Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Dél-Európa

Dél-Európa 2010 máj. 08 06:37 #33901

  • koszta
Itt lehet megbeszélni a dél-európai hadműveleteket, csatákat.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 máj. 22 09:28 #34791

Ha németeknek sikerül megnyerniük a Neretvai csatát akkor a jugoszlávok nem tudnak elbulyni az erdőkben hegyekben és akkor a németeknek nem kell nagylétszámú csapatokat a balkánon hagyni. Igazából az szeretném meg kérdezni hogy a németek menyi katonát állomásoztatak a balkánon (mert én már halottam 50.000, 500.000 de még
1.000.000 is)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 máj. 22 11:03 #34795

  • koszta
zsen1 írta:
Ha németeknek sikerül megnyerniük a Neretvai csatát akkor a jugoszlávok nem tudnak elbulyni az erdőkben hegyekben és akkor a németeknek nem kell nagylétszámú csapatokat a balkánon hagyni. Igazából az szeretném meg kérdezni hogy a németek menyi katonát állomásoztatak a balkánon (mert én már halottam 50.000, 500.000 de még
1.000.000 is)


Az elbújni szót pontos j-vel írjuk!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 máj. 22 11:45 #34799

koszta írta:
zsen1 írta:
Ha németeknek sikerül megnyerniük a Neretvai csatát akkor a jugoszlávok nem tudnak elbulyni az erdőkben hegyekben és akkor a németeknek nem kell nagylétszámú csapatokat a balkánon hagyni. Igazából az szeretném meg kérdezni hogy a németek menyi katonát állomásoztatak a balkánon (mert én már halottam 50.000, 500.000 de még
1.000.000 is)


Az elbújni szót pontos j-vel írjuk!

Továbbá, mint prezentáltad, hosszú ú-val.

És: állomásoztatak = álomásoztattak
Valamint a névelőket nem hagyjuk ki: Ha németeknek... = Ha a németeknek...
És: ha a személyes főnévből melléknevet képezünk, akkor kis kezdőbetűvel írjuk; Neretvai = neretvai,
A tárgyeset ragja a t, tehát az \"Igazából az szeretném meg kérdezni...\", az \"Igazából azt szeretném meg kérdezni...\"
Ezen túlmenően a személyes főnév az nagy kezdőbetű: balkánon = Balkánon.
Ezt meghaladóan a \"hogy\" előtt MINDIG vesszőt kell írni = , hogy.
A \"menyi\", az \"mennyi\", a \"halottam\" jelentése, hogy \"valakim, aki meghalt\", míg a \"hallottam\" - annyi l-lel, ahány fülünk van - az azt jelenti, hogy - múlt időben - valami beszéd, hanghatás útján a tudomásomra jutott.
A számnévi felsorolás végén ismét csak hiányzik a tárgyeseti rag: \"...50.000, 500.000 de még
1.000.000 is\" = \"...50.000, 500.000 de még
1.000.000-t is\"

Mondjuk ez nem egy magyar nyelvtan röpdoli, de - ha már valaki komoly tudományos igényű témákkal foglalkozik - akkor illik egy pindurit komolyan venni a magyar helyesírás szabályait.
Ez ugyanis feltétele annak, hogy őt magát komolyan vegyék.

Egy általános iskolai ötödikes évfolyamon, egy ilyen nyelvtani nívójú irományért, simán behúztam volna a karót.<br><br>Szerkesztette: Hajcihő, Időpont: 2010-05-22 14:00
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 máj. 26 20:10 #35025

Valaki letudná nekem mondani a Palermo i csatát?
Sok ifjú van itt ma, akik a háborúban dicsőséget keresnek, de fiúk, ez itt maga a pokol. Elvihetitek ezt a figyelmeztetést a következő generációnak. Én rémülettel tekintek a háborúra. William Tecumseh Sherman
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 máj. 26 20:21 #35033

  • Számvéber Norbert
andy50 írta:
Valaki letudná nekem mondani a Palermo i csatát?


Holnap felhívom Neked a szövetségeseket és telefonon gyorsan lemondom a csatát...

Kicsit több odafigyelés nem ártana a fogalmazáskor.<br><br>Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2010-05-27 12:44
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 máj. 27 08:50 #35058

Az a fránya nyelvtan...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 máj. 27 12:51 #35060

Számvéber Norbert írta:
andy50 írta:
Valaki letudná nekem mondani a Palermo i csatát?


Holnap felhívom Neked a szövetségeseket és telefonon gyorsan lemondom a csatát...

Kicsit több odafigyelés nem ártana a fogalmazáskor.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2010-05-27 12:44




Elnézést kérek többé nem fordul elő!
Sok ifjú van itt ma, akik a háborúban dicsőséget keresnek, de fiúk, ez itt maga a pokol. Elvihetitek ezt a figyelmeztetést a következő generációnak. Én rémülettel tekintek a háborúra. William Tecumseh Sherman
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 máj. 27 14:45 #35073

  • Zeki
Kíváncsi lennék ki venné fel a telefont.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 16 06:11 #38894

Én a dél-franciaországi partraszállásról szeretném megkérdezni a véleményeteket.
Olvastam néhány dolgot a Dragoon-hadműveletről, jót is, rosszat is. Előnye (?), ha van, talán az, hogy meggyorsította a normandiai előrenyomulást. Hátránya az, hogy az Olaszországon folyó harcokaban jelentős létszámú angol, amerikai csapatokat vontak ki.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 16 06:30 #38898

  • Zeki
Hát igen, valamelyest meggyorsította a normandiai folyamatokat, de jelentősebb érdeme nem volt. Itáliában, már így is nehezen tudtak a szövetségesek lépésről lépésre haladni (mert \&quot;mosolygós\&quot; Albert (Albert Kesselring) tett róla.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 16 07:06 #38904

Zeki írta:
Hát igen, valamelyest meggyorsította a normandiai folyamatokat, de jelentősebb érdeme nem volt. Itáliában, már így is nehezen tudtak a szövetségesek lépésről lépésre haladni (mert \&quot;mosolygós\&quot; Albert (Albert Kesselring) tett róla.

Ez volt a dolga.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 16 07:14 #38905

  • Zeki
Többek között.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 16 08:12 #38909

cserpakszabi írta:
Én a dél-franciaországi partraszállásról szeretném megkérdezni a véleményeteket.
Olvastam néhány dolgot a Dragoon-hadműveletről, jót is, rosszat is. Előnye (?), ha van, talán az, hogy meggyorsította a normandiai előrenyomulást. Hátránya az, hogy az Olaszországon folyó harcokaban jelentős létszámú angol, amerikai csapatokat vontak ki.


Legalábbis megosztották az angol-amerikai erőket Olaszország és Franciaország (Normandia, Dél-Fro.) között!
Dehát a németek is több fronton harcoltak!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 16 11:27 #38938

  • Roland
A Németek Dél-európai bukásához szintén nagy mértékben hozzájárultak az Olaszok. Pl: amikor a Husky hadműveletnél a szicíliai katonák szimplán ott hagyták a légvédelmi ütegeket és megadták magukat az amerikai ejtőernyősöknek.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.23 másodperc
Joomla templates by a4joomla