Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

World of Tanks
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: World of Tanks

Válasz/Re:World of Tanks 2011 aug. 18 04:09 #58668

Rudolf írta:
portillo írta:
Már regisztrációnál kiakasztott, nem enged a névben \"SS\" előfordulást. Hogy lehet SSes player név nélkül egy játékot játszani?


Elsősorban ezen majdnem besz*rtam a röhögéstől.

Másodszor pedig nagyon oda kell figyelni a felhasználói név kiválasztásakor, mert engem is valaki bejelentett hogy \"morálisan\" zavaró a nevem.
)


Mondjuk ha Adolf Eichmann votl a neved akkor meg lehet érteni a morálisan zavaró jelzőt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:World of Tanks 2011 aug. 18 05:35 #58669

  • Zeki
Pláne kedves szomszédaink (gondolok északra és keletre) játékosai szívesen jelentik a németekhez valamilyen formában is kapcsolódó neveket... Ha az angolos a neved,akkor nincs baj, mert nem tudnak angolul.

Domigeri, na gyere, engem méh behozhatsz! Raeder-rel mentem egyszer egy gyakorlót és az IS-7 (azt hiszem) harckocsiját hozta az én Pz 35 (t) -m ellen

Én német ágon megyek első sorban, azon belül is a Pz II ágat viszem tovább, így eljutok egyszer a Maus-ig buhahaha, de indítom majd a Bisonosat is, meg a Jagdpanzereset is. De a Bisontól félek, mert Panther azt mondta, hogy Hummeltől már 2000 pont egy töltény....
Téma zárolva.

Válasz/Re:World of Tanks 2011 aug. 18 07:21 #58670

Az \"csak\" egy IS-4 volt, viszont jópár lövéssel sikerült megkarcolgatnod a metálfényezést is, mire végül sikerült elgázolni téged.

Jah és Zeki, ha a Maus kell akkor a Pz 35(t)-vel menjél, ne a pzII-vel, mert akkor az E-100 vagy az E-50 lesz a csúcs. <br><br>Szerkesztette: Raeder, Időpont: 2011-08-18 09:26
Téma zárolva.

Válasz/Re:World of Tanks 2011 aug. 18 07:39 #58671

  • domigeri
Én most egy T18 alias \&quot;Bogyószedővel\&quot; megyek. Ha szerencsésen sorsol a rendszer (ami nagyon ritka...), akkor szegény Pz 35(t) és társai meg se tudnak sebezni.
Amerikai ágat viszem tovább.
Előtte vettem egy M2 könnyű harckocsit, de azt csak viccnek szánhatták, túl gyengus szegényke. Ha meg fejlesztem erősebbek közé rak, tehát ugyanott vagyok.
Továbbá még megvan \&quot;Balek\&quot; (MS-1), \&quot;Nyüzüge\&quot; (Vk.31), és \&quot;Konzerv\&quot; (T1).
Téma zárolva.

Válasz/Re:World of Tanks 2011 aug. 18 09:06 #58672

  • Zeki
Milyen igaz Raeder! Mindkettőt viszem tovább, egyikből kell a Pz. IV, a másikból megyek a Tigris felé.

Aztán veszek vagy egy Bisont, vagy egy Jagpanzert, vagy gyűjtök a Pz. III Ausf A-ra, vagy a Pz 38 (t)-re....nyamm

Jó nevek a T-1-et utáltam...el is adtam 0 kreditért, de a pilótákat megtartottam. Nekem most csak két tankom van, de azok elégnek bizonyulnak jelen pillanatban.
Téma zárolva.

Válasz/Re:World of Tanks 2011 aug. 18 09:51 #58673

Pár jó tanács:
- Ne tartsátok meg a kezdeti 50-60%-os, de még a 75%-os pilótáitokat sem, mert csak foglalják a helyet az amúgy is szűkös barakkokban. Ha átképzitek őket egy másik tanktípusba, akkor ugyanúgy ki kell fizetni a 20k ezüstöt, hogy 75%-on maradjanak, ha meg freebe fejlesztitek át akkor meg visszaesek 60% körülire, szóval akkor is kárba ment a sok pénz.
Azokat mentsétek csak ki akik 100%-on vannak és már vannak másodlagos skilljeik. Rájuk már vigyázni kell, de ez úgysem fog előfordulni tier5-6 alatt...

- Egyszerre csak egy ágat húzzatok, mert sokkal gyorsabb a fejlődés és a pénzszerzés is. Ráadásul ha magas tier7+ szintre kerültök akkor ott már annyi free xp-t tudtok gyűjteni, hogy gyakorlatilag egy teljesen másik ágon át tudsz lépni 2-3 gyenge tankot és egyből jó tankba tier4-5ben kezdhettek...
Én pl így megúsztam a pz3-al való kínlódást és megvehettem a pzIII/IV-et.
Téma zárolva.

Válasz/Re:World of Tanks 2011 aug. 18 11:06 #58674

  • DantesHun
Üdv

Olvasom az oldalt már egy ideje, és a WoT kapcsán hozzáfűznék néhány dolgot.

Nagyjából több mint egy éve folyamatosan WoT-ozok, van némi tapasztalatom vele. Bár nem vagyok valami kiemelkedő játékos, sőt inkább épp közepes, de lassan veteránnak mondhatom magam.

Az első dolog, ahogy fejlődik az ember az játékban, rá fog jönni, marha érdekes a balance rendszer, olyan tankokat pakol össze egy csatába, ahol sok esetben a kicsiknek nincs semmi esélyük a nagyok ellen.

Például, egy KV nem éppen ellenfél egy IS4-esnek. Legalábbis papíron, mert valójában ha valaki ügyes alacsony tierű tankkal is komoly károkat tud okozni.

Nem véletlenül hoztam példának pont a KV-t, KV2 toronnyal, 152-es ágyúval, és szigorúan HE lőszerrel, marha sok tapasztalati pontot és creditet lehet aratni, még akkor is, ha lista legalján van az ember.

A másik dolog, hogy vannak járművek amik kissé túlerősek, vagy inkább túl sok előnyük van mások rovására.

Ebbe is bele kell törődni.

Aztán a láthatatlansági rendszer...pár tucat meccs után, mindenki megtapasztalja a halálbokrokat, a láthatatlanul tüzelő gépeket.

No meg, ott van égi áldás, a tüzérség. Az arty műholdnézetből puffogtathat, és gyakorlatilag nem lehet kiszúrni honnan, és egy nagyobb arty még a legerősebb tankot is ki tudja szedni, egy-két lövésből. Már feltéve ha talál...

Aki nem akar fizetni a játékért, de nem akar szegény lenni mint a templom egere, érdemes tier 4-5 tankokat tartani, ezek jó credit termelők. Még tier 6 is jó, de tier 7 fölött, egy rossz kör, és mínuszba megy át a mérleg.

Kipróbáltam már gyakorlatilag majdnem mindent a játékban, és a jelenlegi három nemzet között( majd valamikor jönnek a franciák is, a tech-fa már kész, nagyjából) lényeges különbségek vannak.

Valamint, az sem mindegy, hogy közepes-nehéz tank vonalat, arty-t, vagy TD-t választunk, egészen más játékstílust követelnek.

Bár, az arty-knál a nemzet nem számít annyira, brutális mind, magas szinten.

Német vonalon, a közepes tankok, most, hogy már van E-50 egész jók. Az E-50 jól sikerült darab.
Amerikai vonalon a közepes tankok hát...a Sherman egész jó, de magas szinten, a Phersing meg a Patton...valahogy ezektől nem tudok tartani. Könnyen kilőhetőek.

Oroszoknál viszont a T-54, a játék egyik legjobbja! Gyors, jó ágyúval, sok lövés pattan le róla, úgy fordul mint egy versenyautó.

Német vonalon a TD-k...hm. Az a baj velük, hogy mind világít mint a karácsonyfa. Hiába erős, a Ferdinand, meg a Jagdtiger, ha mindenki kiszúrja őket, és hiába a jó ágyú, és masszív frontpáncélzat, ha lassúak mint a fene.

Oroszoknál, az első TD-k nem túl meggyőzőek, de aztán, az ISU-152 majd a Object 704, valami brutális. Főleg az utóbbi, eltud bújni két fűszál mögött, sok lövés pattan le róla, és halálsugár vetővel van felszerelve. Maximum három lövésből bármilyen tankot kiszed. (kivéve tán a Maus-t)

Amerikaiak...nos, a T95 olyan is lesz, mint amilyennek kinéz, szemből AP gránáttal semmi nem lövi át, de lassú, nagy célpont, és HE--vel tiszta céllövölde kilőni.
Ellenben ott van amerikai vonalon, a T25 AT, ami egy zseniális darab. 56-al megy, majdnem mindent legyorsul, jó ágyú, kellően masszív, kicsi, jól rejtőzik.

Csak sajnos előtte ott van a M36 Slugger ami valami förtelem...

Nehéz tankoknál, végül a németek a nyerők. A Maus a legerősebb( bár az E-100 sem semmi) Szemtől szemben, egy tanknak sincs esélye. Igen ám de!
A Maus lassú mint a fene, és képtelen rejtőzködni, és a tüzérség azonnal beméri.
Valamint, a Maus-frász miatt, mindenki a Maus-t lövi.
Így, az Egerek élete marha rövid.
Persze ha nincs arty Maus-al csak lenyomom a W-t és keresztül megyek mindenkin, de hát mindig van arty. Így ennyit erről.

Oroszoknál érdekes módon, az IS4 mint tier 9-es jóval keményebb mint a tier X-es csúcs tank, az IS7. Az IS7 legyőzhető,az IS4 viszont csudaerős, rengeteg lövés pattan le róla. Igaz is, az IS4 felmegy tier X-be, éppen emiatt.

Amerikai vonalon, hát az a baj, nehéz tankok irányába végig kell kínlódni a LEE-t, meg T1-et, meg az M6-ot, de aztán ott a T29, nagyon jó kis tank.
Top nehéz tanknak viszont a T30 kevés. Papír a teste, és hiába a vasbetonszerű torony, meg a hajóágyú, könnyen meg lehet szívatni. Igaz, a T30 átmegy majd a jövőben TD ágra, és a helyére új nehéz tank kerül.

Végülis mindegyik nép, mindegyik ágával jól lehet boldogulni, de ki kell tapasztalni kinek melyik stílus fekszik jobban.


Hasznos tanácsok.

Lőszer. Kétharmad AP, egyharmad HE lőszer, körülbelül, de! Például, a rövid csövű, ellenben nagy sebzést okozó ágyúknál( mint a KV2 152-ese) csak HE-t szabad vinni.

Magas tierű tankokra létfontosságúak a kiegészítők. Én a szeretem az álcahálót, de töltésgyorsító, valamint a HE elleni védelem mindenképp jól jön, mások ventilátort javasolnak, ami pár %-ot hozzátesz a legénység képességeihez is.

A legénységet én Panzer IV-től kezdtem el tovább vinni. Ha már magas %-on vannak, jó őket átképezni új tankra.
Ez a legénységem végig szolgálta :
Panzer IV
vk3601
Tiger
Tiger II
Vk4502
E75

Akinek van némi fölös pénze, vegyen prémium tankot. Löwe-t, vagy KV5-öst. Én a Löwe-t jobban kedvelem, a papír teste ellenére, de az ágyúja marha klassz.
Prémium előfizetéssel, +Löwe + egy jó kör, és 100 ezer creditet is hozhat!

Van még egy dolog, ami fontos, mivel ez egy MMO, hát ügye sok múlik az embereken. Sokszor egy csata azért bukik el, mert béna a csapat. Sok a nagyon hülye játékos.
Például nem védik a pálya azon részét ahol mindig támad az ellen. Ennyi idő után egy-két perc múlva látom, hogy veszíteni, vagy nyerni fogunk-e.


Felszerelés. Sok esetben érdemes először a lánctalpat fejleszteni, ugyanis a legtöbb járműnél csak akkor lehet új ágyút, új tornyot feltenni, ha már megvan a fejlesztett lánctalp.

A térképeket meg érdemes begyakorolni.
Azt, hogy melyik tankot hol lehet átütni szintén, valamint a saját tankunkat amikor csak lehet érdemes beforgatni, és fedezékben tartani.

Aminek viszont nincs túl sok értelme, kempleni az egész meccs alatt...ezzel annyit lehet elérni, hogy előbb-utóbb felderítenek, lerohannak, és beledöngölnek a földbe.

Deviszont ész nélkül előre rohanni sem szabad. Pályától, és járműtől függ, hogy mit érdemes csinálni.
Értelem szerűen egy TD inkább védekezzen, vagy második vonalból támogassa a tankokat.
Egy nehéz tank törje át az ellenséges vonalat, de ésszel, taktikusan előrenyomulva, fedezékről fedezékre, és nem bika módjára rohamoza, és így tovább, egy kis józan paraszti ésszel ez átlátható,
Téma zárolva.

Válasz/Re:World of Tanks 2011 aug. 18 11:24 #58675

  • Panther
Ma jó napom van. 2 vesztes csata volt a VK3601(H)-val, de közben 7 ellenféllel is végeztem. Nemsoká meglesz a tp a VK3002(DB)-re, és onnan irány a Tiger és a Panther!

Én minden valószínűség szerint csak esetleg 8 után leszek fent, mert 7-kor kezdődik a Battlestar Galactika, azt feltétlenül megnézem. Az előttem szólóval kapcsolatban:

A T-30-nak és a többi tízes szintű szörnynek a T-95-el egyetemben van egy elég nagy hátránya: az, hogy fentről hatalmasok. A tüzérség ideális célpontjai.

Egyébként a felhasználónevem a játékban:

Hunpanther <br><br>Szerkesztette: Panther, Időpont: 2011-08-18 13:38
Téma zárolva.

Válasz/Re:World of Tanks 2011 aug. 18 11:40 #58676

DatesHun, én csak három hónapja játszom és nagyjából szinte minden dologban egyetértek veled, DE az orosz nehéz tankokról elég felületes ismereteid vannak az már most látszik...

Az IS-4 nagyon nem erősebb az IS-7-nél. Sokkal kevesebb hp-ja van, ráadásul hiába van mindkettőn 160mm fronpáncél, az IS-7-nél olyan jó lepattanási szöget állítottak be, mind a testen és a tornyon, hogy arról a lövedékek kb. 60-70% lepattan míg az IS-4-nél ez a szám csak 30-40%. Az IS-7 tornya ráadásul emiatt a rejtett változó miatt átüthetetlen.

A másik dolog a legjobb tier10 tank: A T30-al igazából páncélvadászt játszik az ember így teljesen rendben van hogy átteszik oda a következő javításban.

A Maus egy lassú dög, igaz, hogy sok hp meg nagy páncél, de nyílt terepen teljesen esélytelen a nagyon gyors és kiválóan manőverezhető IS-7 ellen aki lazán körbetáncolja, így a lassú kisegér, célba sem tudja venni. Közelharcban pedig beállhat a Maus elé, mögé vagy az oldalába, így az alacsony építése miatt a Maus csak az átüthetetlen tornyot lövi, míg az orosz tank tudja lőni az alsó gyenge pontokat....
Eddig bármikor láttam jó képességű játékosokat összecsapni ebben a két tankban 1v1-ben, mindig az IS-7 nyert.

Jah és hozzátennék még annyit, hogy a 0.6.6 patchig az IS-4 volt a legjobb tier9-es nehéztank, de most már az E-75 lett az új favorit...<br><br>Szerkesztette: Raeder, Időpont: 2011-08-18 13:49
Téma zárolva.

Válasz/Re:World of Tanks 2011 aug. 18 11:41 #58677

  • Panther
Ja, mindjárt indítok egy gyakorlócsatát.

MAGYAR II. VILÁGHÁBORÚSOK IDE! néven keressétek, Malinovka lesz. Várok mindenkit!
Téma zárolva.

Válasz/Re:World of Tanks 2011 aug. 18 13:19 #58678

  • DantesHun
Hidd el, jobb az IS4. Nem a torony számít( hm, ki az a hülye aki egy tanknál a tornyot lövi? IS szériánál mindegyik torony erős) HP-je meg jó hogy több van az IS7-nek.

De, ami számít, az a két tank teste. Az IS4 oldaláról is marha sok lövés pattan le.
Ami miatt jobb az IS4, hogy jóval kissebb azoknak a felületeknek a száma, ahol nagy valószínűséggel át lehet ütni.
IS7-nél jóval nagyobb ilyen felületek vannak.

Az E-75-ötöt nem tudom miből gondolod hogy erős. Semmi extra, szemből lazán kilőhető. A hasa alját kell célozni, nagy valószínűséggel átmegy, és modul sérülést is okoz.
Nekem is van E-75-ösöm ,engem is ott szoktak lőni, és én is oda lövök.

Maus vs IS7.

Szemtől szemben volt olyan, és ilyen többször volt, hogy HP veszteség nélkül kilőttem az IS7-et, Maus-al.
Persze az is közre játszott, hogy sokan nem tudják hol vannak a Maus gyenge pontjai.

Igaz, tényleg sok múlik a játékoson is, de azért vedd figyelembe, csatában nincsenek tiszta körülmények. Vannak csapattársak, van arty, sok függ az adott pályától, de ha ezektől eltekintünk, akkor a Maus-ra
fogadok.

Például városi pályán, Himmelsdorfon, ha szembe jön egy Maus, hogy kerülöd meg? Sehogy, nem lehet megkerülni. De más pályán is, az a Maus-os, aki nyílt téren rohangál, és hagyja ,hogy az oldalába kerüljenek...az inkább kecskét vezessen ne tankot.
Téma zárolva.

Válasz/Re:World of Tanks 2011 aug. 18 13:50 #58679

Játszottál már orosz heavy tankkal? Mondjuk lenyomtál már IS-4-el legalább 500 csatát, esetleg néhány száz csata erejéig kipróbáltad az IS-7-et is?
Nem véletlenül írom azt amit írok. Egy IS-4-em van, kb 520 meccset nyomtam le vele és szerintem nem is rosszul, legalábbis jobban játszok vele mint az átlag (42% túlélés, kb 840 kill, 1 milla sebzés, rakás medál), szóval hidd el tudom mit beszélek.

De először is a tények:
- az is-7 páncéljáról jobban pattannak a lövedékek(és nemcsak szemből).
- az is-7 tanknak 2150 élete van, míg az is-4-nek csak 1750. +1 lövést kibír, ami nagyon sokat számít, mondjuk egy párharcban a két tank között.
- az is-7 jobban manőverezhető és sokkal gyorsabb is, így gyakorlatilag egy lassú is-4-el nem tudsz olyan pozícióba kerülni, hogy neked jó legyen, legfeljebb reagálhatsz az is-7 által teremtett helyzetekre...

Torony lövésénél pedig csupán arra céloztam, hogy előfordulhat olyan helyzet amikor csak azt tudod lőni, gondolok például arra amikor beletolat a Mausba egy alacsony építésű IS-7...

Az E-75-öt pedig hidd el baromi nehéz átlőni. Már szétlőttem a tank frontpáncéljának minden négyzetmilliméterét és még nem találtam olyan részt amire magabiztosan lehetne lövöldözni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:World of Tanks 2011 aug. 18 14:27 #58681

  • DantesHun
Itt lődd, az E-75-öt, ahol pirossal beszíneztem

kepfeltoltes.hu/view/110818/10108436a_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A lövések döntő többsége itt átmegy, és gyakran okoz modulsérülést.

Ugyanez igaz például a Tiger II-re is. Vk45-re szintén.

Sőt, gyakran sikerül is felgyújtani innen ezeket a tankokat.

IS7vs IS4.

Az IS4 test páncélja bizony erősebb. De ha úgy gondolod tévedek: IS7 150/150/60

IS4: 160/160/100

Valamint, amint már mondtam,. az IS7-nél sok olyan felület van amit nagy eséllyel át lehet lőni.

kepfeltoltes.hu/view/110818/172168220is-...kepfeltoltes.hu_.jpg



Ugyanez, IS4 esetében

kepfeltoltes.hu/view/110818/p3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Természetesen máshol is átlehet lőni, és bejelölt pontokról is lepattanhat.

De majd meglátjuk, ha az IS4 felkerül tier X-be kiderül melyik a jobb.
Téma zárolva.

Válasz/Re:World of Tanks 2011 aug. 18 14:42 #58682

Az összes német tier 8+ nál arra a helyre lövök, de az E-75 sokszor még így is megviccel a 40%-os pattanási rátájával.

Az IS-4 képéhez annyit, hogy sokkal jobb ha a szélét célzod a frontpáncélon majdnem a lánctalp mellett. Ott minimális az esély, hogy lepattan.

és igen a számok bizony azt mutatják, hogy az is4 erősebb, de mint írtam az előbb, van minden egyes tank, minden egyes páncéllemezéhez rendelve egy bizonyos érték, a dőlésszög. Ez titkos és az IS-7 nél ez olyan jól be van állítva, hogy felülmúlja az IS-4et szemből, ráadásul oldalról és hátulról is megközelíti az is4 páncéllemezeinek strapabírását emiatt az érték miatt...

Abban viszont bízom, hogy amikor felkerül az IS-4 tier10-be akkor a kötelező hp bónusz mellett feljavítják a dőlésszögeit is. Mert akkor tényleg brutális tank lesz...
Téma zárolva.

Válasz/Re:World of Tanks 2011 aug. 18 14:54 #58683

  • DantesHun
Persze, hozzá teszem, mind az amit írtam, csak teszt körülmények között igaz. Csatában számtalan más dolog is módosítja a dolgot, arról nem is szólva, hogy a játékban van egy azt hiszem 25%-os variáció. ű

Nem tudom, hogy mit csinálsz, de az előbb is, két lövésből mind a kettő átment az E-75 pirossal jelzett részén, és mind két lövés sebzett vagy 20-30%-ot.

Érdekes, VK45 esetében gyakrabban pattan le, ugyanonnan.

Egyébként nem mondom, hogy nincs igazad, mert igaz ami igaz, az IS7 esetében tényleg így van.

De hidd el, az is igaz amint én mondok, hogy az IS7 esetében nagyobb felület van, amit szemből átlehet lőni.

Figyelj, ez a két dolog nem zárja ki egymást.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.63 másodperc
Joomla templates by a4joomla