Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Tehergépjárművek, vontatók
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Tehergépjárművek, vontatók

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 jan. 06 16:41 #24790

  • HunBütyök
Mire gondlsz a terepjáró fogalommal, jó terepjáróképességgel rendelkező autókra vagy a a szó szoro sértelmében vett jeep-kre? ha terepjáróra min tterepjáróra gondlsz akkor nem mondanám hog yvolt terepjárónk. ha a jó terepjéáró képességű járművekre gondolsz, volt sokféle nekünk. A Rába-Botond, a Rába-Maros, a 4x4-es Ford-Marmon.
De tény és való: a legtöbb könnyő teherbírású járművünk az német gyártányú Horch, Stöwer, Volkwagen volt.

Amúgy külön érdekesség a kategóriában, az első jeepet nem az amcsik készítették, és állították hadrendbe. Ez egy gaz történelemhamisítás, de én most megmutatom nektek a tutit. Találjátok ki kit...

Rakok be róla képet jó?

Az első kép. Na mit gondltk ez a Hummer-ra hasonlító nagy jeep milyen országból származik? 1930-as évek eleji cucc.





A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 jan. 06 16:44 #24791

  • HunBütyök
Másik kép egy 1937-es gyártmányú szupe rkis jármű, mely arra volt hivatott, hgy könnyű páncéltörő tüzérségi eszközöket vontassn zord terepviszonyok között.



A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 jan. 06 16:46 #24792

Szerintem német
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 jan. 06 16:48 #24793

  • HunBütyök
És itt a 3. jómadár...

Szóval 3 országot várok, kik hztak létre először kiváló terepjáróképességű apró gépkocsikat. Nem az amerikaiak, mert a Wyllis Jeep csak 1941-42-es dolog.


A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 jan. 06 16:55 #24794

  • HunBütyök
Az sem lenne rossz, mert készítettek terepjéáró képességgel bíró járműveket de azok polgári autók átalakításai voltak.

Kifejezetten katonai jeepekre gondoltam.

Amúgy ha hiszitek, ha nem: Belgium, Franciaország, Lengyelország.
Az amcsik csak kerrékötők voltak és csak lopták az ötletet.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 jan. 06 17:19 #24796

Szerintem az amerikaiak jó Wyllis Jeep-t gyártottak és jó volt a terepjáró képességük !
Sok ifjú van itt ma, akik a háborúban dicsőséget keresnek, de fiúk, ez itt maga a pokol. Elvihetitek ezt a figyelmeztetést a következő generációnak. Én rémülettel tekintek a háborúra. William Tecumseh Sherman
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 jan. 06 17:54 #24800

  • HunBütyök
De nem ők voltak ez elsők. Hasonlóan jó autók születtek előtte is.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 jan. 06 18:01 #24802

  • koszta
Akkor biztos angolok voltak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 jan. 06 18:48 #24809

  • HunBütyök
előbb leírtam kik voltak az első jeep készítők olvass vissza!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 jan. 06 21:58 #24862

Ford V.3000S márkajelű teherkocsit:



A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Sok ifjú van itt ma, akik a háborúban dicsőséget keresnek, de fiúk, ez itt maga a pokol. Elvihetitek ezt a figyelmeztetést a következő generációnak. Én rémülettel tekintek a háborúra. William Tecumseh Sherman
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 jan. 07 05:43 #24865

  • HunBütyök
És ezt mire írtad? \"Ford V.3000S márkajelű teherkocsit:\"


Igen ismerem, sőt volt Mercedes maultier is, ami egy nagyteherbírású maultier volt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 jan. 13 12:29 #25280

Sziasztok az opel maultier irányitásárol tud valaki valmit arra gondolok hogy hasonló egy féllánctalpashoz vagy itt nem lehetett a lánctalpakat külön fékezn és az 1. keék kormányzott csak?
+ ha valki tud a maultier változatokrol infót vagy bármit annak örülnék ?
Remélem nem csak én szeretem ezt a tipust:)!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 feb. 09 21:02 #27772

Sziasztok azért remélem valaki olvassa ezt a topikot is ... Valaki ismeri az sas jeepet? nagyon jól néz ki azzal a 3-4 géppuskával de mire tudták ezeket használni? mert páncélzat nélkül még ekkora tűzerővel is nehéz harcolni nem ?

A másik hogy van nem tom pontosan mi a neve mind1 egy újság ami makettekkel foglalkozik és annak volt 1 olyan száma aminek az elején 1 dioráma volt az ardenekben 1 amerikai menetoszlopról amit egy jeep vezetett de nem sima hanem 1 fémdoboz szerű építmény volt ráépítve ez egy változata volt vagy csak 1 szerelőműhelyben szórakoztak ?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 feb. 10 06:43 #27783

  • HunBütyök
Jajj, a Sass jeep az nem jeep volt (bár használtak Wyllis Bantan, Wyllis MA és MB, Ford GP típusokat is) hanem egy Chevrolet másfél tonnás tehergépkocsi. (Legtöbb esetben Chevrolet WA vagy WB 30cwt teherkocsi.)

De több járművet is kialakítottak ilyen autónak. Páncélos ellen ezek nem harcoltak (Bár volt amelyiken 0.55 Boys páncéltörő puska, zsáékmányol tolasz 20 mm-es Breda m.35 gépágyú vagy 3,7 cm zsákmányolt PaK volt telepítve). Feladatuk a felderítés és a váratlan rajtaütés volt az ellátó vonalakon. Azért mélységi felderítők voltak.

A szabvány járművön, amiket kaptak tudtommal csak egy Bren golyószóró volt állványon. A sok fegyvert a ketzelők maguk biggyesztették rá.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 feb. 10 06:44 #27784

  • HunBütyök
Amúgy kedvencemeim, a farnciák is hazsnálták Afrikában ezt a járművet.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.18 másodperc
Joomla templates by a4joomla