Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Vélemények, hibák

Válasz/Re:Vélemények, hibák 2011 szep. 17 14:13 #59013

Sziasztok ezt a Tigrisnél olvastam Páncélzat: 26-80 mm, a toronypáncél 100 mm .
A frontpáncélzat nem 100mm volt ?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Vélemények, hibák 2011 szep. 22 13:12 #59087

  • Molnos Márton
Észrevettem egy apró hibát a Bodenplatte-hadművele6t cikkben: a németek nem 200 hanem 300(sőt talán még több) gépet vesztettek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Vélemények, hibák 2011 szep. 22 16:07 #59091

  • koszta
Zeki írta:
Microsoft Word? Utána adok egy e-mail címet, ahova elküldöd. És ha ellenőrzik, már kint is van (persze ha a stílus és a tartalom is úgy kívánja).


Így van, ahogy Zeki leírta. Fogok írni hamarosan egy leírást, hogy aki cikket szeretne beküldeni az oldalra, mi a teendője. És akkor az ilyen kérdésekre a választ, ott megtaláljátok majd.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Vélemények, hibák 2011 szep. 22 16:11 #59092

  • koszta
Kamikaze írta:
Il-2-es motorja cikkhez:

www.jetfly.hu/rovatok/jetfly/hirek/kieme...motorjat_komlodnel_/

Én azért a Múlt-Kor helyett inkább erre hivatkoztam volna... (Ez volt az eredeti, innen vették ők is... )


A JetFly-tól csak akkor vehetünk cikket, ha engedélyt adnának. Velük nem egyeztettem, míg a múlt-korral még régebben igen, hogy átvehetjük a cikkeik egy részét.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Vélemények, hibák 2011 szep. 25 20:12 #59176

  • Gipszj
Az acélnál is keményebb cikkhez:
A betonnak gyakorlatilag nincs szakítószilárdsága, azért kell bele a vas.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Vélemények, hibák 2011 szep. 26 14:15 #59181

koszta írta:
Kamikaze írta:
Il-2-es motorja cikkhez:

www.jetfly.hu/rovatok/jetfly/hirek/kieme...motorjat_komlodnel_/

Én azért a Múlt-Kor helyett inkább erre hivatkoztam volna... (Ez volt az eredeti, innen vették ők is... )


A JetFly-tól csak akkor vehetünk cikket, ha engedélyt adnának. Velük nem egyeztettem, míg a múlt-korral még régebben igen, hogy átvehetjük a cikkeik egy részét.


Aha, köszönöm! Ezt nem tudtam...
Amúgy a JetFly lehet, hogy csak pénzért adná...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Vélemények, hibák 2011 szep. 26 18:02 #59185

  • Álmos97
www.masodikvh.hu/index.php?option=com_co...7&amp;Itemid=368 itt mér egy stg 44 van? vagy csak tévedeke és tényleg így néz ki az mg 15?<br><br>Szerkesztette: Álmos97, Időpont: 2011-09-26 20:03
Téma zárolva.

Válasz/Re:Vélemények, hibák 2011 szep. 26 19:32 #59189

  • Gipszj
Szerintem ez nem MG 15, hanem StG 44
Téma zárolva.

Válasz/Re:Vélemények, hibák 2011 szep. 26 20:06 #59190

  • Rudolf
Mg 15 A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Vélemények, hibák 2011 szep. 29 14:46 #59221

Gipszj írta:
Szerintem ez nem MG 15, hanem StG 44



Bizony nem! Jól mondod! Valaki hatalmasat tévedett!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Vélemények, hibák 2011 szep. 29 14:50 #59222

Tibi - új íz a háborúból c. cikkben:

\&quot;4. Vasárnap délután, külön díjazás mellett, kötelesek a segédek &amp;frac12;-től 7-ig dolgozni.\&quot;

Kimaradt egy időpont a 1/2 után....
Téma zárolva.

Válasz/Re:Vélemények, hibák 2011 szep. 29 16:45 #59226

  • koszta
MG 15 cikk javítva. Kép elnevezési hiba lehetett a dolog hátterében. Ha ilyesmit láttok, nyugodtan szóljatok.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Vélemények, hibák 2011 szep. 29 17:08 #59227

  • Zeki
Nagyon tetszetős cikk a Tibi csokis... megindult a nyálelválasztásom is.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Vélemények, hibák 2011 okt. 01 14:19 #59286

  • HunBütyök
Vegyétek ki légyszi a Szu-122-nél a bakikat a leírásból, mert olyan szexi, hogy csak úgy b*ssza a szemem!

1. nem kell beírni sem a járműhöz, hogy tüzérségi, sem a lövegéhez.
2. a lövege nem tüzérségi ágyú volt hanem egy módosított 122 mm-es M-30 tarack, ami M-30S néven került használatra a Szu-122 önjáró lövegnél.

Kérertik javítani. Ha egy löveghez mégegysze rmeglátom hog yodaírja valaki, hogy tüzérségi, akkor esküszöm szerkesztőként én ki fogom cserélni ilyen vicces dolgokra, hogy \&quot;halászati löveg\&quot;, \&quot;űrkutatási löveg\&quot;, \&quot;patológiai löveg\&quot; vag ymittumén. A löveg az a tüzérség által hasnálkt eszköz. Egyértelmű hogy a tüzérség használja... Ki a faxom használná más? Na jó, gyümölcstermesztési löveg is lehetne... egy M-30-cal simán kilövöm a csersznyefát és le tudom szedni a cseresznyét róla... vag yakár halgazdasági löveg i slehetne az M30 tarack mert ha beleküldenék a halastóba pár repeszgránátot biztosan feljönne a víz színére pár ponty... De alap esetben a tarack az tüzérségi eszköz volt. Kis logikai eszmefuttatás: az eszköz tág fogalom. A tüzérségnek vannak eszközei. Különböző mérőműszerek, vontatók, szállítójárművek, lőszertartó rekeszek, löveg tisztítására hazsnálatos kütyük és sok minden. Na és egyik ezközük maga a löveg. De a löveg szó elé felesleges rakni a tüzérségi szót, mert adja magát. A vontatónál már használható, ha általánosságban bezsélünk róla. Pl. egy kocsmában elkezdem mesélni, hogy a Morris C8 egy kiváló tüzérségi vontató volt... nem vontatót mondok, mert hisz ki tudja, eg ylaikus lehet nyerges vontatóra, vag ymezúőgazdasági vontatóra gondol ilyenkor. De ha elkezdek beszélni a 25 fontos tarackágyúról akkor már úgy jegyzem meg, hogy ennek a vontatója a Morris C8 volt. Nem teszem hozzá hogy \&quot;a 25 fontos ágyútarack tüzérségi vontatója a Morris C8 volt\&quot;. Ugye milyen hülyén hangzik? Maga a löveg viszont (mindegy hogy gépágyú, ágyú, tarack, tarackágyú, mozsárágyú) mivel ez a tüzérség legfontosabb eszköze. A tüzérségi löveg szó kb olyan mintha azt mondanám, hogy a \&quot;keresztespók pókpotrohán egy kereszt alakú mintázat van\&quot;. Aki épeszű ember az magától értetődően tudja, hogy a póknak nem lehet cserebogárpotroha... Ezért nem kell odaírni hogy pókpotrohán... remélem érthető voltam...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Vélemények, hibák 2011 okt. 02 05:33 #59295

  • HunBütyök
Jajj a legfontosabbak egyike: a lövedék átütőereje nem csökkent le nagy távolságból, mert taracklőszert puffogtatott. 1943 elejétől ennél a járműnél is használták a BR-460A típusú HEAT gránátot. Ennek lényege az volt, hogy bár kis sebességgel repült (mint bármelyik páncélrobbantó gránát) de ha célt talált ugyanúgy posszant. Akár 20 méterről akár 2 kilóméterről... és ez a páncélátrobbantási teljesítmény 20 cm vaslemez volt... Ha talált akkor bummmmmmmmmmmmm! Persze célba találni vele két kilóméterről lehetetlen volt.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.37 másodperc
Joomla templates by a4joomla