Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Dél-Európa

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 19 10:55 #39676

  • Roland
Bazooka Joe írta:
Zeki írta:
Beszélgessünk Szicília elfoglalásáról, szerintetek mennyire nehezítette meg az ellenállás a szövetségesek menetrendjét?


Az, hogy semennyire T. Hajcihő, eléggé könnyelmű kijelentés!

Az amerikai 82. légideszant hadosztály és az amerikai 1. gyaloghadosztály egységei kemény harcokat vívtak az olasz 4. „Livorno” hegyi-gyaloghadosztállyal és a német „Hermann Göring” ejtőernyős-páncélos-hadosztállyal, ugyanis eme egységek megpróbálták megakadályozni, hogy a két amerikai hadosztály felvegye egymással a kapcsolatot Gela-nál.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2010-08-19 12:27


A 82. légideszant első hullámát éjszaka dobták le?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 19 12:04 #39701

  • Bazooka Joe
Ez elég komolytalan kérdés...

Ha nem így lett volna, akkor szerintem az ejtőernyősök 90 %-a agyaggalambként ért volna földet.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 19 12:23 #39703

Bazooka Joe írta:
Zeki írta:
Beszélgessünk Szicília elfoglalásáról, szerintetek mennyire nehezítette meg az ellenállás a szövetségesek menetrendjét?


Az, hogy semennyire T. Hajcihő, eléggé könnyelmű kijelentés!

Az amerikai 82. légideszant hadosztály és az amerikai 1. gyaloghadosztály egységei kemény harcokat vívtak az olasz 4. „Livorno” hegyi-gyaloghadosztállyal és a német „Hermann Göring” ejtőernyős-páncélos-hadosztállyal, ugyanis eme egységek megpróbálták megakadályozni, hogy a két amerikai hadosztály felvegye egymással a kapcsolatot Gela-nál.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2010-08-19 12:27


Eredményét tekintve semennyire.
Amennyiben a dezinformáció nem hatott volna, úgy a partraszállási övezetben lettek volna a tengelyhatalmi egységek, mi több, nemhogy nem vontak volna ki Szicíliából jelentős erőket, hanem még meg is erősítették volna azokat.
A Livorno és a Hermann Göring, rohanva vonult dél felé, hogy megakassza, de legalábbis - mint reális cél - lelassítsa a szövetségesek északra nyomulását, és ezt az utóbbit el is érte - mint írtam is - hogy a csapatokat evakuálni tudják.
A Livorno katonái pedig Észak-Olasz városokból, falvakból származtak, akik pedig - köztudottan - utálták a \"déli bugrisokat\". Ők \"modern\" európai emberek voltak, és \"jónéven vették\" Mussolinitól, hogy hidegre tette a maffiát (ezt - összhangban minden normális emberrel együtt - én is).
Szóval ez az alakulat egy fegyelmezett, viszonylag kiművelt emberekből álló, jól kiképzett elit volt, akiket hidegen hagyott a Cosa Nostra ukáza.
De ők sem ér(het)tek el többet, mint az előrenyomulás lassítását.
A szicíliai falvak, városok lakossága ugyanis a legkevésbé sem támogatta őket (sem).

Így továbbra is igaz az állításom, hogy \"semennyire\".
Jelzem, én pontosan fogalmaztam, amikor azt állítottam, hogy valódi ellenállást csak a németek fejtettek ki, az evakuálás érdekében. A Livorno ugyan ellenállt, de - éppen a szicíliaiak hozzáállása következtében - az ő logisztikájuk messze nem volt elégséges egy erőteljes ellencsapáshoz, mivel az utánpótlásukat lenyelték a helyi, szicíliaiakból álló trénegységek, akik hazacipeltek mindent, amit csak tudtak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 19 12:27 #39704

  • Bazooka Joe
Hajcihő írta:
Eredményét tekintve semennyire.


Ja, hát végül is mindent ki lehet valahogy magyarázni...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 19 12:34 #39707

Bazooka Joe írta:
Hajcihő írta:
Eredményét tekintve semennyire.


Ja, hát végül is mindent ki lehet valahogy magyarázni...


Magyarázza ki a fene. Én - az eredmények tekintetében - csak vázoltam az eseményeket, és nem mentem bele a részletekbe, hiszen az eredmény - amit egyáltalán elérhettek Szicíliában a tengelyhatalmak, az annyi volt, hogy képesek voltak evakuálni a csapatokat.

Ezen az alapon az összes helyi harceseményeket is elemezhettem volna, mi több azt is, hogy még így is belecsíptek a szövetségesek bokájába.

Ugyanakkor a helyzet az, hogyha a déli parton megerősítik az állásaikat, akkor már a partraszállás is egy dieppei kudarc jellegét ölthette volna, ami VALÓBAN egy komoly eredmény lehetett volna a tengelyhatalmak számára.

Ezzel szemben állt az, amit írtam.
A szövetséges hadvezetés egyenesen fürdött a boldogságban, mivel az általuk számított veszteség kevesebb mint egy harmadával, a költségek alig 60%-ával fejezték be a hadműveletet!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 19 12:46 #39711

  • Bazooka Joe
Hajcihő írta:
Ezen az alapon az összes helyi harceseményeket is elemezhettem volna, mi több azt is, hogy még így is belecsíptek a szövetségesek bokájába.


Engem érdekelne.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 19 13:12 #39720

  • Roland
Bazooka Joe írta:
Ez elég komolytalan kérdés...

Ha nem így lett volna, akkor szerintem az ejtőernyősök 90 %-a agyaggalambként ért volna földet.


Igaz. Ezek szerint egyedüli nappali bevetésük a 82. légideszantnak a Market Garden hadművelet volt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 19 13:26 #39726

Bazooka Joe írta:
Hajcihő írta:
Ezen az alapon az összes helyi harceseményeket is elemezhettem volna, mi több azt is, hogy még így is belecsíptek a szövetségesek bokájába.


Engem érdekelne.


Nosza, olvass utána. Pár száz oldalt is kitesz, zanzásítva, ha el akarsz mélyülni benne.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 19 13:33 #39729

  • Bazooka Joe
Hajcihő írta:
Bazooka Joe írta:
Hajcihő írta:
Ezen az alapon az összes helyi harceseményeket is elemezhettem volna, mi több azt is, hogy még így is belecsíptek a szövetségesek bokájába.


Engem érdekelne.


Nosza, olvass utána. Pár száz oldalt is kitesz, zanzásítva, ha el akarsz mélyülni benne.


Valami hasonló válaszra számítottam...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 19 13:35 #39730

  • Bazooka Joe
Roland írta:
Bazooka Joe írta:
Ez elég komolytalan kérdés...

Ha nem így lett volna, akkor szerintem az ejtőernyősök 90 %-a agyaggalambként ért volna földet.


Igaz. Ezek szerint egyedüli nappali bevetésük a 82. légideszantnak a Market Garden hadművelet volt.


A II. vh.-ban igen.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 19 14:00 #39732

  • Roland
Bazooka Joe írta:
Roland írta:
Bazooka Joe írta:
Ez elég komolytalan kérdés...

Ha nem így lett volna, akkor szerintem az ejtőernyősök 90 %-a agyaggalambként ért volna földet.


Igaz. Ezek szerint egyedüli nappali bevetésük a 82. légideszantnak a Market Garden hadművelet volt.


A II. vh.-ban igen.

Természetesen a 2.VH.ban. Kösz.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 19 14:18 #39734

Bazooka Joe írta:
Hajcihő írta:
Bazooka Joe írta:
Hajcihő írta:
Ezen az alapon az összes helyi harceseményeket is elemezhettem volna, mi több azt is, hogy még így is belecsíptek a szövetségesek bokájába.


Engem érdekelne.


Nosza, olvass utána. Pár száz oldalt is kitesz, zanzásítva, ha el akarsz mélyülni benne.


Valami hasonló válaszra számítottam...


Számíthattál is, mert cefet nagy anyag.

A teljes Husky hadművelet, mindkét oldal dokumentációival. Na ne!<br><br>Szerkesztette: Hajcihő, Időpont: 2010-08-19 16:19
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 19 14:20 #39735

  • Atek72
Érdekes beszélgetéssorozat. Luciano 8 Amerikában tevékenykedő náci kém lebuktatásában is segített, valamint a szicíliai partraszállásban. Cserében az USA kormánya 1946-ban szabadlábra helyezte. Föltétel: El kellett hagynia az USA területét.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 19 14:45 #39738

  • Zeki
Hát elég megterhelő lehet elhagynia azt az országot ahol született, felnőtt, élt. amerikai létére a nácikhoz tartozott. Nem mindenkit hatott meg Amerikában a politikai kapitalizmus politikája.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 19 19:36 #39771

Zeki írta:
Hát elég megterhelő lehet elhagynia azt az országot ahol született, felnőtt, élt. amerikai létére a nácikhoz tartozott. Nem mindenkit hatott meg Amerikában a politikai kapitalizmus politikája.


A legkevésbé sem tartozott a nácikhoz, abszolút \&quot;demokrata\&quot; volt, mivel úgy vélte és tapasztalta, hogy a parancsuralmi rendszerek az üzletét veszélyeztetik, és igaza is volt.

És mi az a \&quot;politikai kapitalizmus politikája\&quot;???
Ez valami új, ilyenről még nem hallottam!
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.28 másodperc
Joomla templates by a4joomla