Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Tehergépjárművek, vontatók
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Tehergépjárművek, vontatók

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 júl. 29 16:50 #37331

  • HunBütyök
Számvéber Norbert írta:
Bazooka Joe írta:
A partizánvadászatokra érted?


Részben. A hadosztály jogelődje, az SS-Kav. Brig. nagyon csúnya dolgokban is benne volt.


Mesélnél róluk, én még nem hallottam erről a Lovasdandárról. Mondjuk nem ebben a topikban.

Amúgy ha már gápjárművek és gaztettek, szerintetek mnnyire volt embertelen dolog az ellenség teherkocsijait tönkretenni, és a katonáktól így elvenni az esélyt a túléléásre, Víz és éllem nélkóül szörnyű haál várt azokra. Ilyen háborús gaztettt kövtett el Almássy László is. Minap olvastam. Homokot szórt az angol autók tankjába.

vagy csak én vagyok túl érzelgős? Akkor inkább lőtte volna főbe őket. Az éhhalálnál és a szomjhalálnál suzerintem szörnyőbb nincsen. Talán a tűzhalál, de az nem tart olyan sokáig.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 júl. 29 16:58 #37332

  • HunBütyök
Roland írta:
A XX. század csúcstechnológiája...


Nevess csak, néha az ilyen megoldás többet ért ezer Büssingnél és Opelnél!

Északon a rénszarvas, sivatagban a puputeve, európában a ló, a Csendes Óceánon meg ázsiában az elefánt. Ez természetes dolog. Nem arra hazsnálták az elefántot, hogy az ormányával használja az M2HB géppuskát, hanem pl. vontasson, terhet vigyen. Mindenki olyan állatkát használt ami elérhető volt. Pl. a magyaroknál a hadizsákmány ló az nagy kincs volt. A németek is szerették az orosz lovacskákat. Na meg a puputevét is.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 júl. 29 17:05 #37333

  • HunBütyök
Ja meg hát a finneknél a szánhúzó kutyusokat el is feljtettem. A téli háborúban csodafegyvernek számítottak. A finneknek megflelő logisztikát északon kiválóan tudták biztosítani. A Zis-5 teherkocsinál sokkal jobbak voltak arrafelé a kutyusok szánkóval. Volt szuper ammo-szánja a finneknek. Kis rekeszek voltak rajta, alaposan becsomagolva. És ebben vitték a harckocsiaknát, a molotov koktélt, a puskagolyót, a kötszert és mindent ami kellett.

Úgyhogy lehet hogy többezer éves technika, de néha ilyen többet ér mint bármi más.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 júl. 29 17:35 #37336

Csak még 2 példa az orosz hadseregben is használtak pl hordágyakat húzták vagy beidomították hogy rohanjanak a harckocsi alá és bumm ....
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 júl. 29 17:39 #37337

  • Számvéber Norbert
panzer2 írta:
Számvéber Norbert írta:
Bazooka Joe írta:
A partizánvadászatokra érted?


Részben. A hadosztály jogelődje, az SS-Kav. Brig. nagyon csúnya dolgokban is benne volt.

Mint mindenki.


Tudod te egyáltalán, mire céloztam? Kétlem.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 júl. 29 17:41 #37339

  • HunBütyök
Az utóbbi az inkáb blegenda. Sikereket nem értek el velük. Sajét harckocsikat is robbantottak fel így.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 júl. 29 17:42 #37340

  • HunBütyök
Az utóbbi az inkáb blegenda. Sikereket nem értek el velük. Sajét harckocsikat is robbantottak fel így.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 júl. 29 17:49 #37342

  • Bazooka Joe
Számvéber Norbert írta:
Részben. A hadosztály jogelődje, az SS-Kav. Brig. nagyon csúnya dolgokban is benne volt.


Igazad van...

HunBütyök írta:
Na meg a puputevét is.


Nem csak É-Afrikában, de a Kaukázus környékén is összeakadtak velük.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2010-07-29 19:51
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 júl. 29 17:52 #37343

  • HunBütyök
Ki írta hogy csak Afrikában? Általánosságban írtam a puputevét.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 júl. 29 17:53 #37344

  • HunBütyök
De mikben volt benne az SS lovasság, meséljétek már el!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 júl. 29 17:57 #37348

  • Bazooka Joe
Halottakról vagy jót vagy semmit, úgyhogy amiben benne volt az Budapest Ostroma.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 05:09 #38060

  • HunBütyök
Most új cikket találtam ki, mégpedig a szovjetek éáltal hazsnált műszaki-mentő járműveket és a műszaki-mentést sgítő járműveket. A készülő cikkből egy ízlítőkép. 1941 telén egy STZ-65 vontatótraktor éppen egy T-26-ost vontat.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 05:10 #38061

  • HunBütyök
Ezn a képen pdig egy kabin nélküli STZ-65 vontat ki egy pórul járt T-34-est a pocsojából:

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 05:16 #38062

  • HunBütyök
Másik érdekes kép, ez már 1943-as fotó, itt egy KV-1ből kialakított nehéz vontató vontat egy zsákmányolt Tigrist. Sokszor azt halljuk, hogy a Bergepanther volt az első ami el tudott egymaga húzni g yTigrist. Amint látjuk ez így ebben a formában nem igaz. A szovjetek megelőzték őket bben.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tehergépjárművek, vontatók, PSZH 2010 aug. 11 05:54 #38064

  • Zeki
Ez az utolsó kép érdekes, mit csináltak a zsákmányolt tigrissel?
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.20 másodperc
Joomla templates by a4joomla