Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Csendes-óceán

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 szep. 05 18:44 #41424

Zeki írta:
Minden japán azért nem. Agymosás áldozatai lettek csupán. Mint a németeknél, a szovjeteknél, az amerikaiaknál... mindenhol működik az agymosás.



Javítsatok ki, ha nem jót mondok, de
az egymosás nem az, amikor egy, az emberben meglévő nézetet próbálnak \"kitörölni\", és ráerőltetni annak ellenketőjét?
Vagy akkor a japánoknál nem agymosás, hanem csupán fanatizmus volt?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 szep. 05 18:48 #41426

  • Roland
cserpakszabi írta:
Zeki írta:
Minden japán azért nem. Agymosás áldozatai lettek csupán. Mint a németeknél, a szovjeteknél, az amerikaiaknál... mindenhol működik az agymosás.



Javítsatok ki, ha nem jót mondok, de
az egymosás nem az, amikor egy, az emberben meglévő nézetet próbálnak \"kitörölni\", és ráerőltetni annak ellenketőjét?
Vagy akkor a japánoknál nem agymosás, hanem csupán fanatizmus volt?


A japánokban csupán több évszázados fanatizmus rejlett. Szó sem volt agymosásról.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 szep. 05 19:37 #41452

  • Gipszj
Úgy gondolom a fanatizmus az agymosás egyik következménye.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 szep. 06 10:07 #41459

Én az agymosás kifejezést azért nem használnám...
Egészen más kultúra, és ideológia, mint a nyugatiak!
Kivülállóként azért furcsa!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 szep. 06 10:42 #41461

Kamikaze írta:
Én az agymosás kifejezést azért nem használnám...
Egészen más kultúra, és ideológia, mint a nyugatiak!
Kivülállóként azért furcsa!


Veled értek egyet.

A japán társadalom alapvetően a tiszteletre épült, és a kötelességteljesítésre.
Fel sem merült bennük, hogy ne teljesítsék a kötelességüket.
Nyilvánvaló az, hogy nem repestek az örömtől, hogy meg kell halniuk, de elképzelhetetlen volt számukra az, hogy felülírják a kötelességből fakadó cselekvésüket a személyes biztonságuk érdekében.
Persze x,y parancsról gondolhatták, hogy az marhaság, de ez a legkevésbé sem akadályozta meg őket abban, hogy végrehajtsák.
A fanatikusok, fanatizmusukban el sem tudják képzelni, hogy a részükre adott parancs marhaság, ők azért küzdenek, mert bármilyen parancs, amit kapnak, az csak jó lehet, hiszen az ő ideológiai alapjuk nem lehet más.

A japánok - mint írtam is korábban - pragmatikusok, és mint ilyenek, képesek arra, hogy megítéljék egy-egy utasítás helyes, vagy helytelen voltát, mi több, ezt akár ki is mondják, ez azonban nem jelenti azt, hogy szembefordulnának a tisztelet adta kötelességüknek!

Igen, egy más kultúra, egy más szocializáció.

Nekünk furcsa, de ettől még az ő társadalomfilozófiájuk évezredek óta erre alapul.
Ugyanakkor ez nem egy rugalmatlan, egysíkú valami, hiszen nagyon praktikusan voltak képesek integrálni a modern világ, a nyugati kultúra elemeit, mind a háború előtt, mind utána.
A háború utáni integrációk segítették hozzá Japánt ahhoz - miután a katonai irányítás merevségét levették a vállukról -, hogy a világ legsikeresebb népévé váljanak.

A szellemiségükre jellemző, hogy a japánok zöme nem vallásos, de azért többségük buddhista, ennek ellenére - mint mondják - a sintoista ritus szerint kötnek házasságot és a buddhista ritus szerint halnak meg.

Mondom, hogy pragmatikusok.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 szep. 06 15:26 #41469

Jó megfogalmaztad a lényeget! Köszi!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 szep. 06 16:44 #41471

Valaki tud valamit Peleliu-i csatáról mondani?
Sok ifjú van itt ma, akik a háborúban dicsőséget keresnek, de fiúk, ez itt maga a pokol. Elvihetitek ezt a figyelmeztetést a következő generációnak. Én rémülettel tekintek a háborúra. William Tecumseh Sherman
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 szep. 06 17:16 #41477

  • Bazooka Joe
Máig vitatott, a Csendes-óceán egyik legvéresebb kimenetelű csatájának az értelme.

A japán 14. gyaloghadosztály védte, melyet Shining - Ragyogó hadosztálynak is hívtak, valószínűleg utalva elit státuszára.

A sziget adottságai elég változatosak voltak, volt ott mocsár, korall, áttörhetetlen hegység... szóval nem a legjobb hely harcolni, pláne ha ezt minimum 46°C-ban kell tenned!

Piros a moderátorok színe.<br><br>Szerkesztette: koszta, Időpont: 2010-09-06 20:48
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 szep. 06 17:29 #41479

  • Roland
Bazooka Joe írta:
Máig vitatott, a Csendes-óceán egyik legvéresebb kimenetelű csatájának az értelme.

A japán 14. gyaloghadosztály védte, melyet Shining - Ragyogó hadosztálynak is hívtak, valószínűleg utalva elit státuszára.

A sziget adottságai elég változatosak voltak, volt ott mocsár, korall, áttörhetetlen hegység... szóval nem a legjobb hely harcolni, pláne ha ezt minimum 46°C-ban kell tenned!&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2010-09-06 19:17


Nézőpont kérdése. Szerintem a japánok kifejezetten előnyükre fordították ezeket a viszontagságokat. Mai szóhasználattal: hazai pályán mozogtak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 szep. 06 18:02 #41496

  • Bazooka Joe
Védekezni általában könnyebb, tudod?!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 szep. 06 18:05 #41498

Bazooka Joe írta:
Máig vitatott, a Csendes-óceán egyik legvéresebb kimenetelű csatájának az értelme.

A japán 14. gyaloghadosztály védte, melyet Shining - Ragyogó hadosztálynak is hívtak, valószínűleg utalva elit státuszára.

A sziget adottságai elég változatosak voltak, volt ott mocsár, korall, áttörhetetlen hegység... szóval nem a legjobb hely harcolni, pláne ha ezt minimum 46°C-ban kell tenned!&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2010-09-06 19:17


Köszönöm szépen sokat megtudtam!
Sok ifjú van itt ma, akik a háborúban dicsőséget keresnek, de fiúk, ez itt maga a pokol. Elvihetitek ezt a figyelmeztetést a következő generációnak. Én rémülettel tekintek a háborúra. William Tecumseh Sherman
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 szep. 06 18:06 #41500

  • Gipszj
Hajcihő írta:
Kamikaze írta:
Én az agymosás kifejezést azért nem használnám...
Egészen más kultúra, és ideológia, mint a nyugatiak!
Kivülállóként azért furcsa!


Veled értek egyet.

A fanatikusok, fanatizmusukban el sem tudják képzelni, hogy a részükre adott parancs marhaság, ők azért küzdenek, mert bármilyen parancs, amit kapnak, az csak jó lehet, hiszen az ő ideológiai alapjuk nem lehet más.

i:cheer:

Ilyen jól én nemtudnám megfogalmazni az agymosás lényegét
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 szep. 06 18:13 #41506

  • Roland
Bazooka Joe írta:
Védekezni általában könnyebb, tudod?!


Az egészből ezt akartam kihozni!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 szep. 07 09:58 #41582

Bazooka Joe írta:
Védekezni általában könnyebb, tudod?!


Biztos?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 szep. 07 12:00 #41586

ÁLtalában a defenzíva kisebb létszámú hadsereggel is végrehajtható, ( Gondolj a keleti front 1944 vége-1945 eleji átcsoportosítására) ellentétben az offenzívát végrehajtó hadsereggel.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.29 másodperc
Joomla templates by a4joomla