartályvagonok szállítókapacitása és hasonlók.

sajnos alogisztikáról mindoig megfeledkezünk. Regények vannak a tigrisekről, könyvesboltkokban legalább 30 könyvet lehet kapni a német páncélosokról, de arról senki nem ír, hogy honnan kapták az üzemanyagot, és milyenlogisztikája volt a német csapatoknak. Senki nem említi hogy az Opel Blitznek volt legalább 20 verziója stb...

Szerintem a szállítójárművek kutatása is fontos lenne.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2009 szep. 07 05:50 #18349

  • Oberstgruppenführer
Érthető okból nem foglalkoznak ezzel itt magyarországon mivel ahogy a könyvek rovatban Norbi is mondta ez szakkönyv ráadásul azok között is igen ritka területet ölel fel. Szerintem Német irodalomban biztos találnál ilyet csak ezt nem fordítják le és hozzák be az országba mert tartanak a ráfizetéstől.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2009 szep. 07 06:38 #18352

  • Számvéber Norbert
Kedves HunBütyök!

Noha a németek valóban használtak tartály-tehergépkocsikat is, az üzemanyag-ellátás zömét ponyvás tehergépkocsikon vagy Maultiereken szállított 200 literes hordókkal oldották meg, amit kézi vagy gépi pumpával fejtettek át a járművekbe és 20 literes kannákba.

Otthon majd utánanézek a tartály-tehergépkocsiknak, de mint mondtam, nem azok voltak a legfotosabbak.

Üdv

HunBütyök írta:
Kérdésem lenne: a wehrmachtban és az SS-ben rendszeresített tartálykocsik típusaira lennék kíváncsi é szállított gázolajmennyiségre.

Nem tudom miért van az hogy sneki nem említi őket, pedig nélkülük semmire nem ment volna a német hadsereg.
ja és továbbá a vasúti vagonok érdekelnének a német hadseregnél.

pl. 2 és 4 tengelyes tartályvagonok szállítókapacitása és hasonlók.

sajnos alogisztikáról mindoig megfeledkezünk. Regények vannak a tigrisekről, könyvesboltkokban legalább 30 könyvet lehet kapni a német páncélosokról, de arról senki nem ír, hogy honnan kapták az üzemanyagot, és milyenlogisztikája volt a német csapatoknak. Senki nem említi hogy az Opel Blitznek volt legalább 20 verziója stb...

Szerintem a szállítójárművek kutatása is fontos lenne.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2009 szep. 07 08:07 #18357

uhhúú ez a téma engem is érdekel, fontos lenne a játékban... előbb-utóbb én is biztosan megkérdeztem volna
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2009 szep. 07 14:34 #18365

  • HunBütyök
Küszi a választ! sajnos mindig a páncélosokról van szó és a fegyverekről de a logisztikát mindig elfelejtik megemlíteni. Mivel gázolaj és utánpótlás, alkatrészek, élelem, ivóvíz, kötszer nélkül nem lehet háborúzni. Ezek nélkül a legszuperebb páncélos, például az IS-2 is csak egy szobor semmi több, maximum az eső ellen véd.

Amúgy Maultierből is volt kismillkió fajta. Pl. Ford V3000-es, Mercedes, Opel... Ezt sem írják sok helyen.

Sőt például Ford V3000-es maultierből is volt 3 fajta. (Nomrál kabinnal ellátott sárhányó nélküli, normál kabinű sárhányós, és kései kockakabinnal felszerelt is)
Mindhárom fajtából összesen legyártottak 13952 darabot.
Opel-Blitz 3,6-36S-ből is volt maultier ebből olyan 4000 darab volt.
Volt még olyan 1700 darab Klöckner-Deutz S3000 (Magirus) maultier is.
Meg voltak még az erősebb Maultierek, olyan 1500 darab ami Mercedes-Benz L4500.-ból lettek kialakítva.


Nélkülük a Keleti fronton megállt volna az élet! Úgyhogy szeressük őket is!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2009 szep. 07 16:00 #18383

Éljen az Opel Blitz!!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2009 szep. 07 16:02 #18384

  • Számvéber Norbert
Németeknél az üzemanyag 90 százalékban NEM gázolaj volt, hanem benzin.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2009 szep. 07 17:11 #18396

  • HunBütyök
És melyik változata?

Éljen a Studabaker US6-U3 és U7 és a GMC CCKW-352 és CCKW-353!

Igen tudom a sovjeteknél volt sok gázolaj. Az üzemanyag sokkal jobb kifejezés. De mivel mostanában gázolajtámogatás igényléssel foglalkozom nézd el nekem: szakmai ártalom.

Amúgy a VPOP-t legyalultatnám egy páncéloshadosztállyal...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2009 szep. 07 17:17 #18401

  • Számvéber Norbert
Kedves HunBütyök!

Most szúrtak éppen le, hogy leírtam: a németek főleg benzint használtak. A továbbiakban nem válaszolok semmiféle kérdésre. Megint nagyon elegem lett.

Üdv
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2009 szep. 07 17:37 #18408

  • HunBütyök
Ki szúr tle és miért? majd én leszúrom!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2009 szep. 07 17:38 #18411

olvasd vissza a filmeket és megtudod, h én kötöttem bele kedvenc Norbinkba, a fogalmazásmódja miatt
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2009 szep. 07 17:39 #18412

  • Számvéber Norbert
HunBütyök írta:
Ki szúr tle és miért? majd én leszúrom!


Hagyjuk, nem érdekes.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2009 szep. 07 17:42 #18416

  • Számvéber Norbert
OFF

Azon röhögök magamban, ha nem saját néven regelnék minden fórumra, hanem valami baromi hülye nickkel, mennyi ember találgatná, hogy ki lehetek...

ON
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.21 másodperc
Joomla templates by a4joomla